nano 2.3.2pre4 - en to sl translation catalogue (454 entries)

en: Go To Directory
sl: Pojdi v mapo

en: Cancelled
sl: Preklicano

en: Can't go outside of %s in restricted mode
sl: V omejenem načinu ni mogoče zapustiti %s

en: Error reading %s: %s
sl: Napaka med branjem %s: %s

en: Can't move up a directory
sl: Mape ni mogoče premakniti višje

note: TRANSLATORS: Try to keep this at most 7 * characters.
en: (dir)
sl: (mapa)

note: TRANSLATORS: Try to keep this at most 12 * characters.
en: (parent dir)
sl: (nad. mapa)

en: Search
sl: Iskanje

en: Search Wrapped
sl: Iskanje je ovito

en: This is the only occurrence
sl: To je edina pojavitev niza

en: No current search pattern
sl: Ni trenutnega vzorca iskanja

en: Couldn't determine my identity for lock file
sl: Istovetnosti za zaklepno datoteko ni mogoče določiti

en: Couldn't determine hosttname for lock file: %s
sl: Imena gostitelja zaklepne datoteke ni mogoče določiti: %s

en: Error writing lock file %s: %s
sl: Med zapisovanjem zaklepne datoteke %s je prišlo do napake: %s

en: Error deleting lock file %s: %s
sl: Med brisanjem zaklepne datoteke %s je prišlo do napake: %s

en: Error opening lockfile %s: %s
sl: Med odpiranjem zaklepne datoteke %s je prišlo do napake: %s

en: Error reading lockfile %s: Not enough data read
sl: Med branjem zaklepne datoteke %s je prišlo do napake. Prebranih je bilo premalo podatkov.

en: Can't insert file from outside of %s
sl: Ni mogoče vstaviti datoteke izven %s

en: No more open file buffers
sl: Ni več medpomnilnikov odprtih datotek

en: Switched to %s
sl: Preklopljeno na %s

en: New Buffer
sl: Nov medpomnilnik

en: Read %zu line (converted from DOS and Mac format) | Read %zu lines (converted from DOS and Mac format)
sl[0]: Prebranih je %zu vrstic (pretvorjeno iz oblike DOS in Mac)
sl[1]: Prebrana je %zu vrstica (pretvorjeno iz oblike DOS in Mac)
sl[2]: Prebrani sta %zu vrstici (pretvorjeno iz oblike DOS in Mac)
sl[3]: Prebrane so %zu vrstice (pretvorjeno iz oblike DOS in Mac)

en: Read %zu line (converted from DOS and Mac format - Warning: No write permission) | Read %zu lines (converted from DOS and Mac format - Warning: No write permission)
sl[0]: Prebranih je %zu vrstic (pretvorjeno iz oblike DOS in Mac - Opozorilo: ni dovoljenj za pisanje)
sl[1]: Prebrana je %zu vrstica (pretvorjeno iz oblike DOS in Mac - Opozorilo: ni dovoljenj za pisanje)
sl[2]: Prebrani sta %zu vrstici (pretvorjeno iz oblike DOS in Mac - Opozorilo: ni dovoljenj za pisanje)
sl[3]: Prebrane so %zu vrstice (pretvorjeno iz oblike DOS in Mac - Opozorilo: ni dovoljenj za pisanje)

en: Read %zu line (converted from Mac format) | Read %zu lines (converted from Mac format)
sl[0]: Prebranih je %zu vrstic (pretvorjeno iz oblike Mac)
sl[1]: Prebrana je %zu vrstica (pretvorjeno iz oblike Mac)
sl[2]: Prebrani sta %zu vrstici (pretvorjeno iz oblike Mac)
sl[3]: Prebrane so %zu vrstice (pretvorjeno iz oblike Mac)

en: Read %zu line (converted from Mac format - Warning: No write permission) | Read %zu lines (converted from Mac format - Warning: No write permission)
sl[0]: Prebranih je %zu vrstic (pretvorjeno iz oblike Mac - Opozorilo: ni dovoljenj za pisanje)
sl[1]: Prebrana je %zu vrstica (pretvorjeno iz oblike Mac - Opozorilo: ni dovoljenj za pisanje)
sl[2]: Prebrani sta %zu vrstici (pretvorjeno iz oblike Mac - Opozorilo: ni dovoljenj za pisanje)
sl[3]: Prebrane so %zu vrstice (pretvorjeno iz oblike Mac - Opozorilo: ni dovoljenj za pisanje)

en: Read %zu line (converted from DOS format) | Read %zu lines (converted from DOS format)
sl[0]: Prebranih je %zu vrstic (pretvorjeno iz oblike DOS)
sl[1]: Prebrana je %zu vrstica (pretvorjeno iz oblike DOS)
sl[2]: Prebrani sta %zu vrstici (pretvorjeno iz oblike DOS)
sl[3]: Prebrane so %zu vrstice (pretvorjeno iz oblike DOS)

en: Read %zu line (converted from DOS format - Warning: No write permission) | Read %zu lines (converted from DOS format - Warning: No write permission)
sl[0]: Prebranih je %zu vrstic (pretvorjeno iz oblike DOS - Opozorilo: ni dovoljenj za pisanje)
sl[1]: Prebrana je %zu vrstica (pretvorjeno iz oblike DOS - Opozorilo: ni dovoljenj za pisanje)
sl[2]: Prebrani sta %zu vrstici (pretvorjeno iz oblike DOS - Opozorilo: ni dovoljenj za pisanje)
sl[3]: Prebrane so %zu vrstice (pretvorjeno iz oblike DOS - Opozorilo: ni dovoljenj za pisanje)

en: Read %zu line | Read %zu lines
sl[0]: Prebranih je %zu vrstic
sl[1]: Prebrana je %zu vrstica
sl[2]: Prebrani sta %zu vrstici
sl[3]: Prebrane so %zu vrstice

en: Read %zu line ( Warning: No write permission) | Read %zu lines (Warning: No write permission)
sl[0]: Prebranih je %zu vrstic (opozorilo: ni dovoljenj za pisanje)
sl[1]: Prebrana je %zu vrstica (opozorilo: ni dovoljenj za pisanje)
sl[2]: Prebrani sta %zu vrstici (opozorilo: ni dovoljenj za pisanje)
sl[3]: Prebrane so %zu vrstice (opozorilo: ni dovoljenj za pisanje)

en: Reading File
sl: Branje datoteke

en: New File
sl: Nova datoteka

en: "%s" not found
sl: "%s" ni mogoče najti

en: "%s" is a directory
sl: "%s" je mapa

en: "%s" is a device file
sl: "%s" je datoteka naprave

en: Command to execute in new buffer [from %s]
sl: Ukaz za izvedbo v novem medpomnilniku [iz %s]

en: Command to execute [from %s]
sl: Ukaz za izvedbo [iz %s]

en: File to insert into new buffer [from %s]
sl: Datoteka za vstavitev v nov medpomnilnik [iz %s]

en: File to insert [from %s]
sl: Datoteka za vstavitev [iz %s]

en: Key invalid in non-multibuffer mode
sl: Neveljavna tipka v ne-več-medpomnilniškem načinu

en: Failed to write backup file, continue saving? (Say N if unsure)
sl: Varnostne datoteke ni mogoče zapisati. Ali želite datoteko vseeno shraniti? Če niste popolnoma prepričani, pritisnite N.

en: Can't write outside of %s
sl: Ni mogoče pisati zunaj %s

en: Cannot prepend or append to a symlink with --nofollow set
sl: Ni mogoče pripeti na začetek ali pripeti k simbolni povezavi z --nofollow

en: Error writing backup file %s: %s
sl: Napaka med pisanjem datoteke varnostne kopije %s: %s

en: Too many backup files?
sl: Ali je preveč varnostnih kopij datotek?

en: Error writing %s: %s
sl: Napaka med pisanjem %s:%s

en: Error writing temp file: %s
sl: Napaka med pisanjem v začasno datoteko: %s

en: Wrote %zu line | Wrote %zu lines
sl[0]: Zapisanih je %zu vrstic
sl[1]: Zapisana je %zu vrstica
sl[2]: Zapisani sta %zu vrstici
sl[3]: Zapisane so %zu vrstice

en:  [DOS Format]
sl:  [Oblika DOS]

en:  [Mac Format]
sl:  [Oblika Mac]

en:  [Backup]
sl:  [Varnostna kopija]

en: Prepend Selection to File
sl: Pripni izbiro pred datoteko

en: Append Selection to File
sl: Pripni izbiro datoteki

en: Write Selection to File
sl: Zapiši izbiro v datoteko

en: File Name to Prepend to
sl: Ime datoteke, ki naj bo pripeta na začetek

en: File Name to Append to
sl: Ime datoteke, ki naj bo pripeta

en: File Name to Write
sl: Ime datoteke za zapis

en: File exists, OVERWRITE ?
sl: Datoteka že obstraja. Ali naj bo prepisana?

en: Save file under DIFFERENT NAME ?
sl: Ali želite datoteko shraniti z DRUGIM imenom?

en: File was modified since you opened it, continue saving ?
sl: Datoteka je bila po odpiranju spremenjena. Ali jo želite vseeno shraniti?

en: (more)
sl: (več)

en: 
    Press Enter to continue
sl: 
    Za nadaljevanje pritisnite Enter

en: Unable to create directory %s: %s
    It is required for saving/loading search history or cursor position
sl: Mape %s ni mogoče ustvariti: %s
    Mapa je namenjena shranjevanju in nalaganju zgodovine iskanja in položaja kazalke

en: Path %s is not a directory and needs to be.
    Nano will be unable to load or save search or cursor position history
sl: Pot %s ni mapa.
    S programom Nano ne bo mogoče shranjevati in nalagati zgodovine iskanja in položaja kazalke

en: Detected a legacy nano history file (%s) which I tried to move
    to the preferred location (%s) but encountered an error: %s
sl: Zaznana je bila opuščena datoteka zgodovine (%s). Med premikanjem
    datoteke na prednostno mesto (%s) je prišlo do napake: %s

en: Detected a legacy nano history file (%s) which I moved
    to the preferred location (%s)
    (see the nano FAQ about this change)
sl: Zaznana je bila opuščena datoteka zgodovine (%s).
    Premaknjena je na prednostno mesto (%s)
    Za več podrobnosti si poglejte pogosto zastavljena vprašanja.

note: TRANSLATORS: Try to keep the next five strings at most 10 characters.
en: Cancel
sl: Prekliči

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: No Replace
sl: Brez. zam.

en: Case Sens
sl: Loč. črk

en: Backwards
sl: Nazaj

en: Regexp
sl: Log. izraz

note: TRANSLATORS: Try to keep the next five strings at most 10 characters.
en: PrevHstory
sl: Prej. Zgo.

en: Older
sl: Starejši

en: NextHstory
sl: Nasl. Zgo.

en: Newer
sl: Novejši

en: Go To Text
sl: Nasl. bes.

note: TRANSLATORS: Try to keep the next three strings at most 12 characters.
en: WhereIs Next
sl: Išči nas.

en: First File
sl: Prva dat.

en: Last File
sl: Zadnja dat.

note: TRANSLATORS: Try to keep the next nine strings at most 16 characters.
en: To Files
sl: Do datotek

en: DOS Format
sl: oblika DOS

en: Mac Format
sl: oblika Mac

en: Append
sl: Pripni

en: Prepend
sl: Pripni na začet.

en: Backup File
sl: Varnostna kopija

en: Execute Command
sl: Izvedi ukaz

en: Execute
sl: Izvedi

en: Go To Dir
sl: Pojdi v mapo

note: TRANSLATORS: Try to keep the following strings at most 10 characters.
en: Get Help
sl: Pomoč

en: Help
sl: Pomoč

en: Exit
sl: Končaj

en: Where Is
sl: Poišči

en: Prev Page
sl: Pred. str.

en: Next Page
sl: Nasl. str.

en: First Line
sl: Prva vrst.

en: Last Line
sl: Zad. vrst.

en: Suspend
sl: V priprav.

en: Beg of Par
sl: Zač. odst.

en: End of Par
sl: Kon. odst.

en: FullJstify
sl: Pop. por.

en: Full Justify
sl: Pop. por.

en: Refresh
sl: Osveži

en: Insert File
sl: Vstavi dat.

en: Go To Line
sl: V vrstico

en: Justify the current paragraph
sl: Poravnaj trenutni odstavek

note: TRANSLATORS: The next long series of strings are shortcut descriptions; * they are best kept shorter than 56 characters, but may be longer.
en: Cancel the current function
sl: Prekliči trenutno funkcijo

en: Display this help text
sl: Pokaži to besedilo pomoči

en: Close the current file buffer / Exit from nano
sl: Zapri trenutni medpomnilnik datoteke / Končaj nano

en: Exit from nano
sl: Končaj nano

en: Write the current file to disk
sl: Zapiši trenutno datoteko na disk

en: Insert another file into the current one
sl: Vstavi drugo datoteko v trenutno

en: Search for a string or a regular expression
sl: Poišči niz znakov ali logični izraz

en: Go to previous screen
sl: Pojdi na predhodni zaslon

en: Go to next screen
sl: Pojdi na naslednji zaslon

en: Cut the current line and store it in the cutbuffer
sl: Izreži trenutno vrstico in jo shrani v medpomnil. izreza

en: Uncut from the cutbuffer into the current line
sl: Prilepi iz medpomnilnika izreza v trenutno vrstico

en: Display the position of the cursor
sl: Prikaži položaj kazalke

en: Invoke the spell checker, if available
sl: Vključi črkovalnik, če je na voljo

en: Replace a string or a regular expression
sl: Zamenjaj niz ali logični izraz

en: Go to line and column number
sl: Pojdi v številko vrstice in stolpca

en: Mark text at the cursor position
sl: Označi besedilo na mestu kazalke

en: Repeat last search
sl: Ponovi zadnje iskanje

en: Copy the current line and store it in the cutbuffer
sl: Kopiraj trenutno vrstico in jo shrani v medpomni. izreza

en: Indent the current line
sl: Zamakni trenutno vrstico

en: Unindent the current line
sl: Odstrani zamik trenutne vrstice

en: Undo the last operation
sl: Razveljavi zadnje dejanje

en: Redo the last undone operation
sl: Uveljavi zadnje razveljavljeno dejanje

en: Go forward one character
sl: Pojdi naprej za en znak

en: Go back one character
sl: Pojdi nazaj za en znak

en: Go forward one word
sl: Pojdi naprej za eno besedo

en: Go back one word
sl: Pojdi nazaj za eno besedo

en: Go to previous line
sl: Pojdi v predhodno vrstico

en: Go to next line
sl: Pojdi v naslednjo vrstico

en: Go to beginning of current line
sl: Pojdi na začetek trenutne vrstice

en: Go to end of current line
sl: Pojdi na konec trenutne vrstice

en: Go to beginning of paragraph; then of previous paragraph
sl: Pojdi na začetek odstavka; nato prejšnjega odstavka

en: Go just beyond end of paragraph; then of next paragraph
sl: Pojdi preko konca odstavka; nato naslednjega odstavka

en: Go to the first line of the file
sl: Pojdi v prvo vrstico datoteke

en: Go to the last line of the file
sl: Pojdi v zadnjo vrstico datoteke

en: Go to the matching bracket
sl: Pojdi do ujemajočega oklepaja

en: Scroll up one line without scrolling the cursor
sl: Pomakni se navzgor za eno vrstico brez drsenja kazalke

en: Scroll down one line without scrolling the cursor
sl: Pomakni se navzdol za eno vrstico brez drsenja kazalke

en: Switch to the previous file buffer
sl: Preklopi na prejšnji medpomnilnik datoteke

en: Switch to the next file buffer
sl: Preklopi na naslednji medpomnilnik datoteke

en: Insert the next keystroke verbatim
sl: Vstavi naslednji natančni pritisk tipk

en: Insert a tab at the cursor position
sl: Vstavi tabulator na položaju kazalke

en: Insert a newline at the cursor position
sl: Vstavi novo vrstico na položaju kazalke

en: Delete the character under the cursor
sl: Izbriši znak pod kazalko

en: Delete the character to the left of the cursor
sl: Izbriši znak levo od kazalke

en: Cut from the cursor position to the end of the file
sl: Izreži s položaja kazalke na konec datoteke

en: Justify the entire file
sl: Poravnaj celotno datoteko

en: Count the number of lines, words, and characters
sl: Preštej število vrstic, besed in znakov

en: Refresh (redraw) the current screen
sl: Osveži (ponovno nariši) trenutni zaslon

en: Suspend the editor (if suspend is enabled)
sl: Daj urejevalnik v pripravljenost (če je omogočeno)

en: Toggle the case sensitivity of the search
sl: Preklopi ločevanje velikosti črk iskanja

en: Reverse the direction of the search
sl: Obrni smer iskanja

en: Toggle the use of regular expressions
sl: Preklopi uporabo logičnih izrazov

en: Recall the previous search/replace string
sl: Prikliči predhodni niz iskanja/zamenjave

en: Recall the next search/replace string
sl: Prikliči naslednji niz iskanja/zamenjave

en: Go to file browser
sl: Pojdi v brskalnik datotek

en: Toggle the use of DOS format
sl: Preklopi uporabo oblike DOS

en: Toggle the use of Mac format
sl: Preklopi uporabo oblike Mac

en: Toggle appending
sl: Preklopi pripenjanje

en: Toggle prepending
sl: Preklopi pripenjanje na začetek

en: Toggle backing up of the original file
sl: Preklopi ustvarjanje varnostne kopije izvirne datoteke

en: Execute external command
sl: Izvedi zunanji ukaz

en: Toggle the use of a new buffer
sl: Preklopi uporabo novega medpomnilnika

en: Exit from the file browser
sl: Končaj brskalnik datotek

en: Go to the first file in the list
sl: Pojdi k prvi datoteki na seznamu

en: Go to the last file in the list
sl: Pojdi k zadnji datoteki na seznamu

en: Go to the next file in the list
sl: Pojdi k naslednji datoteki na seznamu

en: Go to the previous file in the list
sl: Pojdi k predhodni datoteki na seznamu

en: Go to directory
sl: Pojdi v mapo

note: TRANSLATORS: Try to keep this at most 10 characters.
en: Close
sl: Zapri

note: TRANSLATORS: Try to keep this at most 10 characters.
en: Write Out
sl: Zapiši

note: TRANSLATORS: Try to keep this at most 10 characters.
en: Justify
sl: Poravnaj

note: TRANSLATORS: Try to keep this at most 10 characters.
en: Read File
sl: Odpri dat.

note: TRANSLATORS: Try to keep this at most 10 characters.
en: Cut Text
sl: Izre. bes.

en: Cut
sl: Izreži

note: TRANSLATORS: Try to keep this at most 10 characters.
en: UnJustify
sl: Odporavnaj

note: TRANSLATORS: Try to keep this at most 10 characters.
en: UnCut Text
sl: Odizr. be.

en: Paste
sl: Prilepi

note: TRANSLATORS: Try to keep this at most 10 characters.
en: Cur Pos
sl: Položaj kaz.

note: TRANSLATORS: Try to keep this at most 10 characters.
en: To Spell
sl: Črkuj

en: Spell Check
sl: Črkuj

en: Mark Text
sl: Ozna. bes.

en: Copy Text
sl: Kopi. bes.

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Indent Text
sl: Zama. bes.

en: Unindent Text
sl: Odzam. be.

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Redo
sl: Uveljavi

en: Forward
sl: Naprej

en: Back
sl: Nazaj

en: Next Word
sl: Nasl. bes.

en: Prev Word
sl: Pred. bes.

en: Prev Line
sl: Pred. vrs.

en: Next Line
sl: Nasl. vrs.

en: Home
sl: Domov

en: End
sl: Konec

en: Find Other Bracket
sl: Najdi drug oklepaj

en: Scroll Up
sl: Pomik gor

en: Scroll Down
sl: Pomik dol

en: Previous File
sl: Predhodna datoteka

en: Next File
sl: Naslednja datoteka

note: TRANSLATORS: This is displayed when the next keystroke will be * inserted verbatim.
en: Verbatim Input
sl: Natančni vnos

en: Tab
sl: Tabulator

en: Backspace
sl: Vračalka

en: CutTillEnd
sl: IzrezDoKonca

en: Cut Till End
sl: Izrez do konca

en: Word Count
sl: Štetje besed

en: Help mode
sl: Način pomoči

en: Constant cursor position display
sl: Stalni prikaz položaja kazalke

en: Use of one more line for editing
sl: Uporaba ene vrstice več za urejanje

en: Smooth scrolling
sl: Gladko drsenje

en: Whitespace display
sl: Prikaz presledkov

en: Color syntax highlighting
sl: Barvno poudarjanje skladnje

en: Smart home key
sl: Pametna tipka za Domov

en: Auto indent
sl: Samodejno zamikanje

en: Cut to end
sl: Izreži do konca

en: Long line wrapping
sl: Prelomi dolgih vrstic

en: Conversion of typed tabs to spaces
sl: Pretvarjanje tabulatorjev v presledne znake

en: Backup files
sl: Datoteke varnostnih kopij

en: Multiple file buffers
sl: Več medpomnilnikov datotek

en: Mouse support
sl: Podpora za miško

en: No conversion from DOS/Mac format
sl: Ni pretvorbe iz oblike DOS/Mac

en: Suspension
sl: Stanje pripravljenosti

en: Soft line wrapping
sl: Blagi prelomi vrstic

en: Search Command Help Text
    
     Enter the words or characters you would like to search for, and then press Enter.  If there is a match for the text you entered, the screen will be updated to the location of the nearest match for the search string.
    
     The previous search string will be shown in brackets after the search prompt.  Hitting Enter without entering any text will perform the previous search.
sl: Pomoč za ukaz iskanja
    
     Vnesite besede ali znake, ki jih želite poiskati, in vnos potrdite. Ko je niz najden, se na zaslonu pokaže mesto prvega zadetka.
    
     Predhodni iskalni niz bo prikazan v oklepajih. Pritisk vnosne tipke brez predhodnega vnosa besedila, izvede predhodno iskanje.

en: If you have selected text with the mark and then search to replace, only matches in the selected text will be replaced.
    
     The following function keys are available in Search mode:
sl: Kadar je izbrano besedilo z oznako in je uporabljena možnost iskanja in zamenjave, bodo zamenjani le nizi v izbranem besedilu.
    
     V načinu Iskanja so na voljo naslednje funkcijske tipke:

en: Go To Line Help Text
    
     Enter the line number that you wish to go to and hit Enter.  If there are fewer lines of text than the number you entered, you will be brought to the last line of the file.
    
     The following function keys are available in Go To Line mode:
sl: Pomoč za skok v vrstico
    
     Vnesite številko vrstice, v katero želite skočiti, in pritisnite vnosno tipko. Kadar je število vrstic besedila manjše do vpisanega števila, bo kazalka premaknjena v zadnjo vrstico.
    
     V načinu V vrstico so na voljo naslednje funkcijske tipke:

en: Insert File Help Text
    
     Type in the name of a file to be inserted into the current file buffer at the current cursor location.
    
     If you have compiled nano with multiple file buffer support, and enable multiple file buffers with the -F or --multibuffer command line flags, the Meta-F toggle, or a nanorc file, inserting a file will cause it to be loaded into a separate buffer (use Meta-< and > to switch between file buffers).
sl: Pomoč za vstavljanje datoteke
    
     Vnesite ime datoteke, ki jo želite vstaviti v medpomnilnik trenutne datoteke na trenutnem položaju kazalke.
    
     V primeru, da je program nano kodno preveden s podporo več medpomnilnikom in so medpomnilniki več datotek omogočeni z zastavicami ukazne vrstice -F ali --multibuffer ali datoteko nanorc, bo datoteka naložena v ločen medpomnilnik (za preklop med medpomnilniki datotek je na voljo bližnjica Meta-< in >).

en: If you need another blank buffer, do not enter any filename, or type in a nonexistent filename at the prompt and press Enter.
    
     The following function keys are available in Insert File mode:
sl: Kadar potrebujete dodaten prazen medpomnilnik, ob pozivu ne vnašajte imen datotek ali pa vnesite neobstoječe ime datoteke, nato pritisnite vnosno tipko.
    
     V načinu vstavljanja datoteke so na voljo naslednje funkcijske tipke:

en: Write File Help Text
    
     Type the name that you wish to save the current file as and press Enter to save the file.
    
     If you have selected text with the mark, you will be prompted to save only the selected portion to a separate file.  To reduce the chance of overwriting the current file with just a portion of it, the current filename is not the default in this mode.
    
     The following function keys are available in Write File mode:
sl: Pomoč za zapisovanje datotek
    
     Vnesite ime, s katerim želite shraniti trenutno datoteko, in pritisnite vnosno tipko za potrditev. 
    
     Če ste izbrali besedilo z oznako, bo prikazana možnost za shranjevanje le izbranega dela besedila v ločeno datoteko. Za zmanjšanje možnosti prepisa trenutne datoteke, v tem načinu trenutno ime ni določeno privzeto.
    
     V načinu zapisovanja so na voljo naslednje funkcijske tipke:

en: File Browser Help Text
    
     The file browser is used to visually browse the directory structure to select a file for reading or writing.  You may use the arrow keys or Page Up/Down to browse through the files, and S or Enter to choose the selected file or enter the selected directory.  To move up one level, select the directory called ".." at the top of the file list.
    
     The following function keys are available in the file browser:
sl: Pomoč za brskalnik datotek
    
     Brskalnik je uporaben pri iskanju datotek po drevesu map. Uporabiti je mogoče smerne tipke in tipki stran gor in dol ter S ali vnosno tipko za izbor datoteke oziroma vstop v izbrano mapo. Za premik na višjo raven map, izberite mapo z oznako ".." na vrhu seznama datotek.
    
     V načinu brskanja so na voljo naslednje funkcijske tipke:

en: Browser Search Command Help Text
    
     Enter the words or characters you would like to search for, and then press Enter.  If there is a match for the text you entered, the screen will be updated to the location of the nearest match for the search string.
    
     The previous search string will be shown in brackets after the search prompt.  Hitting Enter without entering any text will perform the previous search.
sl: Pomoč za brskanje med ukazi
    
     Vnesite besede in znake, ki jih želite poiskati, in pritisnite vnosno tipko.  Če je niz najden, se na zaslonu pokaže mesto prvega zadetka.
    
     Predhodni iskalni niz bo prikazan v oklepajih. Pritisk vnosne tipke, brez predhodnega vnosa besedila, izvede predhodno iskanje.

en:  The following function keys are available in Browser Search mode:
sl:  V načinu iskanja v brskalniku so na voljo naslednje funkcijske tipke:

en: Browser Go To Directory Help Text
    
     Enter the name of the directory you would like to browse to.
    
     If tab completion has not been disabled, you can use the Tab key to (attempt to) automatically complete the directory name.
    
     The following function keys are available in Browser Go To Directory mode:
sl: Pomoč za premikanje med mapami
    
     Vnesite ime mape, po kateri želite brskati.
    
     Kadar je omogočena možnost dopolnjevanja niza, se s tipko Tab ime mape samodejno dopolni.
    
     V načinu premikanja med mapami v brskalniku so na voljo naslednje funkcijske tipke:

en: Spell Check Help Text
    
     The spell checker checks the spelling of all text in the current file.  When an unknown word is encountered, it is highlighted and a replacement can be edited.  It will then prompt to replace every instance of the given misspelled word in the current file, or, if you have selected text with the mark, in the selected text.
    
     The following function keys are available in Spell Check mode:
sl: Pomoč za črkovanje
    
     S črkovalnikom lahko preverimo pravilnost zapisa celotnega besedila v trenutni datoteki. Kadar črkovalnik naleti na neznano besedo, jo poudari in omogoči urejanje. Po urejanju se pojavi možnost za zamenjavo vsakega primerka dane napačno črkovane besede v trenutni datoteki ali, če je besedilo izbrano, v izboru besedila.
    
     V načinu črkovanja so na voljo naslednje funkcijske tipke:

en: Execute Command Help Text
    
     This mode allows you to insert the output of a command run by the shell into the current buffer (or a new buffer in multiple file buffer mode).  If you need another blank buffer, do not enter any command.
    
     The following function keys are available in Execute Command mode:
sl: Pomoč za izvajanje ukazov
    
     Možnost omogoča vnos izpisa ukaza iz lupine v trenutni medpomnilnik (ali nov medpomnilnik v načinu medpomnilnika več datotek). Pri uporabi praznega medpomnilnika, ni treba vnesti ukazov.
    
     V načinu izvajanja ukazov so na voljo naslednje funkcijske tipke:

en: Main nano help text
    
     The nano editor is designed to emulate the functionality and ease-of-use of the UW Pico text editor.  There are four main sections of the editor.  The top line shows the program version, the current filename being edited, and whether or not the file has been modified.  Next is the main editor window showing the file being edited.  The status line is the third line from the bottom and shows important messages.
sl: Splošna pomoč programa nano
    
     Urejevalnik nano posnema delovanje in preprostost uporabe urejevalnika besedil UW Pico. Urejevalnik ima štiri osrednje dele, na katere je treba biti pozoren. Zgornja vrstica prikazuje različico programa, trenutno ime odprte datoteke in, ali je bila datoteka spremenjena ali ne. Naslednji del je osrednje okno urejevalnika z besedilom odprte datoteke. Vrstica stanja je tretja vrstica od spodaj navzgor, v kateri so izpisana pomembna sporočila.

en: The bottom two lines show the most commonly used shortcuts in the editor.
    
     The notation for shortcuts is as follows: Control-key sequences are notated with a caret (^) symbol and can be entered either by using the Control (Ctrl) key or pressing the Escape (Esc) key twice.  Escape-key sequences are notated with the Meta (M-) symbol and can be entered using either the Esc, Alt, or Meta key depending on your keyboard setup.
sl: Spodnji dve vrstici prikazujeta najpogosteje uporabljene bližnjice.
    
     Zapis za bližnjice je poenoten. Bližnice CTRL-tipka so zapisana s korektorskim znakom (^) in se jih lahko vnese bodisi z uporabo tipke Control (Ctrl) bodisi z dvojnim pritiskom ubežne tipke (Esc). Zaporedja Esc-tipka so zabeležena s simbolom Meta (M-) in se jih lahko vnese s tipkami Esc, Alt ali Meta, odvisno od nastavitve tipkovnice.

en: Also, pressing Esc twice and then typing a three-digit decimal number from 000 to 255 will enter the character with the corresponding value.  The following keystrokes are available in the main editor window.  Alternative keys are shown in parentheses:
sl: Prav tako lahko z dvojnim pritiskom ubežne tipke (Esc), in nato z vnosom trimestnega decimalnega števila od 000 do 255, vnesete znak z ustrezno vrednostjo. Naslednje poteze tipk so na voljo v osrednjem oknu urejevalnika. Nadomestne tipke so prikazane v oklepajih:

en: enable/disable
sl: omogoči/onemogoči

en: Key invalid in view mode
sl: Ključ je neveljaven v načinu pogleda

en: 
    Buffer written to %s
sl: 
    Medpomnilnik je zapisan v %s

en: 
    Buffer not written to %s: %s
sl: 
    Medpomnilnik ni zapisan v %s: %s

en: 
    Buffer not written: %s
sl: 
    Medpomnilnik ni zapisan: %s

en: Window size is too small for nano...
sl: Velikost okna je premajhna za nano ...

en: Usage: nano [OPTIONS] [[+LINE,COLUMN] FILE]...
sl: Uporaba: nano [MOŽNOSTI] [[+VRSTICA,STOLPEC] DATOTEKA] ...

en: Option		GNU long option		Meaning
sl: Možnost		dolga možnost GNU		Pomen

en: Option		Meaning
sl: Možnost		Pomen

en: Show this message
sl: Pokaži to sporočilo

en: +LINE,COLUMN
sl: +VRSTICA,STOLPEC

en: Start at line LINE, column COLUMN
sl: Začetek v vrstici VRSTICA, stolpcu STOLPEC

en: Enable smart home key
sl: Omogoči pametno tipko za Domov

en: Save backups of existing files
sl: Shrani varnostne kopije obstoječih datotek

en: -C <dir>
sl: -C <mapa>

en: --backupdir=<dir>
sl: --backupdir=<mapa>

en: Directory for saving unique backup files
sl: Mapa za shranjevanje edinstvenih varnostnih kopij

en: Use bold instead of reverse video text
sl: Uporabi krepko namesto obratnega besedila videa

en: Convert typed tabs to spaces
sl: Pretvori vpisane tabulatorske znake v presledke

en: Enable multiple file buffers
sl: Omogoči več medpomnilnikov datotek

en: Use (vim-style) lock files
sl: Uporabi zaklepne datoteke

en: Log & read search/replace string history
sl: Beleži in beri zgodovino niza iskanja in zamenjave

en: Don't look at nanorc files
sl: Ne glej datotek nanorc

en: Fix numeric keypad key confusion problem
sl: Popravi težavo z zmedo s tipkami številčnice

en: Don't add newlines to the ends of files
sl: Ne dodajaj novih vrstic na konec datotek

en: Don't convert files from DOS/Mac format
sl: Ne pretvarjaj datotek iz oblike DOS/Mac

en: Use one more line for editing
sl: Uporabi eno ali več vrstic za urejanje

en: Log & read location of cursor position
sl: Shrani in preberi mesto kazalke

en: -Q <str>
sl: -Q <niz>

en: --quotestr=<str>
sl: --quotestr=<niz>

en: Quoting string
sl: Niz za navajanje

en: Restricted mode
sl: Omejen način

en: Scroll by line instead of half-screen
sl: Pomikaj se vrstično namesto pol-zaslonsko

en: -T <#cols>
sl: -T <št. stolpcev>

en: --tabsize=<#cols>
sl: --tabsize=<št. stolpcev>

en: Set width of a tab to #cols columns
sl: Nastavi širino tabulatorja na št. stolpcev stolpcev

en: Do quick statusbar blanking
sl: Hitro prazni vrstico stanja

en: Print version information and exit
sl: Prikaži podrobnosti različice in končaj

en: Detect word boundaries more accurately
sl: Zaznaj meje besed natančneje

en: -Y <str>
sl: -Y <niz>

en: --syntax=<str>
sl: --syntax=<niz>

en: Syntax definition to use for coloring
sl: Uporaba določila skladnje za barvanje

en: Constantly show cursor position
sl: Nenehno kaži položaj kazalke

en: Fix Backspace/Delete confusion problem
sl: Popravi težavo zmede tipk vračalke/izbriši

en: Automatically indent new lines
sl: Samodejno zamakni nove vrstice

en: Cut from cursor to end of line
sl: Izreži od kazalke do konca vrstice

en: Don't follow symbolic links, overwrite
sl: Ne dovoli simbolnih povezav, ampak prepiši

en: Enable the use of the mouse
sl: Omogoči uporabo miške

en: -o <dir>
sl: -o <mapa>

en: --operatingdir=<dir>
sl: --operatingdir=<mapa>

en: Set operating directory
sl: Nastavi mapo delovanja

en: Preserve XON (^Q) and XOFF (^S) keys
sl: Ohrani tipke XON (^Q) in XOFF (^S)

en: Silently ignore startup issues like rc file errors
sl: Tiho prezri težave začenjanja kot napake datoteke rc

en: -r <#cols>
sl: -r <št. stolpcev>

en: --fill=<#cols>
sl: --fill=<št. stolpcev>

en: Set wrapping point at column #cols
sl: Nastavi točko preloma na stolpcu št. stoplca

en: Enable alternate speller
sl: Omogoči nadomestni črkovalnik

en: Auto save on exit, don't prompt
sl: Samodejno shrani ob izhodu in ne pokaži poziva

en: Allow generic undo [EXPERIMENTAL]
sl: Dovoli splošno razveljavitev [POSKUSNO]

en: View mode (read-only)
sl: Način pogleda (samo za branje)

en: Don't wrap long lines
sl: Ne lomi dolgih vrstic

en: Don't show the two help lines
sl: Ne pokaži dveh vrstic pomoči

en: Enable suspension
sl: Omogoči stanje pripravljenosti

en: Enable soft line wrapping
sl: Omogoči blage prelome vrstic

en: (ignored, for Pico compatibility)
sl: (prezrto, za združljivost s programom Pico)

en:  GNU nano version %s (compiled %s, %s)
sl:  GNU nano različica %s (kodno prevedena %s, %s)

en:  Email: nano@nano-editor.org	Web: http://www.nano-editor.org/
sl:  Elektronska pošta: nano@nano-editor.org	Splet: http://www.nano-editor.org/

en: 
     Compiled options:
sl: 
     Kodno prevedene možnosti:

en: Sorry, support for this function has been disabled
sl: Žal je podpora za to funkcijo onemogočena

en: Save modified buffer (ANSWERING "No" WILL DESTROY CHANGES) ?
sl: Ali naj se spremembe datoteke shranijo (z odgovorom "Ne" bodo SPREMEMBE IZGUBLJENE)?

en: Couldn't reopen stdin from keyboard, sorry
sl: Na žalost ni bilo mogoče ponovno odpreti stdin s tipkovnice

en: Reading from stdin, ^C to abort
sl: Branje iz stdin, ^C za prekinitev

en: Received SIGHUP or SIGTERM
sl: Prejet je bil SIGHUP ali SIGTERM

en: Use "fg" to return to nano.
sl: Za vrnitev v nano uporabite "fg".

en: enabled
sl: omogočeno

en: disabled
sl: onemogočeno

en: Unknown Command
sl: Neznan ukaz

en: XON ignored, mumble mumble
sl: XON je prezrt, mumble mumble

en: XOFF ignored, mumble mumble
sl: XOFF je prezrt, mumble mumble

en: Requested tab size "%s" is invalid
sl: Zahtevana velikost tabulatorja "%s" je neveljavna

en: Requested fill size "%s" is invalid
sl: Zahtevana velikost zapolnitve "%s" je neveljavna

note: TRANSLATORS: For the next three strings, if possible, specify * the single-byte shortcuts for both your language and English. * For example, in French: "OoYy" for "Oui".
en: Yy
sl: DdYy

en: Nn
sl: NnNn

en: Aa
sl: VvAa

en: Yes
sl: Da

en: All
sl: Vse

en: No
sl: Ne

en: Error in %s on line %lu:
sl: Napaka v %s v vrstici %lu:

en: Argument '%s' has an unterminated "
sl: Argument '%s' ima neuničen "

en: Regex strings must begin and end with a " character
sl: Nizi logičnega izraza se morajo začeti in končati z znakom "

en: Bad regex "%s": %s
sl: Slab logični izraz "%s": %s

en: Missing syntax name
sl: Manjka ime skladnje

en: The "none" syntax is reserved
sl: Skladnja "none" je pridržana

en: The "default" syntax must take no extensions
sl: Skladnja "default" ne sme prejeti nobene pripone

en: Cannot add a magic string regex without a syntax command
sl: Ni mogoče dodati logičnega izraza čarobnega niza brez ukaza skladnje

en: Missing magic string name
sl: Manjka ime čarobnega niza

en: Missing key name
sl: Manjka ime tipke

en: keybindings must begin with "^", "M", or "F"
sl: Tipkovne bližnjice se morajo začeti s "^", "M", ali "F"

en: Must specify function to bind key to
sl: Treba je navesti funkcijo, ki se veže na tipko

en: Must specify menu to bind key to (or "all")
sl: Treba je navesti meni, ki se veže na tipko (ali "all")

en: Could not map name "%s" to a function
sl: Ni mogoče preslikati imena "%s" k funkciji

en: Could not map name "%s" to a menu
sl: Ni mogoče preslikati imena "%s" k meniju

en: Sorry, keystr "%s" is an illegal binding
sl: Na žalost je pritisk tipk "%s" neveljavna vezava

en: Color "%s" not understood.
    Valid colors are "green", "red", "blue",
    "white", "yellow", "cyan", "magenta" and
    "black", with the optional prefix "bright"
    for foreground colors.
sl: Barva "%s" ni razumljiva.
    Veljavne barve so "green", "red", "blue",
    "white", "yellow", "cyan", "magenta" in
    "black", z neobvezno predpono "bright"
    za osprednje barve.

en: Cannot add a color command without a syntax command
sl: Ni mogoče dodati ukaza barve brez ukaza skladnje

en: Missing color name
sl: Manjka ime barve

en: Background color "%s" cannot be bright
sl: Barva ozadja "%s" ne more biti svetla

en: Missing regex string
sl: Manjka niz logičnega izraza

en: "start=" requires a corresponding "end="
sl: "start=" potrebuje ustrezen "end="

en: Cannot add a header regex without a syntax command
sl: Ni mogoče dodati logičnega izraza glave brez ukaza skladnje

en: Fatal error: no keys mapped for function "%s"
sl: Usodna napaka: nobenih tipk ni preslikanih za funkcijo "%s"

en: Exiting.  Please use nano with the -I option if needed to adjust your nanorc settings
sl: Poteka končanje programa. Za prilagajanje nastavitev nanorc, uporabite ukaz nano z možnostjo -I.

en: Command "%s" not allowed in included file
sl: Ukaz "%s" ni dovoljen v vključeni datoteki

en: Syntax "%s" has no color commands
sl: Skladnja "%s" nima ukazov barv

en: Command "%s" not understood
sl: Ukaz "%s" ni razumljiv

en: Missing flag
sl: Manjka zastavica

en: Option "%s" requires an argument
sl: Možnost "%s" zahteva argument

en: Option is not a valid multibyte string
sl: Možnost ni veljaven večbajtni niz

en: Non-blank characters required
sl: Zahtevani so ne-prazni znaki

en: Two single-column characters required
sl: Potrebna sta dva enostolpčna znaka

en: Cannot unset flag "%s"
sl: Ni mogoče ponastaviti zastavice "%s"

en: Unknown flag "%s"
sl: Neznana zastavica "%s"

en: I can't find my home directory!  Wah!
sl: Ni mogoče najti domače mape!

en: 
    Press Enter to continue starting nano.
sl: 
    Za nadaljevanje uporabe programa nano pritisnite vnosno tipko.

en: "%.*s%s" not found
sl: "%.*s%s" ni mogoče najti

en:  (to replace) in selection
sl:  (za zamenjavo) v izbor

en:  (to replace)
sl:  (za zamenjavo)

en: Replace this instance?
sl: Ali naj se primerek zamenja?

en: Replace with
sl: Zamenjaj z

en: Replaced %lu occurrence | Replaced %lu occurrences
sl[0]: Zamenjanih je %lu pojavitev
sl[1]: Zamenjana je %lu pojavitev
sl[2]: Zamenjani sta %lu pojavitvi
sl[3]: Zamenjane so %lu pojavitve

en: Enter line number, column number
sl: Vnesite številko vrstice, številko stolpca

en: Invalid line or column number
sl: Neveljavna številka vrstice ali stolpca

en: Not a bracket
sl: Ni oklepaj

en: No matching bracket
sl: Ni ujemajočega oklepaja

en: Mark Set
sl: Označba je nastavljena

en: Mark Unset
sl: Označba je ponastavljena

en: Nothing in undo buffer!
sl: Ničesar ni v medpomnilniku razveljavitve!

en: Internal error: can't match line %d.  Please save your work
sl: Notranja napaka: ni mogoče primerjati vrstice %d. Shranite svoje delo.

en: text add
sl: dodaj besedilo

en: text delete
sl: izbriši besedilo

en: line wrap
sl: prelomi vrstico

en: line join
sl: združi vrstici

en: text cut
sl: izreži besedilo

en: text uncut
sl: odizreži besedilo

en: line break
sl: prekini vrstico

en: text insert
sl: vnesi besedilo

en: text replace
sl: zamenjaj besedilo

en: Internal error: unknown type.  Please save your work
sl: Notranja napaka: neznana vrsta. Shranite svoje delo

en: Undid action (%s)
sl: Ponastavljeno dejanje (%s)

en: Nothing to re-do!
sl: Ničesar ni mogoče uveljaviti!

en: Internal error: Redo setup failed.  Please save your work
sl: Notranja napaka: nastavitev uveljavitve je spodletela. Shranite svoje delo.

en: Redid action (%s)
sl: Uveljavljeno dejanje (%s)

en: Could not pipe
sl: Ni mogoče povezati

en: Could not fork
sl: Ni mogoče razvejiti

en: Internal error: can't setup uncut.  Please save your work.
sl: Notranja napaka: ni mogoče nastaviti preklica izreza. Shranite svoje delo.

en: Internal error: unknown type.  Please save your work.
sl: Notranja napaka: neznana vrsta. Shranite svoje delo.

en: Bad quote string %s: %s
sl: Slab niz navedka %s: %s

en: Can now UnJustify!
sl: Zdaj je mogoče preklicati poravnavo!

en: Edit a replacement
sl: Uredi zamenjavo

en: Could not create pipe
sl: Ni mogoče ustvariti cevi

en: Creating misspelled word list, please wait...
sl: Ustvarjanje napačno črkovanega seznama besed, počakajte ...

en: Could not get size of pipe buffer
sl: Ni mogoče pridobiti velikosti medpomnilnika cevi

en: Error invoking "spell"
sl: Napaka pri priklicu "spell"

en: Error invoking "sort"
sl: Napaka pri priklicu "sort"

en: Error invoking "uniq"
sl: Napaka pri priklicu "uniq"

en: Finished checking spelling
sl: Končano preverjanje črkovanja

en: Error invoking "%s"
sl: Napaka pri priklicu "%s"

en: Spell checking failed: %s
sl: Preverjanje črkovanja je spodletelo: %s

en: Spell checking failed: %s: %s
sl: Preverjanje črkovanja je spodletelo: %s: %s

en: %sWords: %lu  Lines: %ld  Chars: %lu
sl: %sBesede: %lu  Vrstice: %ld  Znaki: %lu

en: In Selection:
sl: V izboru:

en: nano is out of memory!
sl: Programu nano je zmanjkalo pomnilnika!

note: TRANSLATORS: This is displayed during the input of a * six-digit hexadecimal Unicode character code.
en: Unicode Input
sl: Vnos Unikod

en: Modified
sl: Spremenjeno

en: View
sl: Pogled

en: DIR:
sl: MAPA:

en: File:
sl: Datoteka:

en: Warning: Modifying a file which is not locked, check directory permission?
sl: Opozorilo: Spreminjati želite datoteko, ki ni zaklenjena. Prosimo, preverite dovoljenja mape.

en: line %ld/%ld (%d%%), col %lu/%lu (%d%%), char %lu/%lu (%d%%)
sl: vrstica %ld/%ld (%d%%), stolpec %lu/%lu (%d%%), znak %lu/%lu (%d%%)

en: The nano text editor
sl: Urejevalnik besedil nano

en: version
sl: različica

en: Brought to you by:
sl: Zaslužni za izid programa:

en: Special thanks to:
sl: Posebna zahvala:

en: For ncurses:
sl: Za ncurses:

en: and anyone else we forgot...
sl: in vse, ki smo jih pozabili navesti ...

en: Thank you for using nano!
sl: Hvala, ker uporabljate nano!

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
sl: %s: izbira »%s%s« je dvoumna

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
sl: %s: izbira »%s%s« je dvoumna; možnosti:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
sl: %s: neprepoznana izbira »%s%s«

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
sl: %s: izbira »%s%s« ne dovoljuje argumenta

en: %s: option '%s%s' requires an argument
sl: %s: izbira »%s%s« zahteva argument

en: %s: invalid option -- '%c'
sl: %s: neveljavna izbira -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sl: %s: izbira zahteva argument -- '%c'

en: Success
sl: Uspešno

en: No match
sl: Brez zadetkov

en: Invalid regular expression
sl: Neveljaven regularni izraz

en: Invalid collation character
sl: Neveljaven razvrščevalni znak

en: Invalid character class name
sl: Neveljavno ime razreda znakov

en: Trailing backslash
sl: Zaključna obratna poševnica

en: Invalid back reference
sl: Neveljaven povratni sklic

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
sl: Uklepaj [, [^, [:, [. ali [= brez para

en: Unmatched ( or \(
sl: Uklepaj ( ali \( brez para

en: Unmatched \{
sl: Uklepaj \{ brez para

en: Invalid content of \{\}
sl: Neveljavna vsebina \{\}

en: Invalid range end
sl: Neveljaven konec razpona

en: Memory exhausted
sl: Pomnilnik izčrpan

en: Invalid preceding regular expression
sl: Neveljaven predhodni regularni izraz

en: Premature end of regular expression
sl: Predčasen zaključek regularnega izraza

en: Regular expression too big
sl: Regularni izraz je preobsežen

en: Unmatched ) or \)
sl: Zaklepaj ) ali \) brez para

en: No previous regular expression
sl: Prejšnjega regularnega izraza ni
