make 3.80 - en to hr translation catalogue (367 entries)

en: attempt to use unsupported feature: `%s'
hr: pokušaj korištenja nepodržane mogućnosti: `%s'

en: touch archive member is not available on VMS
hr: touch dijela arhive nije rapoloživ na VMS-u

en: touch: Archive `%s' does not exist
hr: touch: Arhiva `%s' ne postoji

en: touch: `%s' is not a valid archive
hr: touch: `%s' nije valjana arhiva

en: touch: Member `%s' does not exist in `%s'
hr: touch: član `%s' ne postoji u `%s'

en: touch: Bad return code from ar_member_touch on `%s'
hr: touch: Neispravan povratni kod iz ar_member_touch na `%s'

en: lbr$set_module failed to extract module info, status = %d
hr: lbr$set_module nije izdvojio informacije o modulu, status = %d

en: lbr$ini_control failed with status = %d
hr: lbr$ini_control nije uspio sa statusom = %d

en: unable to open library `%s' to lookup member `%s'
hr: ne mogu otvoriti biblioteku `%s' da nađem član `%s'

en: Member `%s'%s: %ld bytes at %ld (%ld).
hr: član `%s'%s: %ld bajtova na %ld (%ld).

en:  (name might be truncated)
hr:  (ime je možda odrezano)

en:   Date %s
hr:   Datum %s

en: *** Break.
hr: *** Prekid.

en: *** [%s] Archive member `%s' may be bogus; not deleted
hr: *** [%s] Član arhive '%s' mogao bi biti bezvezan; nije obrisan

en: *** Archive member `%s' may be bogus; not deleted
hr: *** Član arhive '%s' mogao bi biti bezvezan; nije obrisan

en: *** [%s] Deleting file `%s'
hr: *** [%s] Brišem spis `%s'

en: *** Deleting file `%s'
hr: *** Brišem spis `%s'

en: #  commands to execute
hr: #  naredbe za izvršavanje

en:  (built-in):
hr:  (ugrađeno):

en:  (from `%s', line %lu):
hr:  (iz `%s', redak %lu):

en: 
    # Directories
hr: 
    # Direktoriji

en: # %s: could not be stat'd.
hr: # %s: ne može se statati.

en: # %s (key %s, mtime %d): could not be opened.
hr: # %s (tipka %s, mtime %d): nije ga se moglo otvoriti.

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]): could not be opened.
hr: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]): nije ga se moglo otvoriti.

en: # %s (device %ld, inode %ld): could not be opened.
hr: # %s (device %ld, inode %ld): nije ga se moglo otvoriti.

en: # %s (key %s, mtime %d):
hr: # %s (tipka %s, mtime %d):

en: No
hr: Nijedan

en:  files,
hr:  spis,

en: no
hr: nijedna

en:  impossibilities
hr:  nemogućnost

en:  so far.
hr:  do sad.

en:  impossibilities in %lu directories.
hr:  nemogućnosti u %lu direktorija.

en: Recursive variable `%s' references itself (eventually)
hr: Rekurzivna varijabla `%s' pokazuje (na kraju) na sebe

en: unterminated variable reference
hr: nedovršena referenca na varijablu

en: Commands were specified for file `%s' at %s:%lu,
hr: Naredbe su naznačene za spis `%s' na %s:%lu,

en: Commands for file `%s' were found by implicit rule search,
hr: Naredbe za spis `%s' nađene su implicitnim pretraživanjem propisa,

en: but `%s' is now considered the same file as `%s'.
hr: ali `%s' se sada smatra istim spisom kao i `%s'.

en: Commands for `%s' will be ignored in favor of those for `%s'.
hr: Naredbe za `%s' ignorirat će se u korist onih za `%s'.

en: can't rename single-colon `%s' to double-colon `%s'
hr: ne mogu preimenovati `%s' s jednom dvotočkom u `%s' s dvije dvotočke

en: can't rename double-colon `%s' to single-colon `%s'
hr: ne mogu preimenovati `%s' s dvije dvotočke u `%s' s jednom dvotočkom

en: *** Deleting intermediate file `%s'
hr: *** Brišem posredni spis `%s'

en: Removing intermediate files...
hr: Brišem posredne spise...

en: %s: Timestamp out of range; substituting %s
hr: %s: Vremenska oznaka van granica; zamjenjujem s %s

en: Current time
hr: Trenutno vrijeme

en: # Not a target:
hr: # Nije meta:

en: #  Precious file (prerequisite of .PRECIOUS).
hr: #  Vrijedan spis (prerekvizit mete .PRECIOUS).

en: #  Phony target (prerequisite of .PHONY).
hr: #  Lažna meta (prerekvizit mete .PHONY).

en: #  Command-line target.
hr: #  Meta na komandnoj liniji.

en: #  A default or MAKEFILES makefile.
hr: #  Podrazumijevani ili MAKEFILES makefile.

en: #  Implicit rule search has been done.
hr: #   Implicitna pretraga propisa je izvršena.

en: #  Implicit rule search has not been done.
hr: #  Implicitna pretraga propisa nije izvršena.

en: #  Implicit/static pattern stem: `%s'
hr: #  Korijen implicitnog/statičkog uzorka: `%s'

en: #  File is an intermediate prerequisite.
hr: #  Spis je posredni prerekvizit.

en: #  Also makes:
hr: #  Također proizvodi:

en: #  Modification time never checked.
hr: #  Vrijeme promjene nikada nije provjereno.

en: #  File does not exist.
hr: #  Spis ne postoji.

en: #  File is very old.
hr: #  Spis je vrlo star.

en: #  Last modified %s
hr: #  Zadnja promjena %s

en: #  File has been updated.
hr: #  Spis je ažuriran.

en: #  File has not been updated.
hr: #  Spis nije ažuriran.

en: #  Commands currently running (THIS IS A BUG).
hr: #  Naredbe koje se trenutno izvršavaju (OVO JE BUG).

en: #  Dependencies commands running (THIS IS A BUG).
hr: #  Ovisnosti između naredbi koje se izvršavaju (OVO JE BUG).

en: #  Successfully updated.
hr: #  Uspješno ažuriran.

en: #  Needs to be updated (-q is set).
hr: #  Treba ga ažurirati (-q je postavljen).

en: #  Failed to be updated.
hr: #  Nije ga se ažuriralo.

en: #  Invalid value in `update_status' member!
hr: #  Neispravna vrijednost u elementu `update_status'!

en: #  Invalid value in `command_state' member!
hr: #  Neispravna vrijednost u elementu `command_state'!

en: 
    # Files
hr: 
    # Spisi

en: 
    # files hash-table stats:
    #
hr: 
    # statistike hash tablice spisa
    #

en: non-numeric first argument to `word' function
hr: prvi argument funkcije `word' nije broj

en: first argument to `word' function must be greater than 0
hr: prvi argument funkcije `word' mora biti veći od 0

en: non-numeric first argument to `wordlist' function
hr: drugi argument funkcije `wordllist' nije broj

en: non-numeric second argument to `wordlist' function
hr: drugi arument funkcije `wordlist' nije broj

en: create_child_process: DuplicateHandle(In) failed (e=%d)
hr: create_child_process: DuplicateHandle(In) je zakazao (e=%d)

en: create_child_process: DuplicateHandle(Err) failed (e=%d)
hr: create_child_process: DuplicateHandle(Err) je zakazao (e=%d)

en: CreatePipe() failed (e=%d)
hr: CreatePipe() je zakazao (e=%d)

en: windows32_openpipe (): process_init_fd() failed
hr: windows32_openpipe (): process_init_fd() je zakazao

en: Cleaning up temporary batch file %s
hr: Čistim privremeni batch spis %s.

en: Insufficient number of arguments (%d) to function `%s'
hr: Nedovoljan broj argumenata (%d) funkciji `%s'

en: Unimplemented on this platform: function `%s'
hr: Neimplementirano na ovoj platformi: funkcija `%s'

en: unterminated call to function `%s': missing `%c'
hr: nedovršen poziv funkciji `%s': nedostaje `%c'

en: %s: option `%s' is ambiguous
hr: %s: opcija `%s' je višeznačna

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
hr: %s: uz opciju `--%s' ne ide argument

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija `%c%s' ne dopušta argument

en: %s: option `%s' requires an argument
hr: %s: opcija `%s' zahtijeva argument

en: %s: unrecognized option `--%s'
hr: %s: nepoznata opcija `--%s'

en: %s: unrecognized option `%c%s'
hr: %s: nepoznata opcija `%c%s'

en: %s: illegal option -- %c
hr: %s: nedopuštena opcija -- %c

en: %s: invalid option -- %c
hr: %s: neispravna opcija -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
hr: %s: opcija traži argument -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
hr: %s: opcija `-W %s' je višeznačna

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija `-W %s' ne dopušta argument

en: can't allocate %ld bytes for hash table: memory exhausted
hr: ne mogu alocirati %ld bajtova za hash tablicu; memorija iscrpljena

en: Load=%ld/%ld=%.0f%%,
hr: Opterećenje=%ld/%ld=%.0f%%,

en: Rehash=%d,
hr: Preraspodjela=%d,

en: Collisions=%ld/%ld=%.0f%%
hr: Kolizije=%ld/%ld=%.0f%%

en: Looking for an implicit rule for `%s'.
hr: Tražim implicitni propis za `%s'.

en: Looking for archive-member implicit rule for `%s'.
hr: Tražim implicitni propis za `%s' koji pripada elementu arhive.

en: Avoiding implicit rule recursion.
hr: Izbjegavam rekurziju implicitnog propisa.

en: Trying pattern rule with stem `%.*s'.
hr: Pokušavam propis uzorka s korijenom `%.*s'.

en: Rejecting impossible implicit prerequisite `%s'.
hr: Odbacujem nemoguć prerekvizit `%s'.

en: Rejecting impossible rule prerequisite `%s'.
hr: Odbacujem nemoguće pravilo prerekvizita `%s'.

en: Trying implicit prerequisite `%s'.
hr: Pokušavam s implicitnim prerekvizitom `%s'.

en: Trying rule prerequisite `%s'.
hr: Pokušavam s propisom prerekvizita `%s'.

en: Found prerequisite `%s' as VPATH `%s'
hr: Našao prerekvizit `%s' kao VPATH `%s'

en: Looking for a rule with intermediate file `%s'.
hr: Tražim propis s posrednim spisom `%s'.

en: *** [%s] Error 0x%x (ignored)
hr: *** [%s] Greška 0x%x (ignorirana)

en: *** [%s] Error 0x%x
hr: *** [%s] Greška 0x%x

en: [%s] Error %d (ignored)
hr: [%s] Greška %d (ignorirana)

en: *** [%s] Error %d
hr: *** [%s] Greška %d

en:  (core dumped)
hr:  (izbačen core)

en: Warning: Empty redirection
hr: Upozorenje: Prazno preusmjeravanje

en: Syntax error, still inside '"'
hr: Greška u sintaksi, još uvijek unutar '"'

en: Got a SIGCHLD; %u unreaped children.
hr: Dobio SIGCHLD; %u nepožetene djece.

en: *** Waiting for unfinished jobs....
hr: *** čekam na nedovršene poslove....

en: Live child 0x%08lx (%s) PID %ld %s
hr: Živo dijete 0x%08lx (%s) PID %ld %s

en:  (remote)
hr:  (udaljen)

en: Reaping losing child 0x%08lx PID %ld %s
hr: Žanjem promašeno dijete 0x%08lx PID %ld %s

en: Reaping winning child 0x%08lx PID %ld %s
hr: Žanjem uspješno dijete 0x%08lx PID %ld %s

en: Cleaning up temp batch file %s
hr: Čistim privremeni batch spis %s

en: Removing child 0x%08lx PID %ld%s from chain.
hr: Uklanjam dijete 0x%08lx PID %ld%s iz lanca.

en: Released token for child 0x%08lx (%s).
hr: Otpustio token za dijete 0x%08lx (%s).

en: process_easy() failed failed to launch process (e=%d)
hr: process_easy() nije uspio pokrenuti proces (e=%d)

en: 
    Counted %d args in failed launch
hr: 
    Prebrojao %d argumenata u neuspjelom pokretanju

en: Putting child 0x%08lx (%s) PID %ld%s on the chain.
hr: Smještam dijete 0x%08lx (%s) PID %ld%s u lanac.

en: Obtained token for child 0x%08lx (%s).
hr: Preuzeo token za dijete 0x%08lx (%s).

en: cannot enforce load limits on this operating system
hr: ne mogu silom primijeniti ograničenje loada na ovom operativnom sustavu

en: cannot enforce load limit:
hr: ne mogu silom primijeniti ograničenje loada:

en: internal error: `%s' command_state
hr: unutrašnja greška: `%s' command_state

en: -warning, CTRL-Y will leave sub-process(es) around.
hr: -upozorenje, CTRL-Y će ostaviti potproces(e) na životu.

en: -warning, you may have to re-enable CTRL-Y handling from DCL.
hr: -upozorenje, možda ćete morati ponovo omogućiti obradu CTRL-Y iz DCL-a.

en: BUILTIN [%s][%s]
hr: UGRAĐEN [%s][%s]

en: BUILTIN CD %s
hr: UGRAĐEN CD %s

en: BUILTIN RM %s
hr: UGRAĐEN RM %s

en: Unknown builtin command '%s'
hr: Nepoznata ugrađena naredba `%s'

en: Error, empty command
hr: Greška, prazna naredba

en: fopen (temporary file)
hr: fopen (privremeni spis)

en: Redirected input from %s
hr: Preusmjerio ulaz iz %s

en: Redirected error to %s
hr: Preusmjerio greške u %s

en: Redirected output to %s
hr: Preusmjerio izlaz u %s

en: Executing %s instead
hr: Umjesto toga, izvršavam %s

en: Error spawning, %d
hr: Greška pri pokretanju, %d

en: make reaped child pid %d, still waiting for pid %d
hr: make je požnjeo dijete pid %d, još uvijek čeka na pid %d

en: %s: Command not found
hr: %s: Naredba nije nađena

en: %s: Shell program not found
hr: %s: Ljuskin program nije nađen

en: $SHELL changed (was `%s', now `%s')
hr: $SHELL se promijenio (prije `%s', sad `%s')

en: Creating temporary batch file %s
hr: Stvaram privremeni batch spis %s

en: %s (line %d) Bad shell context (!unixy && !batch_mode_shell)
hr: %s (redak %d) Loš kontekst ljuske (!unixy && !batch_mode_shell)

en: Options:
hr: Opcije:

en:   -b, -m                      Ignored for compatibility.
hr:   -b, -m                      Ignorira se zbog kompatibilnosti

en:   -B, --always-make           Unconditionally make all targets.
hr:   -B, --always-make           Bezuvjetno proizvedi sve mete.

en:   -C DIRECTORY, --directory=DIRECTORY
                                  Change to DIRECTORY before doing anything.
hr:   -C DIRECTORY, --directory=DIRECTORY
                                  Prijeđi u DIREKTORIJ prije no što išta obaviš.

en:   -d                          Print lots of debugging information.
hr:   -d                          Ispiši puno podataka za debugiranje.

en:   --debug[=FLAGS]             Print various types of debugging information.
hr:   --debug[=FLAGOVI]             Ispiši razne vrste informacija za debugiranje.

en:   -e, --environment-overrides
                                  Environment variables override makefiles.
hr:   -e, --environment-overrides
                                  Varijable iz okoline imaju veću važnost od
                                  makefileova.

en:   -f FILE, --file=FILE, --makefile=FILE
                                  Read FILE as a makefile.
hr:   -f SPIS, --file=SPIS, --makefile=SPIS
                                  Pročitaj SPIS kao makefile.

en:   -h, --help                  Print this message and exit.
hr:   -h, --help                  Ispiši ovu poruku i izađi.

en:   -i, --ignore-errors         Ignore errors from commands.
hr:   -i, --ignore-errors         Zanemari greške od naredbi.

en:   -I DIRECTORY, --include-dir=DIRECTORY
                                  Search DIRECTORY for included makefiles.
hr:   -I DIREKTORIJ, --include-dir=DIREKTORIJ
                                  Potraži u DIREKTORIJU uključene makefileove.

en:   -j [N], --jobs[=N]          Allow N jobs at once; infinite jobs with no arg.
hr:   -j [N], --jobs[=N]          Dopusti N istovremenih poslova; bez argumenta
                                  ih dopusti beskonačno.

en:   -k, --keep-going            Keep going when some targets can't be made.
hr:   -k, --keep-going            Nastavi s radom ako se neke mete ne mogu izraditi.

en:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Don't start multiple jobs unless load is below N.
hr:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Ne pokreći višestruke poslove, osim ako pri
                                  opterećenju ispod N.

en:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Don't actually run any commands; just print them.
hr:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Nemoj zapravo pokrenuti nijednu naredbu;
                                  samo ih ispiši.

en:   -o FILE, --old-file=FILE, --assume-old=FILE
                                  Consider FILE to be very old and don't remake it.
hr:   -o SPIS, --old-file=SPIS, --assume-old=SPIS
                                  Smatraj da je SPIS vrlo star i nemoj ga
                                  ponovo napraviti.

en:   -p, --print-data-base       Print make's internal database.
hr:   -p, --print-data-base       Ispiši makeovu internu bazu.

en:   -q, --question              Run no commands; exit status says if up to date.
hr:   -q, --question              Ne pokreći naredbe; izlazni status označava
                                  je li sve ažurirano.

en:   -r, --no-builtin-rules      Disable the built-in implicit rules.
hr:   -r, --no-builtin-rules      Onemogući ugrađene implicitne propise.

en:   -R, --no-builtin-variables  Disable the built-in variable settings.
hr:   -R, --no-builtin-variables  Onemogući ugrađene vrijednosti varijabli.

en:   -s, --silent, --quiet       Don't echo commands.
hr:   -s, --silent, --quiet       Ne ispisuj naredbe.

en:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Turns off -k.
hr:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Isključuje -k.

en:   -t, --touch                 Touch targets instead of remaking them.
hr:   -t, --touch                 Dodirni mete umjesto da ih ponovo izrađuješ.

en:   -v, --version               Print the version number of make and exit.
hr:   -v, --version               Ispiši verziju makea i izađi.

en:   -w, --print-directory       Print the current directory.
hr:   -w, --print-directory       Ispiši trenutni direktorij.

en:   --no-print-directory        Turn off -w, even if it was turned on implicitly.
hr:   --no-print-directory        Isključi -w, čak i ako je implicitno uključen.

en:   -W FILE, --what-if=FILE, --new-file=FILE, --assume-new=FILE
                                  Consider FILE to be infinitely new.
hr:   -W SPIS, --what-if=SPIS, --new-file=SPIS, --assume-new=SPIS
                                  Smatraj SPIS beskonačno novim.

en:   --warn-undefined-variables  Warn when an undefined variable is referenced.
hr:   --warn-undefined-variables  Upozori kad se referencira nedefinirana varijabla.

en: empty string invalid as file name
hr: prazan string nije valjan naziv spisa

en: unknown debug level specification `%s'
hr: nepoznata naznaka nivoa debuga `%s'

en: %s: Interrupt/Exception caught (code = 0x%x, addr = 0x%x)
hr: %s: Prekid/Iznimka uhvaćena (code = 0x%x, addr = 0x%x)

en: 
    Unhandled exception filter called from program %s
    ExceptionCode = %x
    ExceptionFlags = %x
    ExceptionAddress = %x
hr: 
    Filter neobrađene iznimke pozvan iz programa %s
    ExceptionCode = %x
    ExceptionFlags = %x
    ExceptionAddress = %x

en: Access violation: write operation at address %x
hr: Pristupni prekršaj: operacija pisanja na adresi %x

en: Access violation: read operation at address %x
hr: Pristupni prekršaj: operacija čitanja na adresi %x

en: find_and_set_shell setting default_shell = %s
hr: find_and_set_shell postavljam default_shell = %s

en: find_and_set_shell path search set default_shell = %s
hr: find_and_set_shell pretraga staze postavljam default_shell = %s

en: %s is suspending for 30 seconds...
hr: %s se zaustavlja na 30 sekundi...

en: done sleep(30). Continuing.
hr: gotov sa sleep(30).  Nastavljam.

en: Makefile from standard input specified twice.
hr: Makefile sa standardnog ulaza naveden dvaput.

en: fwrite (temporary file)
hr: fwrite(privremeni spis)

en: Do not specify -j or --jobs if sh.exe is not available.
hr: Nemojte koristiti -j ili --jobs ako sh.exe nije dostupan.

en: Resetting make for single job mode.
hr: Resetiram make u mod jednog posla.

en: Parallel jobs (-j) are not supported on this platform.
hr: Paralelni poslovi (-j) nisu podržani na ovoj platformi.

en: Resetting to single job (-j1) mode.
hr: Resetiram na mod jednog posla (-j1).

en: internal error: multiple --jobserver-fds options
hr: interna grešja: višestruko pojavljivanje opcije --jobserver-fds

en: internal error: invalid --jobserver-fds string `%s'
hr: interna greška: neispravan --jobserver-fds string `%s'

en: warning: -jN forced in submake: disabling jobserver mode.
hr: upozorenje: -jN se forsira u pod-makeu: onemogućujem jobserver mod.

en: warning: jobserver unavailable: using -j1.  Add `+' to parent make rule.
hr: upozorenje: jobserver nedostupan: koristim -j1.  Dodaj `+' na roditeljev make propis.

en: creating jobs pipe
hr: kreiram pipe za posao

en: init jobserver pipe
hr: prevesti?

en: Updating makefiles....
hr: Ažuriram makefileove....

en: Makefile `%s' might loop; not remaking it.
hr: Makefile `%s' bi mogao upasti u petlju; ne izgrađujem ga ponovo.

en: Failed to remake makefile `%s'.
hr: Nisam uspio ponovo izgraditi makefile `%s'.

en: Included makefile `%s' was not found.
hr: Uključeni makefile `%s' ne može se naći.

en: Makefile `%s' was not found
hr: Makefile `%s' ne može se naći

en: Couldn't change back to original directory.
hr: Nisam se mogao vratiti u prvotni direktorij.

en: Re-executing:
hr: Ponovo izvršavam:

en: unlink (temporary file):
hr: unlink (privremeni spis):

en: No targets specified and no makefile found
hr: Nijedna meta nije navedena, niti je ijedan makefile pronađen

en: No targets
hr: Nema meta

en: Updating goal targets....
hr: Ažuriram ciljne mete....

en: warning:  Clock skew detected.  Your build may be incomplete.
hr: upozorenje: uočena je nepravilnost sata.  Izgradnja bi mogla biti nedovršena.

en: Usage: %s [options] [target] ...
hr: Uporaba: %s [opcije] [meta] ...

en: 
    This program built for %s
hr: 
    Program sastavljen za %s

en: 
    This program built for %s (%s)
hr: 
    Program sastavljen za %s (%s)

en: Report bugs to <bug-make@gnu.org>
hr: Uočene greške prijavite na adresu <bug-make@gnu.org>.

en: the `-%c' option requires a positive integral argument
hr: opcija `-%c' traži pozitivan cjelobrojni argument

en: %sThis is free software; see the source for copying conditions.
    %sThere is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A
    %sPARTICULAR PURPOSE.
hr: %sOvaj program je slobodan; u izvornom kodu nalaze se uvjeti kopiranja.
    %sNema NIKAKVOG jamstva, čak ni za PROIZVODNOST ili UPOTREBLJIVOST ZA
    %sPOJEDINU SVRHU.

en: 
    # Make data base, printed on %s
hr: 
    # Makeova baza, ispisana na %s

en: 
    # Finished Make data base on %s
hr: 
    # Kraj Makeove baze na %s

en: %s: Entering an unknown directory
hr: %s: Ulazim u nepoznat direktorij

en: %s: Leaving an unknown directory
hr: %s: Izlazim iz nepoznatog direktorija

en: %s: Entering directory `%s'
hr: %s: Ulazim u direktorij `%s'

en: %s: Leaving directory `%s'
hr: %s: Izlazim iz direktorija `%s'

en: %s[%u]: Entering an unknown directory
hr: %s[%u]: Ulazim u nepoznat direktorij

en: %s[%u]: Leaving an unknown directory
hr: %s[%u]: Izlazim iz nepoznatog direktorija

en: %s[%u]: Entering directory `%s'
hr: %s[%u]: Ulazim u direktorij `%s'

en: %s[%u]: Leaving directory `%s'
hr: %s[%u]: Izlazim iz direktorija `%s'

en: .  Stop.
hr: .  Zaustavi.

en: Unknown error %d
hr: Nepoznata greška %d

en: virtual memory exhausted
hr: prividna memorija potrošena

en: Initialized access
hr: Inicijaliziran pristup

en: User access
hr: Korisnički pristup

en: Make access
hr: Makeov pristup

en: Child access
hr: Pristup djeteta

en: Reading makefiles...
hr: Čitam makefileove...

en: Reading makefile `%s'
hr: Čitam makefile `%s'

en:  (no default goal)
hr:  (nema podrazumijevanog cilja)

en:  (search path)
hr:  (staza za pretraživanje)

en:  (don't care)
hr:  (nije važno)

en:  (no ~ expansion)
hr:  (bez ekspanzije ~)

en: invalid syntax in conditional
hr: neispravna sintaksa uvjeta

en: extraneous `endef'
hr: suvišan `endef'

en: empty variable name
hr: prazno ime varijable

en: empty `override' directive
hr: prazna direktiva `ovverride'

en: invalid `override' directive
hr: neispravna direktiva `override'

en: no file name for `%sinclude'
hr: nedostaje naziv spisa za `%sinclude'

en: commands commence before first target
hr: naredbe počinju prije prve mete

en: missing rule before commands
hr: nedostaje propis prije naredbi

en: missing separator%s
hr: nedostaju separatori-%s

en:  (did you mean TAB instead of 8 spaces?)
hr:  (jeste li mislili na TAB umjesto 8 razmaka?)

en: missing target pattern
hr: nedostaje uzorak mete

en: multiple target patterns
hr: višestruki uzorci meta

en: target pattern contains no `%%'
hr: uzorak mete ne sadrži `%%'

en: missing `endif'
hr: nedostaje `endif'

en: Extraneous text after `endef' directive
hr: Suvišan tekst nakon direktive `endef'

en: missing `endef', unterminated `define'
hr: nedostaje `endef', nedovršen `define'

en: Extraneous text after `%s' directive
hr: Suvišan tekst nakon direktive `%s'

en: extraneous `%s'
hr: suvišan `%s'

en: only one `else' per conditional
hr: samo jedan `else' po uvjetu

en: Malformed per-target variable definition
hr: Izobličena definicija o meti ovisne varijable

en: mixed implicit and static pattern rules
hr: pomiješani implicitni i statički propisi uzorka

en: mixed implicit and normal rules
hr: pomiješani implicitni i normalni propisi

en: target `%s' doesn't match the target pattern
hr: meta `%s' ne odgovara uzorku mete

en: target `%s' leaves prerequisite pattern empty
hr: meta `%s' ostavlja prerekvizitni uzorak praznim

en: target file `%s' has both : and :: entries
hr: spis meta `%s' ima unose i kod : i kod ::

en: target `%s' given more than once in the same rule.
hr: meta `%s' zadan više nego jednom u istom propisu.

en: warning: overriding commands for target `%s'
hr: upozorenje: poništavam postojeće naredbe za metu `%s'

en: warning: ignoring old commands for target `%s'
hr: upozorenje: ignoriram stare naredbe za metu `%s'

en: warning: NUL character seen; rest of line ignored
hr: upozorenje: NUL znak uočen; ostatak retka se zanemaruje

en: Nothing to be done for `%s'.
hr: Ništa za napraviti za `%s'.

en: `%s' is up to date.
hr: `%s' je ažuriran.

en: Pruning file `%s'.
hr: Čistim spis `%s'.

en: Considering target file `%s'.
hr: Uzimam u razmatranje spis metu `%s'.

en: Recently tried and failed to update file `%s'.
hr: Nedavno bezuspješno pokušao ažurirati spis `%s'

en: File `%s' was considered already.
hr: Spis `%s' već je bio uzet u razmatranje.

en: Still updating file `%s'.
hr: Još uvijek ažuriram spis `%s'.

en: Finished updating file `%s'.
hr: Završio s ažuriranjem spisa `%s'.

en: File `%s' does not exist.
hr: Spis `%s' ne postoji.

en: *** Warning: .LOW_RESOLUTION_TIME file `%s' has a high resolution time stamp
hr: *** Upozorenje: .LOW_RESOLUTION_TIME spis `%s' ima vremensku oznaku visoke rezolucije

en: Found an implicit rule for `%s'.
hr: Našao implicitni propis za `%s'.

en: No implicit rule found for `%s'.
hr: Nijedan implicitni propis nisam našao za `%s'.

en: Using default commands for `%s'.
hr: Koristim podrazumijevane naredbe za `%s'.

en: Circular %s <- %s dependency dropped.
hr: Kružna ovisnost %s <- %s ispuštena.

en: Finished prerequisites of target file `%s'.
hr: Završeni prerekviziti spisa mete `%s'.

en: The prerequisites of `%s' are being made.
hr: Prerekviziti `%s' su u izradi.

en: Giving up on target file `%s'.
hr: Odustajem od spisa mete `%s'.

en: Target `%s' not remade because of errors.
hr: Meta `%s' nije ponovo izrađen zbog grešaka.

en: Prerequisite `%s' is order-only for target `%s'.
hr: Prerekvizit `%s' služi samo za redosljed pri meti `%s'.

en: Prerequisite `%s' of target `%s' does not exist.
hr: Prerekvizit `%s' mete `%s' ne postoji.

en: Prerequisite `%s' is newer than target `%s'.
hr: Prerekvizit `%s' noviji je od mete `%s':

en: Prerequisite `%s' is older than target `%s'.
hr: Prerekvizit `%s' stariji je od mete `%s'.

en: Target `%s' is double-colon and has no prerequisites.
hr: Meta `%s' je dvotočka, a nema prerekvizita.

en: No commands for `%s' and no prerequisites actually changed.
hr: Nema naredbi za `%s', a nijedan prerekvizit nije promijenjen.

en: Making `%s' due to always-make flag.
hr: Proizvodim `%s' zbog opcije always-make.

en: No need to remake target `%s'
hr: Nema potrebe ponovo izraditi metu `%s'

en: ; using VPATH name `%s'
hr: ; koristim VPATH imena `%s'

en: Must remake target `%s'.
hr: Moram ponovo izgraditi metu `%s'.

en:   Ignoring VPATH name `%s'.
hr:   Ignoriram VPATH imena `%s'.

en: Commands of `%s' are being run.
hr: Naredbe od `%s' se izvršavaju.

en: Failed to remake target file `%s'.
hr: Nije uspjela ponovna izrada spisa mete `%s'.

en: Successfully remade target file `%s'.
hr: Uspješno ponovno izradio spis metu `%s'.

en: Target file `%s' needs remade under -q.
hr: Spis meta `%s' treba ponovnu izradu zbog -q.

en: %sNo rule to make target `%s'%s
hr: %sNema propisa za izradu mete `%s'%s

en: %sNo rule to make target `%s', needed by `%s'%s
hr: %sNema propisa za izradu mete `%s', kojeg traži `%s'%s

en: Warning: File `%s' has modification time in the future
hr: Upozorenje: Spis `%s' ima vrijeme promjene u budućnosti

en: Warning: File `%s' has modification time %.2g s in the future
hr: Upozorenje: Spis `%s' ima vrijeme promjene %.2g s u budućnosti

en: .LIBPATTERNS element `%s' is not a pattern
hr: Element .LIBPATTERNS `%s' nije uzorak

en: Customs won't export: %s
hr: Customs neće eksportirati: %s

en: 
    # Implicit Rules
hr: 
    # Implicitni Propisi

en: 
    # No implicit rules.
hr: 
    # Nema implicitnih propisa.

en: 
    # %u implicit rules, %u
hr: 
    # %u implicitnih propisa, %u

en:  terminal.
hr:  završni.

en: BUG: num_pattern_rules wrong!  %u != %u
hr: BUG: pogrešan num_pattern_rules!  %u != %u

en: 
    # Pattern-specific variable values
hr: 
    # Uzorcima svojstvene vrijednosti varijabli

en: 
    # No pattern-specific variable values.
hr: 
    # Nema uzorcima svojstvenih vrijednosti varijabli.

en: 
    # %u pattern-specific variable values
hr: 
    # %u uzorcima svojstvenih vrijednosti varijabli

en: unknown signal
hr: nepoznat signal

en: Hangup
hr: Izgubljena veza

en: Interrupt
hr: Prekid

en: Quit
hr: Prestanak

en: Illegal Instruction
hr: Nedopuštena instrukcija

en: Trace/breakpoint trap
hr: Zamka za slijed/prekidnu točku

en: Aborted
hr: Otkazan

en: IOT trap
hr: IOT zamka

en: EMT trap
hr: EMT zamja

en: Floating point exception
hr: Iznimka floating pointa

en: Killed
hr: Ubijen

en: Bus error
hr: Sabirnička greška

en: Segmentation fault
hr: Segmentacijska greška

en: Bad system call
hr: Nevaljan sistemski poziv

en: Broken pipe
hr: Prekinut kanal

en: Alarm clock
hr: Budilica

en: Terminated
hr: Terminiran

en: User defined signal 1
hr: Korisnički definiran signal 1

en: User defined signal 2
hr: Korisnički definiran signal 2

en: Child exited
hr: Dijete izašlo

en: Power failure
hr: Nestalo struje

en: Stopped
hr: Zaustavljen

en: Stopped (tty input)
hr: Zaustavljen (unosom s TTY-ja)

en: Stopped (tty output)
hr: Zaustavljen (outputom s TTY-ja)

en: Stopped (signal)
hr: Zaustavljen (signalom)

en: CPU time limit exceeded
hr: prekoračeno ograničenje CPU vremena

en: File size limit exceeded
hr: Prekoračeno ograničenje veličine spisa

en: Virtual timer expired
hr: Virtualna štoperica istekla

en: Profiling timer expired
hr: Profajlerska štoperica istekla

en: Window changed
hr: Promijenjen prozor

en: Continued
hr: Nastavljen

en: Urgent I/O condition
hr: Hitno stanje I/O-a

en: I/O possible
hr: I/O moguć

en: Resource lost
hr: Izgubljen resurs

en: Danger signal
hr: Signal za opasnost

en: Information request
hr: Zahtjev za informacijom

en: Floating point co-processor not available
hr: Aritmetički koprocesor nije dostupan.

en: default
hr: podrazumijevano

en: environment
hr: okoliš

en: environment under -e
hr: okoliš pod -e

en: command line
hr: komandna linija

en: `override' directive
hr: direktiva `override'

en: automatic
hr: automatsko

en:  (from `%s', line %lu)
hr:  (iz `%s', redak %lu):

en: # variable set hash-table stats:
hr: # hash table statistike varijabli:

en: 
    # Variables
hr: 
    # Varijable

en: sys$search failed with %d
hr: sys$search je zatajila s %d

en: 
    # VPATH Search Paths
hr: 
    # VPATH staze za pretraživanje

en: # No `vpath' search paths.
hr: # Nema `vpath' staza za pretraživanje.

en: 
    # %u `vpath' search paths.
hr: 
    # %u `vpath' staza za pretraživanje.

en: 
    # No general (`VPATH' variable) search path.
hr: 
    # Nema opće (iz varijable `VPATH') staze za pretraživanje.

en: 
    # General (`VPATH' variable) search path:
    #
hr: 
    # Opća (iz varijable `VPATH') staza za pretraživanje:
    #
