make 3.80 - en to ga translation catalogue (373 entries)

en: attempt to use unsupported feature: `%s'
ga: rinneadh iarracht ar ghné gan tacaíocht a úsáid: `%s'

en: touch archive member is not available on VMS
ga: ní féidir ball cartlainne a `touch'áil ar VMS

en: touch: Archive `%s' does not exist
ga: touch: Níl an chartlann `%s' ann

en: touch: `%s' is not a valid archive
ga: touch: Níl `%s' ina cartlann bhailí

en: touch: Member `%s' does not exist in `%s'
ga: touch: Níl a leithéid de bhall `%s' i `%s'

en: touch: Bad return code from ar_member_touch on `%s'
ga: touch: Droch-chód aisfhillidh ó ar_member_touch ar `%s'

en: lbr$set_module failed to extract module info, status = %d
ga: níorbh fhéidir le lbr$set_module an t-eolas modúil a bhaint amach, stádas = %d

en: lbr$ini_control failed with status = %d
ga: theip ar lbr$ini_control le stádas = %d

en: unable to open library `%s' to lookup member `%s'
ga: ní féidir leabharlann `%s' a oscailt chun cuardach a dhéanamh ar an mball `%s'

en: Member `%s'%s: %ld bytes at %ld (%ld).
ga: Ball `%s'%s: %ld beart ag %ld (%ld).

en:  (name might be truncated)
ga:  (is féidir go bhfuil an t-ainm teasctha)

en:   Date %s
ga:   Dáta %s

en:   uid = %d, gid = %d, mode = 0%o.
ga:   uid = %d, gid = %d, mód = 0%o.

en: *** Break.
ga: *** Briseadh.

en: *** [%s] Archive member `%s' may be bogus; not deleted
ga: *** [%s] Is féidir gur ball bréige é `%s'; ní scriosadh

en: *** Archive member `%s' may be bogus; not deleted
ga: *** Is féidir gur ball bréige é `%s'; ní scriosadh

en: *** [%s] Deleting file `%s'
ga: *** [%s] Comhad `%s' á scriosadh

en: *** Deleting file `%s'
ga: *** Comhad `%s' á scriosadh

en: #  commands to execute
ga: #  orduithe le rith

en:  (built-in):
ga:  (insuite):

en:  (from `%s', line %lu):
ga:  (ó `%s', líne %lu):

en: 
    # Directories
ga: 
    # Comhadlanna

en: # %s: could not be stat'd.
ga: # %s: níorbh fhéidir é a stat.

en: # %s (key %s, mtime %d): could not be opened.
ga: # %s (eochair %s, am-m %d): ní féidir é a oscailt.

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]): could not be opened.
ga: # %s (gléas %d, i-nód [%d,%d,%d]): ní féidir é a oscailt.

en: # %s (device %ld, inode %ld): could not be opened.
ga: # %s (gléas %ld, i-nód %ld): níorbh fhéidir é a oscailt.

en: # %s (key %s, mtime %d):
ga: # %s (eochair %s, am-m %d):

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]):
ga: # %s (gléas %d, i-nód [%d,%d,%d]):

en: # %s (device %ld, inode %ld):
ga: # %s (gléas %ld, i-nód %ld):

en: No
ga: Níl

en:  files,
ga:  comhad,

en: no
ga: níl

en:  impossibilities
ga:  rudaí neamhfhéideartha

en:  so far.
ga:  go dtí seo.

en:  impossibilities in %lu directories.
ga:  rudaí neamhfhéideartha i %lu comhadlann.

en: Recursive variable `%s' references itself (eventually)
ga: Déanann an athróg athchúrsach `%s' tagairt dó féin (sa deireadh)

en: unterminated variable reference
ga: tagairt athróige gan chríochnú

en: Commands were specified for file `%s' at %s:%lu,
ga: Sonraíodh orduithe le haghaidh comhaid `%s' ag %s:%lu,

en: Commands for file `%s' were found by implicit rule search,
ga: Aimsíodh orduithe le haghaidh `%s' trí chuardach ar rialacha intuigthe,

en: but `%s' is now considered the same file as `%s'.
ga: ach anois is ionann iad na comhaid `%s' agus `%s'.

en: Commands for `%s' will be ignored in favor of those for `%s'.
ga: Déanfar neamhshuim ar orduithe le haghaidh `%s'; úsáidfear na cinn le haghaidh `%s' ina n-ionad.

en: can't rename single-colon `%s' to double-colon `%s'
ga: ní féidir idirstad aonair `%s' a athainmnigh le hidirstad dúbáilte `%s'

en: can't rename double-colon `%s' to single-colon `%s'
ga: ní féidir idirstad dúbáilte `%s' a athainmniú le hidirstad aonair `%s'

en: *** Deleting intermediate file `%s'
ga: *** Comhad idirmheánach `%s' á scriosadh

en: Removing intermediate files...
ga: Comhaid idirmheánacha á mbaint...

en: %s: Timestamp out of range; substituting %s
ga: %s: Stampa ama as raon; %s á úsáid ina ionad

en: Current time
ga: An t-am anois

en: # Not a target:
ga: # Ní sprioc é:

en: #  Precious file (prerequisite of .PRECIOUS).
ga: #  Comhad luachmhar (réamhriachtanas de .PRECIOUS).

en: #  Phony target (prerequisite of .PHONY).
ga: #  Sprioc bhréige (réamhriachtanas de .PHONY).

en: #  Command-line target.
ga: #  Sprioc líne na n-orduithe.

en: #  A default or MAKEFILES makefile.
ga: #  Makefile réamhshocraithe, nó as MAKEFILES.

en: #  Implicit rule search has been done.
ga: #  Rinneadh cuardach ar rialacha intuigthe.

en: #  Implicit rule search has not been done.
ga: #  Ní dhearna cuardach ar rialacha intuigthe.

en: #  Implicit/static pattern stem: `%s'
ga: #  Stoc patrúin intuigthe/statach: `%s'

en: #  File is an intermediate prerequisite.
ga: #  Tá an comhad ina réamhriachtanas idirmheánach.

en: #  Also makes:
ga: #  Déantar fosta:

en: #  Modification time never checked.
ga: #  Níor seiceáladh an t-am modhnaithe riamh.

en: #  File does not exist.
ga: #  Níl a leithéid de chomhad ann.

en: #  File is very old.
ga: #  Is cianaosta an comhad seo.

en: #  Last modified %s
ga: #  Athraithe go deireanach %s

en: #  File has been updated.
ga: #  Nuashonraíodh an comhad.

en: #  File has not been updated.
ga: #  Níor nuashonraíodh an comhad.

en: #  Commands currently running (THIS IS A BUG).
ga: #  Tá orduithe ann atá ag rith faoi láthair (IS FABHT É SEO).

en: #  Dependencies commands running (THIS IS A BUG).
ga: #  Tá orduithe spleáchais ag rith (IS FABHT É SEO).

en: #  Successfully updated.
ga: #  D'éirigh leis an nuashonrú.

en: #  Needs to be updated (-q is set).
ga: #  Tá gá le nuashonrú (-q ceaptha).

en: #  Failed to be updated.
ga: #  Theip ar nuashonrú.

en: #  Invalid value in `update_status' member!
ga: #  Luach neamhbhailí sa bhall `update_status'!

en: #  Invalid value in `command_state' member!
ga: #  Luach neamhbhailí sa bhall `command_state'!

en: 
    # Files
ga: 
    # Comhaid

en: 
    # files hash-table stats:
    #
ga: 
    # comhaid hais-tábla stait:
    #

en: non-numeric first argument to `word' function
ga: tá an chéad argóint neamhuimhriúil leis an fheidhm `word'

en: first argument to `word' function must be greater than 0
ga: caithfidh an chéad argóint leis an fheidhm `word' a bheith deimhneach

en: non-numeric first argument to `wordlist' function
ga: is neamhuimhriúil í an chéad argóint leis an fheidhm `wordlist'

en: non-numeric second argument to `wordlist' function
ga: is neamhuimhriúil í an dara hargóint leis an fheidhm `wordlist'

en: create_child_process: DuplicateHandle(In) failed (e=%d)
ga: create_child_process: theip ar DuplicateHandle(In) (e=%d)

en: create_child_process: DuplicateHandle(Err) failed (e=%d)
ga: create_child_process: theip ar DuplicateHandle(Err) (e=%d)

en: CreatePipe() failed (e=%d)
ga: Theip ar CreatePipe() (e=%d)

en: windows32_openpipe (): process_init_fd() failed
ga: windows32_openpipe (): theip ar process_init_fd()

en: Cleaning up temporary batch file %s
ga: Baisc-chomhad sealadach %s á ghlanadh

en: Insufficient number of arguments (%d) to function `%s'
ga: Easpa argóintí (%d) d'fheidhm `%s'

en: Unimplemented on this platform: function `%s'
ga: Níl an fheidhm `%s' ar fáil ar an chóras seo

en: unterminated call to function `%s': missing `%c'
ga: glao ar fheidhm `%s' gan chríochnú: `%c' ar iarraidh

en: %s: option `%s' is ambiguous
ga: %s: Tá an rogha `%s' débhríoch

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ga: %s: ní cheadaítear argóint i ndiaidh na rogha `--%s'

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ga: %s: ní cheadaítear argóint i ndiaidh na rogha `%c%s'

en: %s: option `%s' requires an argument
ga: %s: ní foláir argóint don rogha `%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
ga: %s: rogha anaithnid `--%s'

en: %s: unrecognized option `%c%s'
ga: %s: rogha anaithnid `%c%s'

en: %s: illegal option -- %c
ga: %s: rogha neamhcheadaithe -- %c

en: %s: invalid option -- %c
ga: %s: rogha neamhbhailí -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
ga: %s: ní foláir argóint don rogha -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ga: %s: Tá an rogha `-W %s' débhríoch

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ga: %s: ní cheadaítear argóint i ndiaidh na rogha `-W %s'

en: can't allocate %ld bytes for hash table: memory exhausted
ga: ní féidir %ld beart a riaradh le haghaidh hais-tábla: cuimhne ídithe

en: Load=%ld/%ld=%.0f%%,
ga: Lód=%ld/%ld=%.0f%%,

en: Rehash=%d,
ga: Ath-haiseáil=%d,

en: Collisions=%ld/%ld=%.0f%%
ga: Tuairteanna haiseála=%ld/%ld=%.0f%%

en: Looking for an implicit rule for `%s'.
ga: Ag déanamh cuardach ar riail intuigthe le haghaidh `%s'.

en: Looking for archive-member implicit rule for `%s'.
ga: Ag déanamh cuardach ar riail intuigthe le haghaidh bhall cartlainne `%s'.

en: Avoiding implicit rule recursion.
ga: Athchúrsáil de bharr rialacha intuigthe á seachaint.

en: Trying pattern rule with stem `%.*s'.
ga: Ag baint triail as riail phatrúin le stoc `%.*s'.

en: Rejecting impossible implicit prerequisite `%s'.
ga: Réamhriachtanas intuigthe neamhfhéideartha `%s' á dhiúltú.

en: Rejecting impossible rule prerequisite `%s'.
ga: Réamhriachtanas neamhfhéideartha rialach `%s' á dhiúltú.

en: Trying implicit prerequisite `%s'.
ga: Ag baint triail as an réamhriachtanas intuigthe `%s'.

en: Trying rule prerequisite `%s'.
ga: Ag baint triail as an réamhriachtanas rialach `%s'.

en: Found prerequisite `%s' as VPATH `%s'
ga: Aimsíodh réamhriachtanas `%s' mar VPATH `%s'

en: Looking for a rule with intermediate file `%s'.
ga: Ag déanamh cuardach ar riail le comhad idirmheánach `%s'.

en: *** [%s] Error 0x%x (ignored)
ga: *** [%s] Earráid 0x%x (rinneadh neamhshuim air)

en: *** [%s] Error 0x%x
ga: *** [%s] Earráid 0x%x

en: [%s] Error %d (ignored)
ga: [%s] Earráid %d (rinneadh neamhshuim)

en: *** [%s] Error %d
ga: *** [%s] Earráid %d

en:  (core dumped)
ga:  (córdhumpa)

en: Warning: Empty redirection
ga: Rabhadh: Atreorú folamh

en: Syntax error, still inside '"'
ga: Earráid chomhréire, isteach i '"' fós

en: Got a SIGCHLD; %u unreaped children.
ga: Fuarthas SIGCHLD; %u mac gan bhaint.

en: *** Waiting for unfinished jobs....
ga: *** Ag fanacht le jabanna neamhchríochnaithe...

en: Live child 0x%08lx (%s) PID %ld %s
ga: Mac beo 0x%08lx (%s) PID %ld %s

en:  (remote)
ga:  (cianda)

en: Reaping losing child 0x%08lx PID %ld %s
ga: Mac caillteach á bhaint: 0x%08lx PID %ld %s

en: Reaping winning child 0x%08lx PID %ld %s
ga: Mac buaiteach á bhaint: 0x%08lx PID %ld %s

en: Cleaning up temp batch file %s
ga: Baisc-chomhad sealadach %s á ghlanadh

en: Removing child 0x%08lx PID %ld%s from chain.
ga: Mac 0x%08lx PID %ld%s á dhealú ón slabhra.

en: write jobserver
ga: scríobh jabfhreastalaí

en: Released token for child 0x%08lx (%s).
ga: Saoradh comhartha le haghaidh mac 0x%08lx (%s).

en: process_easy() failed failed to launch process (e=%d)
ga: theip ar process_easy(); níor lainseáladh próiseas (e=%d)

en: 
    Counted %d args in failed launch
ga: 
    %d argóint sa lainseáil theipthe

en: Putting child 0x%08lx (%s) PID %ld%s on the chain.
ga: Ag cur mac 0x%08lx (%s) PID %ld%s ar an slabhra.

en: Obtained token for child 0x%08lx (%s).
ga: Fuarthas comhartha le haghaidh mac 0x%08lx (%s).

en: read jobs pipe
ga: léadh píopa na jabanna

en: cannot enforce load limits on this operating system
ga: ní féidir srianta lóid a chur i bhfeidhm ar an chóras oibriúcháin seo

en: cannot enforce load limit:
ga: ní féidir srian lóid a chur i bhfeidhm:

en: internal error: `%s' command_state
ga: earráid inmheánach: `%s' command_state

en: -warning, CTRL-Y will leave sub-process(es) around.
ga: -rabhadh, fágfaidh CTRL-Y fo-phróisis gan ghlanadh.

en: -warning, you may have to re-enable CTRL-Y handling from DCL.
ga: -rabhadh, is féidir gur gá duit ionramháil CTRL-Y a athchumasú ó DCL.

en: BUILTIN [%s][%s]
ga: INSUITE [%s][%s]

en: BUILTIN CD %s
ga: CD INSUITE %s

en: BUILTIN RM %s
ga: RM INSUITE %s

en: Unknown builtin command '%s'
ga: Ordú anaithnid insuite '%s'

en: Error, empty command
ga: Earráid, ordú folamh

en: fopen (temporary file)
ga: fopen (comhad sealadach)

en: Redirected input from %s
ga: Atreoraíodh ionchur ó %s

en: Redirected error to %s
ga: Atreoraíodh earráidí go %s

en: Redirected output to %s
ga: Atreoraíodh aschur go %s

en: Executing %s instead
ga: %s á rith ina áit

en: Error spawning, %d
ga: Earráid le linn sceitheadh, %d

en: make reaped child pid %d, still waiting for pid %d
ga: ghin make mac le pid %d, ag fanacht le pid %d fós

en: %s: Command not found
ga: %s: Ní bhfuarthas an t-ordú

en: %s: Shell program not found
ga: %s: Ní bhfuarthas an clár blaoisce

en: $SHELL changed (was `%s', now `%s')
ga: Athraíodh $SHELL (ba `%s' é, agus is `%s' é anois)

en: Creating temporary batch file %s
ga: Baisc-chomhad sealadach %s á chruthú

en: %s (line %d) Bad shell context (!unixy && !batch_mode_shell)
ga: %s (líne %d) Droch-chomhthéacs blaoisce (!unixy && !batch_mode_shell)

en: Options:
ga: Roghanna:

en:   -b, -m                      Ignored for compatibility.
ga:   -b, -m                      Déan neamhshuim (comhoiriúnacht)

en:   -B, --always-make           Unconditionally make all targets.
ga:   -B, --always-make           Déan gach sprioc, gan choinníollacha.

en:   -C DIRECTORY, --directory=DIRECTORY
                                  Change to DIRECTORY before doing anything.
ga:   -C COMHADLANN, --directory=COMHADLANN
                                  Téigh go COMHADLANN roimh dhéanamh aon rud.

en:   -d                          Print lots of debugging information.
ga:   -d                          Taispeáin go leor eolas dífhabhtaithe.

en:   --debug[=FLAGS]             Print various types of debugging information.
ga:   --debug[=BRATACHA]          Taispeáin eolas fabhtaithe de chineálacha éagsúla.

en:   -e, --environment-overrides
                                  Environment variables override makefiles.
ga:   -e, --environment-overrides
                                  Sáraíonn athróga timpeallachta makefileanna.

en:   -f FILE, --file=FILE, --makefile=FILE
                                  Read FILE as a makefile.
ga:   -f COMHAD, --file=COMHAD, --makefile=COMHAD
                                  Léigh COMHAD mar makefile.

en:   -h, --help                  Print this message and exit.
ga:   -h, --help                  Taispeáin an chabhair seo agus scoir.

en:   -i, --ignore-errors         Ignore errors from commands.
ga:   -i, --ignore-errors         Déan neamhshuim ar earráidí ó orduithe.

en:   -I DIRECTORY, --include-dir=DIRECTORY
                                  Search DIRECTORY for included makefiles.
ga:   -I COMHADLANN, --include-dir=COMHADLANN
                                  Cuardaigh i gCOMHADLANN ar makefileanna breise.

en:   -j [N], --jobs[=N]          Allow N jobs at once; infinite jobs with no arg.
ga:   -j [N], --jobs[=N]          Ceadaigh N jab le chéile; éigríoch mura gceaptar arg.

en:   -k, --keep-going            Keep going when some targets can't be made.
ga:   -k, --keep-going            Lean ar aghaidh fiú nach féidir sprioc a dhéanamh.

en:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Don't start multiple jobs unless load is below N.
ga:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Ná tosaigh jabanna iomadúla mura bhfuil an lód níos lú ná N.

en:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Don't actually run any commands; just print them.
ga:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Ná rith aon ordú; taispeáin torthaí mar dhea amháin.

en:   -o FILE, --old-file=FILE, --assume-old=FILE
                                  Consider FILE to be very old and don't remake it.
ga:   -o COMHAD, --old-file=COMHAD, --assume-old=COMHAD
                                  Caith le COMHAD mar cheann cianaosta; ná hathdhéan é.

en:   -p, --print-data-base       Print make's internal database.
ga:   -p, --print-data-base       Taispeáin an bunachar sonraí inmheánach.

en:   -q, --question              Run no commands; exit status says if up to date.
ga:   -q, --question              Ná rith aon ordú; stádas scortha = 0 mura gá le nuashonrú.

en:   -r, --no-builtin-rules      Disable the built-in implicit rules.
ga:   -r, --no-builtin-rules      Díchumasaigh na rialacha intuigthe insuite.

en:   -R, --no-builtin-variables  Disable the built-in variable settings.
ga:   -R, --no-builtin-variables  Díchumasaigh na hathróga insuite.

en:   -s, --silent, --quiet       Don't echo commands.
ga:   -s, --silent, --quiet       Ná déan macalla ar orduithe.

en:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Turns off -k.
ga:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Múch -k.

en:   -t, --touch                 Touch targets instead of remaking them.
ga:   -t, --touch                 Teagmhaigh spriocanna in ionad iad a athdhéanamh.

en:   -v, --version               Print the version number of make and exit.
ga:   -v, --version               Taispeáin eolas faoin leagan agus scoir.

en:   -w, --print-directory       Print the current directory.
ga:   -w, --print-directory       Taispeáin an chomhadlann reatha.

en:   --no-print-directory        Turn off -w, even if it was turned on implicitly.
ga:   --no-print-directory        Múch -w, fiú má tá sé i bhfeidhm go hintuigthe.

en:   -W FILE, --what-if=FILE, --new-file=FILE, --assume-new=FILE
                                  Consider FILE to be infinitely new.
ga:   -W COMHAD, --what-if=COMHAD, --new-file=COMHAD, --assume-new=COMHAD
                                  Caith le COMHAD mar cheann úrnua (go héigríoch).

en:   --warn-undefined-variables  Warn when an undefined variable is referenced.
ga:   --warn-undefined-variables  Tabhair rabhadh má dhéantar tagairt d'athróg gan sainmhíniú.

en: empty string invalid as file name
ga: ní féidir teaghrán folamh a úsáid mar ainm comhaid

en: unknown debug level specification `%s'
ga: sonrú anaithnid `%s' ar an leibhéal dífhabhtaithe

en: %s: Interrupt/Exception caught (code = 0x%x, addr = 0x%x)
ga: %s: Fuarthas idirbhriseadh/eisceacht (cód = 0x%x, seoladh = 0x%x)

en: 
    Unhandled exception filter called from program %s
    ExceptionCode = %x
    ExceptionFlags = %x
    ExceptionAddress = %x
ga: 
    Glaodh scagaire eisceachta gan láimhseáil ón chlár %s
    CódEisceachta = %x
    BratachaEisceachta = %x
    SeoladhEisceachta = %x

en: Access violation: write operation at address %x
ga: Sárú rochtana: oibríocht scríofa ag seoladh %x

en: Access violation: read operation at address %x
ga: Sárú rochtana: oibríocht léimh ag seoladh %x

en: find_and_set_shell setting default_shell = %s
ga: tá find_and_set_shell ag socrú default_shell = %s

en: find_and_set_shell path search set default_shell = %s
ga: shocraigh find_and_set_shell conair chuardaigh default_shell = %s

en: %s is suspending for 30 seconds...
ga: cuirfear %s ar fionraí ar feadh tréimhse 30 soicind...

en: done sleep(30). Continuing.
ga: sleep(30) críochnaithe. Ag gabháil ar aghaidh.

en: Makefile from standard input specified twice.
ga: Sonraíodh Makefile ón ionchur caighdeánach faoi dhó.

en: fwrite (temporary file)
ga: fwrite (comhad sealadach)

en: Do not specify -j or --jobs if sh.exe is not available.
ga: Ná sonraigh -j ná --jobs mura bhfuil sh.exe le fáil.

en: Resetting make for single job mode.
ga: make á athshocrú le haghaidh jabanna aonair.

en: Parallel jobs (-j) are not supported on this platform.
ga: Níl jabanna parailéalacha (-j) ar fáil ar an gcóras seo.

en: Resetting to single job (-j1) mode.
ga: Á athshocrú le haghaidh jabanna aonair (-j1).

en: internal error: multiple --jobserver-fds options
ga: earráid inmheánach: roghanna --jobserver-fds iomadúla

en: internal error: invalid --jobserver-fds string `%s'
ga: earráid inmheánach: teaghrán neamhbhailí --jobserver-fds `%s'

en: warning: -jN forced in submake: disabling jobserver mode.
ga: rabhadh: -jN fórsáilte i bhfo-make: mód jabfhreastalaí á dhíchumasú.

en: dup jobserver
ga: jabfhreastalaí dup

en: warning: jobserver unavailable: using -j1.  Add `+' to parent make rule.
ga: rabhadh: níl jabfhreastalaí ar fáil: ag baint úsáid as -j1.  Cuir `+' leis an máthair-riail.

en: creating jobs pipe
ga: píopa na jabanna á chruthú

en: init jobserver pipe
ga: píopa an jabfhreastalaí á thúsú

en: Updating makefiles....
ga: Makefileanna á nuashonrú....

en: Makefile `%s' might loop; not remaking it.
ga: is féidir go lúbfar an Makefile `%s'; ní athdhéanfar é.

en: Failed to remake makefile `%s'.
ga: Theip ar athdhéanamh an makefile `%s'.

en: Included makefile `%s' was not found.
ga: Níor aimsíodh an makefile `%s' san áireamh.

en: Makefile `%s' was not found
ga: Níor aimsíodh an makefile `%s'

en: Couldn't change back to original directory.
ga: Níorbh fhéidir an chomhadlann oibre a athrú ar ais.

en: Re-executing:
ga: Á rith arís:

en: unlink (temporary file):
ga: unlink (comhad sealadach):

en: No targets specified and no makefile found
ga: Níor sonraíodh aon sprioc agus níor aimsíodh aon makefile

en: No targets
ga: Níl aon sprioc ann

en: Updating goal targets....
ga: Cinn sprice á nuashonrú....

en: warning:  Clock skew detected.  Your build may be incomplete.
ga: rabhadh:  Clog ar sceabha.  Is féidir go bhfuil an tógáil neamhiomlán.

en: Usage: %s [options] [target] ...
ga: Úsáid: %s [roghanna] [sprioc] ...

en: 
    This program built for %s
ga: 
    Tógadh an clár seo le haghaidh %s

en: 
    This program built for %s (%s)
ga: 
    Tógadh an clár seo le haghaidh %s (%s)

en: Report bugs to <bug-make@gnu.org>
ga: Seol tuairiscí fabhtanna chuig <bug-make@gnu.org>

en: the `-%c' option requires a positive integral argument
ga: ní foláir argóint shlánuimhreach deimhneach leis an rogha `-%c'

en: %sThis is free software; see the source for copying conditions.
    %sThere is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A
    %sPARTICULAR PURPOSE.
ga: %sIs saorbhogearra an ríomhchlár seo; féach ar an bhunchód le haghaidh
    %scoinníollacha cóipeála.  Níl baránta ar bith ann; go fiú níl baránta ann
    %sd'INDÍOLTACHT nó FEILIÚNACHT DO FHEIDHM AR LEITH.

en: 
    # Make data base, printed on %s
ga: 
    # Bunachar sonraí Make, priontáilte ar %s

en: 
    # Finished Make data base on %s
ga: 
    # Críochnaíodh an bunachar sonraí Make seo ar %s

en: %s: Entering an unknown directory
ga: %s: Ag dul isteach i gcomhadlann anaithnid

en: %s: Leaving an unknown directory
ga: %s: Ag dul amach as comhadlann anaithnid

en: %s: Entering directory `%s'
ga: %s: Ag dul isteach sa chomhadlann `%s'

en: %s: Leaving directory `%s'
ga: %s: Ag dul amach as an gcomhadlann `%s'

en: %s[%u]: Entering an unknown directory
ga: %s[%u]: Ag dul isteach i gcomhadlann anaithnid

en: %s[%u]: Leaving an unknown directory
ga: %s[%u]: Ag dul amach as comhadlann anaithnid

en: %s[%u]: Entering directory `%s'
ga: %s[%u]: Ag dul isteach sa chomhadlann `%s'

en: %s[%u]: Leaving directory `%s'
ga: %s[%u]: Ag dul amach as an gcomhadlann `%s'

en: Unknown error %d
ga: Earráid anaithnid %d

en: virtual memory exhausted
ga: cuimhne fhíorúil ídithe

en: %s: user %lu (real %lu), group %lu (real %lu)
ga: %s: úsáideoir %lu (fíor %lu), grúpa %lu (fíor %lu)

en: Initialized access
ga: Rochtain túsaithe

en: User access
ga: Rochtain úsáideora

en: Make access
ga: Rochtain make

en: Child access
ga: Rochtain mic

en: Reading makefiles...
ga: Makefileanna á léamh...

en: Reading makefile `%s'
ga: Makefile `%s' á léamh

en:  (no default goal)
ga:  (gan ceann sprice réamhshocraithe)

en:  (search path)
ga:  (conair chuardaigh)

en:  (don't care)
ga:  (is cuma)

en:  (no ~ expansion)
ga:  (ná fairsing ~)

en: invalid syntax in conditional
ga: comhréir neamhbhailí i gcoinníollach

en: extraneous `endef'
ga: `endef' breise

en: empty variable name
ga: ainm folamh athróige

en: empty `override' directive
ga: treoir `override' folamh

en: invalid `override' directive
ga: treoir neamhbhailí `override'

en: no file name for `%sinclude'
ga: níl aon ainm comhaid do `%sinclude'

en: commands commence before first target
ga: tá orduithe ann roimh an chéad sprioc

en: missing rule before commands
ga: riail ar iarraidh roimh orduithe

en: missing separator%s
ga: deighilteoir%s ar iarraidh

en:  (did you mean TAB instead of 8 spaces?)
ga:  (Ar mhian leat TÁB in ionad ocht spás?)

en: missing target pattern
ga: patrún sprice ar iarraidh

en: multiple target patterns
ga: patrúin iomadúla sprice

en: target pattern contains no `%%'
ga: níl aon `%%' sa phatrún sprice

en: missing `endif'
ga: `endif' ar iarraidh

en: Extraneous text after `endef' directive
ga: Téacs gan mhaith i ndiaidh treorach `endef'

en: missing `endef', unterminated `define'
ga: `endef' ar iarraidh, `define' gan chríochnú

en: Extraneous text after `%s' directive
ga: Téacs gan mhaith i ndiaidh treorach `%s'

en: extraneous `%s'
ga: `%s' breise

en: only one `else' per conditional
ga: ní cheadaítear ach aon `else' amháin le gach coinníollach

en: Malformed per-target variable definition
ga: Is míchumtha é an sainmhíniú athróige (le haghaidh aon sprioc amháin)

en: mixed implicit and static pattern rules
ga: rialacha intuigthe agus rialacha statacha measctha le chéile

en: mixed implicit and normal rules
ga: rialacha intuigthe agus gnáthrialacha measctha le chéile

en: target `%s' doesn't match the target pattern
ga: níl an sprioc `%s' comhoiriúnach leis an phatrún sprice

en: target `%s' leaves prerequisite pattern empty
ga: fágann an sprioc `%s' an patrún réamhriachtanais folamh

en: target file `%s' has both : and :: entries
ga: tá iontrálacha : agus :: araon ann don chomhad sprice `%s'

en: target `%s' given more than once in the same rule.
ga: tá an sprioc `%s' i riail amháin níos mó ná uair amháin.

en: warning: overriding commands for target `%s'
ga: rabhadh: ag sárú na n-orduithe le haghaidh na sprice `%s'

en: warning: ignoring old commands for target `%s'
ga: rabhadh: ag déanamh neamhshuim ar sheanorduithe le haghaidh sprice `%s'

en: warning: NUL character seen; rest of line ignored
ga: rabhadh: chonacthas carachtar NUL; ag déanamh neamhshuim ar an chuid eile den líne

en: Nothing to be done for `%s'.
ga: Níl faic le déanamh i gcomhair `%s'.

en: `%s' is up to date.
ga: Ní gá le `%s' a nuashonrú.

en: Pruning file `%s'.
ga: Comhad `%s' á bhearradh.

en: Considering target file `%s'.
ga: Comhad sprice `%s' idir lámha.

en: Recently tried and failed to update file `%s'.
ga: Rinneadh iarracht ar an chomhad `%s' a nuashonrú le déanaí, agus theip air.

en: File `%s' was considered already.
ga: Rinneadh scrúdú ar an chomhad `%s' cheana.

en: Still updating file `%s'.
ga: Comhad `%s' á nuashonrú fós.

en: Finished updating file `%s'.
ga: Nuashonraíodh an comhad `%s'.

en: File `%s' does not exist.
ga: Níl a leithéid de chomhad `%s' ann.

en: *** Warning: .LOW_RESOLUTION_TIME file `%s' has a high resolution time stamp
ga: *** Warning: comhad .LOW_RESOLUTION_TIME `%s' le stampa ama ardtaifeach

en: Found an implicit rule for `%s'.
ga: Aimsíodh riail intuigthe le haghaidh `%s'.

en: No implicit rule found for `%s'.
ga: Níor aimsíodh aon riail intuigthe le haghaidh `%s'.

en: Using default commands for `%s'.
ga: Ag baint úsáid as orduithe réamhshocraithe le haghaidh `%s'.

en: Circular %s <- %s dependency dropped.
ga: Tréigeadh an spleáchas ciorclach %s <- %s.

en: Finished prerequisites of target file `%s'.
ga: Críochnaíodh na réamhriachtanais den chomhad sprice `%s'.

en: The prerequisites of `%s' are being made.
ga: Réamhriachtanais de `%s' á ndéanamh anois.

en: Giving up on target file `%s'.
ga: Ag tréigean an chomhaid sprice `%s'.

en: Target `%s' not remade because of errors.
ga: Ní dhearna an sprioc `%s' arís ós rud é go bhfuil earráidí ann.

en: Prerequisite `%s' is order-only for target `%s'.
ga: Sonraíonn an réamhriachtanas `%s' ord rite amháin le haghaidh sprice `%s'.

en: Prerequisite `%s' of target `%s' does not exist.
ga: Níl an réamhriachtanas `%s' den sprioc `%s' ann.

en: Prerequisite `%s' is newer than target `%s'.
ga: Tá an réamhriachtanas `%s' níos nuaí ná an sprioc `%s'.

en: Prerequisite `%s' is older than target `%s'.
ga: Tá an réamhriachtanas `%s' níos sine ná an sprioc `%s'.

en: Target `%s' is double-colon and has no prerequisites.
ga: Tá dhá idirstad ag an sprioc `%s' agus níl aon réamhriachtanas aice.

en: No commands for `%s' and no prerequisites actually changed.
ga: Níl aon ordú le haghaidh `%s' agus níor athraigh aon réamhriachtanas.

en: Making `%s' due to always-make flag.
ga: `%s' á dhéanamh de bharr brat --always-make.

en: No need to remake target `%s'
ga: Ní gá leis an sprioc `%s' a athdhéanamh

en: ; using VPATH name `%s'
ga: ; ag baint úsáid as ainm VPATH `%s'

en: Must remake target `%s'.
ga: Caithfidh an sprioc `%s' a athdhéanamh.

en:   Ignoring VPATH name `%s'.
ga:   Ag déanamh neamhshuim ar ainm VPATH `%s'.

en: Commands of `%s' are being run.
ga: Orduithe de `%s' á rith.

en: Failed to remake target file `%s'.
ga: Theip ar athdhéanamh an sprioc-chomhaid `%s'.

en: Successfully remade target file `%s'.
ga: D'éirigh le hathdhéanamh an sprioc-chomhaid `%s'.

en: Target file `%s' needs remade under -q.
ga: Tá gá leis an chomhad sprice `%s' a athdhéanamh leis an rogha -q.

en: %sNo rule to make target `%s'%s
ga: %sNíl aon riail chun an sprioc `%s' a dhéanamh%s

en: %sNo rule to make target `%s', needed by `%s'%s
ga: %sNíl aon riail chun an sprioc `%s' a dhéanamh, riachtanach le haghaidh `%s'%s

en: Warning: File `%s' has modification time in the future
ga: Rabhadh: Tá an t-am modhnaithe den chomhad `%s' sa todhchaí

en: Warning: File `%s' has modification time %.2g s in the future
ga: Rabhadh: Tá an t-am modhnaithe den chomhad `%s' %.2g soicind sa todhchaí

en: .LIBPATTERNS element `%s' is not a pattern
ga: Níl eilimint .LIBPATTERNS `%s' ina patrún

en: Customs won't export: %s
ga: Ní easpórtálfar Customs: %s

en: 
    # Implicit Rules
ga: 
    # Rialacha Intuigthe

en: 
    # No implicit rules.
ga: 
    # Níl aon riail intuigthe.

en: 
    # %u implicit rules, %u
ga: 
    # %u riail intuigthe, %u

en:  terminal.
ga:  teirminéal.

en: BUG: num_pattern_rules wrong!  %u != %u
ga: FABHT: num_pattern_rules mícheart!  %u != %u

en: 
    # Pattern-specific variable values
ga: 
    # Luachanna athróige sainiúil don phatrún

en: 
    # No pattern-specific variable values.
ga: 
    # Níl aon luach athróige atá sainiúil don phatrún.

en: 
    # %u pattern-specific variable values
ga: 
    # %u luach athróige atá sainiúil don phatrún

en: unknown signal
ga: comhartha anaithnid

en: Hangup
ga: Croch suas

en: Interrupt
ga: Idirbhriseadh

en: Quit
ga: Scoir

en: Illegal Instruction
ga: Treoir Neamhcheadaithe

en: Trace/breakpoint trap
ga: Rianaigh/brisphointe

en: Aborted
ga: Tobscortha

en: IOT trap
ga: Gaiste IOT

en: EMT trap
ga: Gaiste EMT

en: Floating point exception
ga: Eisceacht snámhphointe

en: Killed
ga: Maraithe

en: Bus error
ga: Busearráid

en: Segmentation fault
ga: Fabht deighilte

en: Bad system call
ga: Drochghlao ar an gcóras

en: Broken pipe
ga: Píopa briste

en: Alarm clock
ga: Clog aláraim

en: Terminated
ga: Scortha

en: User defined signal 1
ga: Comhartha saincheaptha 1

en: User defined signal 2
ga: Comhartha saincheaptha 2

en: Child exited
ga: Scoir an mhacphróiseas

en: Power failure
ga: Cliseadh cumhachta

en: Stopped
ga: Stoptha

en: Stopped (tty input)
ga: Stoptha (ionchur tty)

en: Stopped (tty output)
ga: Stoptha (aschur tty)

en: Stopped (signal)
ga: Stoptha (comhartha)

en: CPU time limit exceeded
ga: Teorainn ama LAP sáraithe

en: File size limit exceeded
ga: Uasmhéid na gcomhad sáraithe

en: Virtual timer expired
ga: Am fíorúil caite

en: Profiling timer expired
ga: Am próifíle caite

en: Window changed
ga: Athraíodh an fhuinneog

en: Continued
ga: Leanta

en: Urgent I/O condition
ga: Staid phráinneach A/I

en: I/O possible
ga: A/I indéanta

en: Resource lost
ga: Acmhainn caillte

en: Danger signal
ga: Comhartha guaise

en: Information request
ga: Iarratas ar eolas

en: Floating point co-processor not available
ga: Níl comhphróiseálaí snámhphointe ar fáil

en: default
ga: réamhshocraithe

en: environment
ga: timpeallacht

en: environment under -e
ga: timpeallacht le -e

en: command line
ga: líne na n-orduithe

en: `override' directive
ga: treoir `override'

en: automatic
ga: uathoibríoch

en:  (from `%s', line %lu)
ga:  (ó `%s', líne %lu)

en: # variable set hash-table stats:
ga: # athróg tacar hais-tábla stait:

en: 
    # Variables
ga: 
    # Athróga

en: sys$search failed with %d
ga: Theip ar sys$cuardach le %d

en: 
    # VPATH Search Paths
ga: 
    # VPATH Conairí Cuardaigh

en: # No `vpath' search paths.
ga: # Níl aon chonair chuardaigh `vpath'.

en: 
    # %u `vpath' search paths.
ga: 
    # %u conair chuardaigh `vpath'.

en: 
    # No general (`VPATH' variable) search path.
ga: 
    # Níl aon chonair ghinearálta cuardaigh (athróg `VPATH').

en: 
    # General (`VPATH' variable) search path:
    #
ga: 
    # Conair ghinearálta cuardaigh (athróg `VPATH'):
    #
