libgphoto2 2.5.1 - en to cs translation catalogue (2174 entries)

en: Camera appears to not be using CompactFlash storage
    Unfortunately we do not support that at the moment :-(
cs: Zdá se, že v přístroji není vložena paměťová karta CompactFlash.
    Takový provoz ale není (alespoň prozatím) podporován.

en: Camera has taken %d pictures, and is using CompactFlash storage.
cs: Přístroj pořídil již %d snímků a je v něm vložena paměťová karta CompactFlash.

en: agfa_cl20
    The Agfa CL20 Linux Driver People!
         Email us at cl20@poeml.de    
     Visit us at http://cl20.poeml.de
cs: agfa_cl20
    Ovladač pro přístroj Agfa CL20 je kolektivní prací jeho tvůrců.
    Napište nám na cl20@poeml.de (v angličtině či němčině)
    Navštivte nás na http://cl20.poeml.de

en: Your USB camera has an Aox chipset.
    Number of lo-res PICs = %i
    Number of hi-res PICs = %i
    Number of PICs = %i
cs: Tento přístroj pro rozhraní USB obsahuje čip Aox.
    Počet snímků s nízkým rozlišením = %i
    Počet snímků s vysokým rozlišením = %i
    Celkový počet snímků = %i

en: Aox generic driver
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>
cs: Obecný ovladač pro Aox
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>

en: Your USB picture frame has a AX203 chipset
cs: Tento fotorámeček s USB obsahuje čip AX203

en: AX203 based picture frames come with a variety of resolutions.
    The gphoto driver for these devices allows you to download,
    upload and delete pictures from the picture frame.
cs: Displeje fotorámečků, obsahujících čip AX203, mívají různá rozlišení.
    Ovladač v gPhoto umí snímky z takových zařízení stahovat, nahrávat je
    do nich i je v nich mazat.

en: AX203 USB picture frame driver
    Hans de Goede <hdegoede@redhat.com>
    This driver allows you to download, upload and delete pictures
    from the picture frame.
cs: Ovladač pro fotorámečky obsahující čip AX203
    Hans de Goede <hdegoede@redhat.com>
    Tento ovladač umí snímky z takových zařízení stahovat, nahrávat
    je do nich i je v nich mazat.

en: Picture Frame Configuration
cs: Nastavení zařízení (fotorámečku)

en: Synchronize frame data and time with PC
cs: Synchronizovat datum a čas ve fotorámečku s počítačem

en: Number of pictures: %i
    Firmware Version: %s
cs: Počet snímků: %i
    Verze firmware: %s

en: Barbie/HotWheels/WWF
    Scott Fritzinger <scottf@unr.edu>
    Andreas Meyer <ahm@spies.com>
    Pete Zaitcev <zaitcev@metabyte.com>
    
    Reverse engineering of image data by:
    Jeff Laing <jeffl@SPATIALinfo.com>
    
    Implemented using documents found on
    the web. Permission given by Vision.
cs: Barbie/HotWheels/WWF
    Scott Fritzinger <scottf@unr.edu>
    Andreas Meyer <ahm@spies.com>
    Pete Zaitcev <zaitcev@metabyte.com>
    
    Formát obrazových dat prozkoumal:
    Jeff Laing <jeffl@SPATIALinfo.com>
    
    Vytvořeno s pomocí informací z veřejně dostupných dokumentů (na Internetu).
    Se svolením od společnosti Vision.

en: Could not create directory %s.
cs: Nebylo možné vytvořit složku %s.

en: Could not remove directory %s.
cs: Nebylo možné odstranit složku %s.

en: lock keys failed.
cs: Uzamykací klíče selhaly.

en: *UNKNOWN*
cs: *NEZNÁMÉ*

en: canon_int_capture_image: initial canon_usb_list_all_dirs() failed with status %li
cs: canon_int_capture_image: úvodní volání canon_usb_list_all_dirs() selhalo se stavem %li

en: canon_int_capture_image: final canon_usb_list_all_dirs() failed with status %i
cs: canon_int_capture_image: závěrečné volání canon_usb_list_all_dirs() selhalo se stavem %i

en: Name '%s' (%li characters) too long, maximum 30 characters are allowed.
cs: Název „%s“ (%li znaků) je příliš dlouhý, možných je nanejvýš 30 znaků.

en: Lower case letters in %s not allowed.
cs: V %s není možné použít malá písmena.

en: canon_int_list_directory: ERROR: initial message too short (%i < minimum %i)
cs: canon_int_list_directory: Chyba: úvodní zpráva je příliš krátká (%i < nezbytné minimum %i)

en: canon_int_list_directory: Reached end of packet while examining the first dirent
cs: canon_int_list_directory: Při zkoumání první položky složky neočekávaně dosaženo konce paketu.

en: canon_int_list_directory: truncated directory entry encountered
cs: canon_int_list_directory: ve složce byla zjištěna oříznutá položka

en: File protected.
cs: Soubor je chráněn.

en: Could not extract JPEG thumbnail from data: No beginning/end
cs: Z dat nelze získat náhled ve formátu JPEG: Není začátek ani konec

en: Could not extract JPEG thumbnail from data: Data is not JFIF
cs: Ze souboru JPEG nelze získat náhled: data nejsou ve formátu JIFF

en: NULL parameter "%s" in %s line %i
cs: Prázdný parametr „%s“ v %s na řádku %i

en: Don't know how to handle camera->port->type value %i aka 0x%x in %s line %i.
cs: Není známo jak se zachovat v případě, kdy je přístroj->port->typ nastaveno na hodnotu %i neboli 0x%x, v %s na řádku %i.

en: FATAL ERROR: initial CRC value for length %d unknown
cs: Fatální chyba: úvodní hodnota kontrolního součtu pro délku %d není známa

en: unable to guess initial CRC value
cs: Není možné odhadnout počáteční hodnotu kontrolního součtu.

en: warning: CRC not checked (add len %d, value 0x%04x) #########################
cs: varování: kontrolní součet nebyl ověřen (přid. délky %d, hodnota 0x%04x) ##########################

en: Compatibility Mode
cs: Kompatibilní režim

en: Thumbnail
cs: Náhled snímku

en: Full Image
cs: Snímek

en: Bulb
cs: Exp. po dobu stisku spouště

en: Auto focus: one-shot
cs: Automat. zaostř.: jednorázové při namáčknutí spouště

en: Auto focus: AI servo
cs: Automat. zaostř.: průběžně

en: Auto focus: AI focus
cs: Automat. zaostř.: automat. volba jednoráz. či průběž.

en: Manual focus
cs: Ruční zaostřování

en: Beep off
cs: Vypnout zvuk. upozornění

en: Beep on
cs: Zapnout zvuk. upozornění

en: Flash off
cs: Blesk vypnut

en: Flash on
cs: Blesk odpálen vždy

en: Flash auto
cs: Blesk odpálen dle potřeby

en: AUTO
cs: Plně automat. režim

en: P
cs: část. nastavitelný automat. režim

en: Tv
cs: exp. čas ručně, zaclonění automat.

en: Av
cs: zaclonění ručně, exp. čas automat.

en: M
cs: plně ruční režim

en: A-DEP
cs: max. světla (min. zaclon.) při dost. hl. ostrosti (AUTOMAT. zvol. objekty)

en: M-DEP
cs: max. světla (min. zaclon.) při dost. hl. ostrosti (RUČNĚ zvol. nejbl. a nejvzd. objekt)

en: Manual 2
cs: Ruční „2“

en: Far scene
cs: Vzdálená scéna

en: Fast shutter
cs: Krátký exp. čas

en: Slow shutter
cs: Dlouhý exp. čas

en: Night scene
cs: Noční scéna

en: Gray scale
cs: Stupně šedé

en: Sepia
cs: Sépiový nádech

en: Portrait
cs: Portrét

en: Spot
cs: Bod

en: Macro
cs: Makro

en: BW
cs: Černobílé

en: PanFocus
cs: Pevné ohnisko

en: Vivid
cs: Zvýraznění barev

en: Neutral
cs: Neutrální

en: Long shutter
cs: Dlouhý exp. čas

en: Super macro
cs: Supermakro

en: Foliage
cs: Listí

en: Indoor
cs: Interiér

en: Fireworks
cs: Ohňostroj

en: Beach
cs: Pláž

en: Underwater
cs: Pod vodou

en: Snow
cs: Sníh

en: Kids and pets
cs: Děti a domácí mazlíčci

en: Night snapshot
cs: Noční momentka

en: Digital macro
cs: Digitální makro

en: MyColors
cs: různé barev. úpravy snímku

en: Photo in movie
cs: Pořízování static. snímku v režimu videozáznamu

en: RAW
cs: surová data ze snímače (RAW)

en: RAW 2
cs: surová data ze snímače (RAW) „2“

en: Small Normal JPEG
cs: JPEG – nízké rozl., více ztrát. kompr.

en: Small Fine JPEG
cs: JPEG – nízké rozl., méně ztrát. kompr.

en: Medium Normal JPEG
cs: JPEG – střední rozl. a více ztrát. kompr.

en: Medium Fine JPEG
cs: JPEG – střední rozl. a méně ztrát. kompr.

en: Large Normal JPEG
cs: JPEG – vysoké rozl. a více ztrát. kompr.

en: Large Fine JPEG
cs: JPEG – vysoké rozl. a méně ztrát. kompr.

en: RAW + Small Normal JPEG
cs: RAW + JPEG s nízkým rozl. a více ztrát. kompr.

en: RAW + Small Fine JPEG
cs: RAW + JPEG s nízkým rozl. a méně ztrát. kompr.

en: RAW + Medium Normal JPEG
cs: RAW + JPEG se středním rozl. a více ztrát. kompr.

en: RAW + Medium Fine JPEG
cs: RAW + JPEG se středním rozl. a méně ztrát. kompr.

en: RAW + Large Normal JPEG
cs: RAW + JPEG s vysokým rozl. a více ztrát. kompr.

en: RAW + Large Fine JPEG
cs: RAW + JPEG s vysokým rozl. a méně ztrát. kompr.

en: This is the driver for Canon PowerShot, Digital IXUS, IXY Digital,
     and EOS Digital cameras in their native (sometimes called "normal")
     mode. It also supports a small number of Canon digital camcorders
     with still image capability.
    It includes code for communicating over a serial port or USB connection,
     but not (yet) over IEEE 1394 (Firewire).
    It is designed to work with over 70 models as old as the PowerShot A5
     and Pro70 of 1998 and as new as the PowerShot A510 and EOS 350D of
     2005.
    It has not been verified against the EOS 1D or EOS 1Ds.
    For the A50, using 115200 bps may effectively be slower than using 57600
    If you experience a lot of serial transmission errors, try to have your
     computer as idle as possible (i.e. no disk activity)
cs: Toto je ovladač pro přístroje Canon řad PowerShot, Digital IXUS, IXY Digital a EOS provozovaných
    v běžném režimu.
    Funguje též s několika málo kamerami od tohoto výrobce, které umí i fotit.
    Komunikace s přístrojem je možné přes sériové či USB rozhraní, přes IEEE 1394 (Firewire)
    prozatím nikoli. Podporováno je více než 70 typů přístrojů – od starých PowerShot A5 a Pro70 z roku 
    1998 po nové PowerShot A510 a EOS 350D z roku 2005. Nebylo vyzkoušeno s EOS 1D či EOS 1Ds.
    Přístroj A50 paradoxně komunikuje svižněji na rychlosti 57600 b/s než na 115200.
    Pokud se setkáte s výskytem velkého množství chyb při přenosu po sériovém rozhraní, zkuste
    svůj počítač při ovládání přístroje ponechat co nejméně zatížený
    (čtení/zápis na datové úložiště, atp.)

en: Camera unavailable: %s
cs: Přístroj není k dispozici: %s

en: Switching Camera Off
cs: Probíhá vypínání přístroje

en: Error capturing image
cs: Chyba při pořizování snímku

en: Could not get disk name: %s
cs: Nelze získat název datového úložiště: %s

en: No reason available
cs: Důvod není znám

en: Could not get disk info: %s
cs: Nelze získat informace o datovém úložišti: %s

en: Internal error #1 in get_file_func() (%s line %i)
cs: Vnitřní chyba č. 1 v get_file_func() (%s řádek %i)

en: No audio file could be found for %s
cs: Pro %s nebyl nalezen žádný soubor se zvukovým záznamem

en:   Drive %s
      %11s bytes total
      %11s bytes available
cs: Mechanika %s
     %11s bajtů celkem
     %11s bajtů volných

en: AC adapter
cs: Síťový napájecí zdroj

en: on battery
cs: provoz na akumulátor

en: power OK
cs: napájení je v pořádku

en: power bad
cs: napájení není v pořádku

en: not available: %s
cs: nedostupné: %s

en: %s (host time %s%i seconds)
cs: %s (čas na počítači %s%i vteřin)

en: 
    Camera identification:
      Model: %s
      Owner: %s
    
    Power status: %s
    
    Flash disk information:
    %s
    
    Time: %s
cs: 
    Identifikace přístroje:
      Typ: %s
      Vlastník: %s
    
    Stav napájení: %s
    
    Informace o datovém úložišti:
    %s
    
    Čas: %s

en: Canon PowerShot series driver by
     Wolfgang G. Reissnegger,
     Werner Almesberger,
     Edouard Lafargue,
     Philippe Marzouk,
    A5 additions by Ole W. Saastad
    Additional enhancements by
     Holger Klemm
     Stephen H. Westin
cs: Ovladač pro přístroje Canon řady PowerShot. Tvůrci:
    Wolfgang G. Reissnegger,
    Werner Almesberger,
    Edouard Lafargue,
    Philippe Marzouk,
    Pro typ A5 rozšířil  Ole W. Saastad
    Dalšími vylepšeními přispěli:
    Holger Klemm
    Stephen H. Westin

en: Error deleting file
cs: Chyba při mazání souboru

en: Error deleting associated thumbnail file
cs: Chyba při mazání souvisejícího souboru s náhledem

en: Speeds greater than 57600 are not supported for uploading to this camera
cs: Do tohoto přístroje není možné nahrávat rychlostí vyšší než 57600 b/s.

en: Could not get flash drive letter
cs: Není možné získat označení datového úložiště.

en: Could not upload, no free folder name available!
    999CANON folder name exists and has an AUT_9999.JPG picture in it.
cs: Nelze nahrávat, protože jsou vyčerpána dostupná jména složek!
    Existuje již i složka 999CANON a v ní soubor AUT_9999.JPG.

en: Could not create \DCIM directory.
cs: Nelze vytvořit složku \DCIM.

en: Could not create destination directory.
cs: Cílovou složku nebylo možné vytvořit.

en: Camera and Driver Configuration
cs: Nastavení­ přístroje a jeho ovladače

en: Camera Settings
cs: Nastavení přístroje

en: Owner Name
cs: Jméno vlastníka

en: Capture Size Class
cs: Třída velikosti záznamu

en: ISO Speed
cs: Citlivost na světlo (ISO)

en: Unknown
cs: Neznámé

en: Shooting mode
cs: Režim pořizování snímků

en: Shutter Speed
cs: Expoziční čas

en: Zoom
cs: Přiblížení

en: Aperture
cs: Zaclonění

en: Exposure Compensation
cs: Kompenzace chyby měření expozičních hodnot

en: Image Format
cs: Formát obrazu

en: Focus Mode
cs: Režim zaostřování

en: Flash Mode
cs: Režim blesku

en: Beep
cs: Zvuková upozornění

en: Camera Actions
cs: Akce pro přístroj

en: Synchronize camera date and time with PC
cs: Synchronizovat datum a čas na přístroji s počí­tačem

en: Camera Status Information
cs: Informace o stavu přístroje

en: Camera Model
cs: Model přístroje

en: Date and Time
cs: Datum a čas

en: Error
cs: Chyba

en: Firmware Version
cs: Verze firmware

en: Power
cs: Napájení

en: Driver
cs: Ovladač

en: List all files
cs: Vypsat všechny soubory

en: Keep filename on upload
cs: Při nahrávání do přístroje zachovat název souboru

en: Camera unavailable
cs: Přístroj není dostupný

en: Owner name changed
cs: Jméno vlastníka bylo změněno

en: could not change owner name
cs: Jméno vlastníka nelze změnit

en: Capture size class changed
cs: Třída velikosti snímku byla změněna

en: Invalid capture size class setting
cs: Neplatné nastavení třídy velikosti snímku

en: Invalid ISO speed setting
cs: Neplatné nastavení citlivosti (ISO)

en: ISO speed changed
cs: Nastavení citlivosti (ISO) změněno

en: Could not change ISO speed
cs: Nastavení citlivosti (ISO) nebylo možné změnit

en: Invalid shooting mode setting
cs: Neplatné nastavení režimu pořizování snímků

en: Shooting mode changed
cs: Režim snímání změněn

en: Could not change shooting mode
cs: Režim snímání nelze změnit

en: Invalid shutter speed setting
cs: Neplatné nastavení expozičního času

en: Shutter speed changed
cs: Expoziční čas změněn

en: Could not change shutter speed
cs: Nelze změnit expoziční čas

en: Invalid aperture setting
cs: Neplatné nastavení clony

en: Aperture changed
cs: Nastavení zaclonění změněno

en: Could not change aperture
cs: Nelze změnit nastavení zaclonění

en: Invalid exposure compensation setting
cs: Neplatné nastavení kompenzace expozičních hodnot

en: Exposure compensation changed
cs: Nastavení kompenzace expozice bylo změněno

en: Could not change exposure compensation
cs: Nastavení kompenzace expozice nelze změnit.

en: Invalid image format setting
cs: Neplatné nastavení datového formátu snímku

en: Image format changed
cs: Formát obrazových dat byl změněn

en: Could not change image format
cs: Formát obrazových dat nebylo možné změnit

en: Invalid focus mode setting
cs: Neplatný režim zaostřování

en: Focus mode changed
cs: Režim zaostřování byl změněn

en: Could not change focus mode
cs: Režim zaostřování nelze změnit

en: Invalid beep mode setting
cs: Neplatné nastavení zvukových upozornění

en: Beep mode changed
cs: Nastavení zvukových upozornění bylo změněno

en: Could not change beep mode
cs: Nastavení zvukových upozornění nelze změnit

en: Zoom level changed
cs: Míra přiblížení byla změněna

en: Could not change zoom level
cs: Míru přiblížení nelze změnit

en: Invalid flash mode setting
cs: Neplatné nastavení blesku

en: Flash mode changed
cs: Režim blesku byl změněn

en: Could not change flash mode
cs: Režim blesku nelze změnit

en: time set
cs: Nastavení času

en: could not set time
cs: Nastavení času nelze změnit

en: Unsupported port type %i = 0x%x given. Initialization impossible.
cs: Zadán nepodporovaný typ portu %i = 0x%x. Inicializace není možná.

en: Battery exhausted, camera off.
cs: Akumulátor je vybitý – přístroj se vypnul

en: ERROR: unexpected message
cs: Chyba: neočekávané hlášení

en: ERROR: message overrun
cs: Chyba: příliš dlouhá zpráva

en: ERROR: out of sequence.
cs: Chyba: mimo pořadí.

en: ERROR: unexpected packet type.
cs: Chyba: neočekávaný typ paketu

en: ERROR: message format error.
cs: Chyba: chybný formát zprávy.

en: ERROR: unexpected message2.
cs: Chyba: neočekávané hlášení 2.

en: Uploading file...
cs: Probíhá nahrávání souboru do přístroje…

en: Getting file...
cs: Probíhá stahování souboru…

en: canon_serial_get_dirents: canon_serial_dialogue failed to fetch directory entries
cs: canon_serial_get_dirents: canon_serial_dialogue – nezdařilo se načíst položky ve složce

en: canon_serial_get_dirents: Initial dirent packet too short (only %i bytes)
cs: canon_serial_get_dirents: úvodní paket s informacemi o položkách složky je příliš krátký (pouhých %i bajtů)

en: canon_serial_get_dirents: Could not allocate %i bytes of memory
cs: canon_serial_get_dirents: Nezdařilo se vyhradit %i bajtů paměti

en: canon_serial_get_dirents: Failed to read another directory entry
cs: canon_serial_get_dirents: Nepodařilo se načíst následující položku ve složce

en: canon_serial_get_dirents: Truncated directory entry received
cs: canon_serial_get_dirents: obrženy oříznuté položky složky

en: canon_serial_get_dirents: Too many dirents, we must be looping.
cs: canon_serial_get_dirents: Příliš mnoho položek ve složce – nejspíš došlo k zacyklení.

en: canon_serial_get_dirents: Could not resize dirent buffer to %i bytes
cs: canon_serial_get_dirents: Nezdařila se změna velikosti vyrovnávací paměťi položek složky na %i bajtů

en: Error changing speed.
cs: Změna rychlosti komunikace se nezdařila.

en: Resetting protocol...
cs: Probíhá opětovné navázání komunikace…

en: Camera OK.
cs: Přístroj je připraven.

en: Looking for camera ...
cs: Probíhá hledání přístroje…

en: Trying to contact camera...
cs: Probíhá pokus o spojení s přístrojem…

en: Communication error 1
cs: Chyba komunikace 1

en: No response from camera
cs: Přístroj neodpovídá

en: Unrecognized response
cs: Nerozpoznaná odpověď

en: Detected a "%s" aka "%s"
cs: Zjištěno „%s“ neboli „%s“

en: Unknown model "%s"
cs: Neznámý typ „%s“

en: Bad EOT
cs: Neplatný řídící znak „dokončení přenosu“ (EOT)

en: Communication error 2
cs: Chyba komunikace 2

en: Communication error 3
cs: Chyba komunikace 3

en: Changing speed... wait...
cs: Probíhá změna rychlosti… čekejte…

en: Error changing speed
cs: Změna rychlosti se nezdařila

en: Error waiting for ACK during initialization, retrying
cs: Vypršela lhůta potvrzující odpovědi (ACK) od přístroje – probíhá opětovný pokus

en: Error waiting ACK during initialization
cs: Vypršela lhůta potvrzující odpovědi (ACK) od přístroje.

en: Connected to camera
cs: Spojení s přístrojem je navázáno

en: ERROR: a fatal error condition was detected, can't continue
cs: Chyba: došlo k fatální chybě, není možné pokračovat

en: ERROR: %d is too big
cs: Chyba: %d je příliš velké

en: Getting thumbnail...
cs: Probíhá získávání náhledu…

en: NOT RECOGNIZED
cs: NEZNÁMÉ

en: Could not establish initial contact with camera
cs: Nelze navázat prvotní kontakt s přístrojem

en: Camera was already active
cs: Přístroj je již je aktivní

en: Camera was woken up
cs: Přístroj byl probuzen

en: Initial camera response '%c' unrecognized
cs: Nerozpoznaná úvodní odpověď od přístroje – „%c“

en: Step #2 of initialization failed: ("%s" on read of %i). Camera not operational
cs: Navazování spojení s přístrojem se nezdařilo v kroku 2: („%s“ při čtení z %i). Přístroj není připraven.

en: Step #2 of initialization failed! (returned %i bytes, expected %i). Camera not operational
cs: Navazování spojení s přístrojem se nezdařilo v kroku 2! (přijato %i bajtů, očekáváno %i). Přístroj není připraven.

en: Step #3 of initialization failed: "%s" on read of %i. Camera not operational
cs: Navazování spojení s přístrojem se nezdařilo v kroku 3: „%s“ při čtení %i. Přístroj není připraven

en: Step #3 of initialization failed! (returned %i, expected %i). Camera not operational
cs: Navazování spojení s přístrojem se nezdařilo v kroku 3! (přijato %i, očekáváno %i). Přístroj není připraven.

en: Step #3 of initialization failed: "%s" on write of %i. Camera not operational
cs: Navazování spojení s přístrojem se nezdařilo v kroku 3: „%s“ při zápisu %i. Přístroj není připraven

en: Step #4 failed: "%s" on read of %i. Camera not operational
cs: Krok číslo 4 se nezdařil: „%s“ při načítání %i. Přístroj není připraven

en: Step #4 failed (returned %i, expected %i). Camera not operational
cs: Navazování spojení s přístrojem se nezdařilo v kroku 4: (přijato %i, očekáváno %i). Přístroj není připraven.

en: Camera not ready, multiple 'Identify camera' requests failed: %s
cs: Přístroj není připraven, nezdařilo se hned několik po sobě jdoucích požadavků na jeho identifikaci: %s

en: Camera not ready, get_battery failed: %s
cs: Přístroj není  připraven, dotaz get_battery (získat stav akumulátoru) se nezdařil: %s

en: canon_usb_lock_keys: Unexpected length returned from "lock keys" function (%i bytes, expected %i)
cs: canon_usb_lock_keys: od této funkce obdrženo neočekávané množství dat (%i bajtů, očekáváno %i)

en: canon_usb_lock_keys: Unexpected length returned (%i bytes, expected %i)
cs: canon_usb_lock_keys: obdrženo neočekávané množství dat (%i bajtů, očekáváno %i)

en: canon_usb_unlock_keys: Unexpected length returned (%i bytes, expected %i)
cs: canon_usb_unlock_keys: obdrženo neočekávané množství dat (%i bajtů, očekáváno %i)

en: canon_usb_get_body_id: Unexpected data length returned (%i bytes, expected %i)
cs: canon_usb_get_body_id: obdržena neočekávané množství dat (%i bajtů, očekáváno %i)

en: Receiving data...
cs: Probíhá příjem dat…

en: Out of memory: %d bytes needed.
cs: Nedostatek paměti: je třeba %d bajtů.

en: canon_usb_set_file_attributes: canon_usb_dialogue failed
cs: canon_usb_set_file_attributes: volání canon_usb_dialogue se nezdařilo

en: Warning in canon_usb_set_file_attributes: canon_usb_dialogue returned error status 0x%08x from camera
cs: Varování canon_usb_set_file_attributes: volání canon_usb_dialogue z přístroje vrátilo stav 0x%08x

en: Couldn't read from file "%s"
cs: Ze souboru „%s“ nelze číst

en: Out of memory: %ld bytes needed.
cs: Nedostatek paměti: je třeba %ld bajtů.

en: File upload failed.
cs: Nahrání souboru se nezdařilo.

en: File was too big. You may have to turn your camera off and back on before uploading more files.
cs: Soubor byl příliš velký. Před nahráváním dalších souborů bude přístroj nejspíš třeba vypnout a zapnout.

en: canon_usb_get_dirents: Couldn't fit payload into buffer, '%.96s' (truncated) too long.
cs: canon_usb_get_dirents: Data se nevejdou do vyrovnávací paměti – „%.96s“ (zkráceno) je příliš dlouhé.

en: canon_usb_get_dirents: canon_usb_long_dialogue failed to fetch direntries, returned %i
cs: canon_usb_get_dirents: canon_usb_long_dialogue – nezdařilo se získat položky ve složce, obdržen stav %i

en: canon_usb_list_all_dirs: Couldn't fit payload into buffer, '%.96s' (truncated) too long.
cs: canon_usb_list_all_dirs: Data se nevejdou do vyrovnávací paměti – „%.96s“ (zkráceno) je příliš dlouhé.

en: canon_usb_list_all_dirs: canon_usb_long_dialogue failed to fetch direntries, returned %i
cs: canon_usb_list_all_dirs: canon_usb_long_dialogue – nezdařilo se získat položky ve složce, obdržen stav %i

en: Detected a '%s'.
cs: Detekováno jako „%s“.

en: Name "%s" from camera does not match any known camera
cs: Název „%s“ neodpovídá žádnému ze známých přístrojů

en: Image type %d not supported
cs: Typ obrazových dat %d není podporován.

en: Image %s is delete protected.
cs: Snímek %s je chráněn proti smazání.

en: Driver framework written by Lutz Mueller <lutz@users.sf.net>.
    This software has QVplay's source code, written by Ken-ichi HAYASHI <xg2k-hys@asahi-net.or.jp> and Jun-ichiro "itojun" Itoh <itojun@itojun.org>.
    Integration of QVplay by Michael Haardt <michael@moria.de>.
cs: Šablonu pro tvorbu ovladačů, vytvořil Lutz Müller <lutz@users.sf.net>.
    Obsahuje zdrojový kód z programu QVplay, který vytvořil Ken-ichi HAYASHI <xg2k-hys@asahi-net.or.jp> a Jun-ichiro „itojun“ Itoh <itojun@itojun.org>.
    QVplay začlenil Michael Haardt <michael@moria.de>.

en: Battery level: %.1f Volts. Revision: %08x.
cs: Úroveň nabití akumulátoru: %1f Voltů. Revize: %08x

en: Camera Configuration
cs: Nastavení přístroje

en: Battery
cs: Akumulátor

en: Brightness
cs: Jas

en: Too bright
cs: Příliš světlé

en: Too dark
cs: Příliš tmavé

en: OK
cs: V pořádku

en: Your Logitech Clicksmart 310 has %i picture in it.
     | Your Logitech Clicksmart 310 has %i pictures in it.
cs[0]: Váš Logitech Clicksmart 310 má ve svém datovém úložišti %i obrázek.
cs[1]: Váš Logitech Clicksmart 310 má ve svém datovém úložišti %i obrázky.
cs[2]: Váš Logitech Clicksmart 310 má ve svém datovém úložišti %i obrázků.

en: There are two resolution settings, 352x288 and 176x144. Photo data 
    is in JPEG format when downloaded and thus has no predetermined
    size. Therefore, the advertised maximum number of photos the
    camera can hold must be understood as an approximation.
    All gphoto2 options will work, except for the following which
    the hardware will not support:
    	Deletion of individual or selected photos (gphoto2 -d)
    	Capture (gphoto2 --capture or --capture-image)
    However, capture is possible using the webcam interface,
    supported by the spca50x kernel module.
    GUI access using gtkam has been tested, and works. However,
    the camera does not produce separate thumbnails. Since the images
    are in any event already small and of low resolution, the driver
    merely downloads the actual images to use as thumbnails.
    The camera can shoot in 'video clip' mode. The resulting frames
    are saved here as a succession of still photos. The user can 
    animate them using (for example) ImageMagick's 'animate' function.
    For more details on the camera's functions, please consult
    libgphoto2/camlibs/clicksmart310/README.clicksmart310.
cs: Je možné nastavit dvoje rozlišení, 352×288 a 176×144. Obrazová data
    jsou komprimovaná (JPEG) a proto není možné předem odhadnout
    jak bude snímek velký. Údaj o počtu snímků, které se vejdou do paměti
    přistroje, je tedy jen přibližný.
    V gPhoto2 fungují všechny volby krom těch, které zařízení neumí:
    	Mazání jednotlivých či vybraných snímků (gphoto2 -d)
    	Pořízení snímku (gphoto2 --capture či --capture-image)
    Pořízení snímku je ale možné v režimu webové kamery,
    podporované v modulu jádra spca50x.
    Ovládání z grafického uživatelského rozhraní (gtkam) bylo
    vyzkoušeno a funguje. Nicméně, přístroj nepořizuje zvlášť snímky a zvlášť jejich náhledy.
    Ale protože snímky samotné mají velmi nízké rozlišení a tím malou velikost, ovladač je používá
    rovnou i jako náhledy.Přístroj umí pořizovat i několik po sobě jdoucích snímků (režim videoklip).
    Z nich je pak možné vytvořit  animaci třeba pomocí funkce animovat (animate)
    programu ImageMagick.Více informací o funkcích přístroje je uvedeno v souboru 
    libgphoto2/camlibs/clicksmart310/README.clicksmart310.

en: Logitech Clicksmart 310 driver
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>
cs: Ovladač pro Logitech Clicksmart 310
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>

en: For cameras with insides from S&Q Technologies, which have the 
    USB Vendor ID 0x2770 and Product ID 0x905C, 0x9050, 0x9051,
    0x9052, or 0x913D.  Photos are saved in PPM format.
    
    Some of these cameras allow software deletion of all photos.
    Others do not. No supported camera can do capture-image. All
    can do capture-preview (image captured and sent to computer).
    If delete-all does work for your camera, then capture-preview will
    have the side-effect that it also deletes what is on the camera.
    
    File uploading is not supported for these cameras. Also, none of the
    supported cameras allow deletion of individual photos by use of a
    software command.
cs: Určeno pro přístroje s čipy od S&Q Technologies, s identifikátorem výrobce
    0x2770 a identifikátory výrobku 0x905C, 0x9050, 0x9051, 0x9052 a 0x913D.
    Snímky jsou ukládány ve formátu PPM.
    
    Jen některé z přístrojů umožňují mazání všech snímků naráz.
    Pořizovat snímky je možné pouze povelem pro pořízení náhledového snímku, namísto kterého je
    pořízen snímek samotný.
    Pozor, na přístrojích, které umožňují smazání všech snímků naráz, vyvolá takové pořízení snímku
    smazání všech snímků uložených v přístroji! 
    
    Nahrávání snímků do přístroje není možné. Taktéž není možné mazat jednotlivé snímky
    povelem z počítače.

en: sq905C generic driver
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>
cs: Obecný ovladač pro sq905C
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>

en: Image type is not supported
cs: Typ obrázku není podporován

en: Number of pictures: %d
cs: Počet obrázků: %d

en: Only root folder is supported - you requested a file listing for folder '%s'.
cs: Bylo vyžádáno vypsání souborů ve složce „%s“ – toto je ale možné pouze pro kořenovou složku.

en: Problem getting number of images
cs: Vyskytl se problém při získávání počtu obrázků

en: Problem getting image information
cs: Vyskytl se problém při získávání informací o obrázku

en: Capture type is not supported
cs: Typ zachytávání není podporován

en:  (battery is %d%% full)
cs:  (akumulátor je nabitý z %d %%)

en: Dimera 3500 ver. %s %d/%d %d:%d.
    %d pictures used of approximately %d (high res) or %d (low res).
    Camera features: %s, %s, %s, %s.
    Flash is %s, is %s and is %s.
    Resolution is set to %s.
    Camera is %s powered %s.
cs: Dimera 3500 Ver. %s %d/%d %d:%d.
    %d snímků z přibližně %d (vysoké rozlišení) nebo %d (nízké rozlišení).
    Funkce přístroje: %s, %s, %s, %s.
    Blesk je %s, %s a %s.
    Rozlišení je nastaveno na %s.
    Přístroj byl %s zapnut %s.

en: Flash
cs: Blesk

en: No Flash
cs: Bez blesku

en: Dual Iris
cs: Dvojitá clona ano

en: No Dual Iris
cs: Dvojitá clona ne

en: Resolution Switch
cs: Přepínač rozlišení

en: No Resolution Switch
cs: Žádný přepínač rozlišení

en: No Power Light
cs: Žádná kontrolka napájení

en: ON
cs: Zapnuto

en: OFF
cs: Vypnuto

en: ready
cs: Připraveno

en: Not ready
cs: Nepřipraveno

en: in fill mode
cs: je ve vyplňovacím režimu

en: Not in fill mode
cs: Není ve vyplňovacím režimu

en: low (320x240)
cs: nízké (320×240)

en: high (640x480)
cs: vysoké (640×480)

en: externally
cs: z vnějšku

en: internally
cs: z vnitřku

en: * Image glitches or problems communicating are
      often caused by a low battery.
    * Images captured remotely on this camera are stored
      in temporary RAM and not in the flash memory card.
    * Exposure control when capturing images can be
      configured manually or set to automatic mode.
    * Image quality is currently lower than it could be.
cs: * Poruchy v obrazu či problémy s komunikací jsou mnohdy způsobeny vybitým akumulátorem.
    * Snímky, pořízené ovládáním z počítače, jsou dočasně uloženy v operační paměti a nikoli na
       paměťové kartě.
    * Expoziční hodnoty mohou být nastavovány ručně či automaticky.
    * Obrazová kvalita je v současnosti horší, než by měla být.

en: gPhoto2 Mustek VDC-3500/Relisys Dimera 3500
    This software was created with the
    help of proprietary information belonging
    to StarDot Technologies.
    
    Author:
      Brian Beattie  <URL:http://www.beattie-home.net>
    Contributors:
      Chuck Homic <chuck@vvisions.com>
         Converting raw camera images to RGB
      Dan Fandrich <dan@coneharvesters.com>
         Information on protocol, raw image format,
         gphoto2 port
cs: gPhoto2 Mustek VDC-3500/Relisys Dimera 3500
    Tento software byl vytvořen s pomocí neveřejných informací náležejících společnosti
    StarDot Technologies.
    
    Tvůrce:
      Brian Beattie  <URL:http://www.beattie-home.net>
    Podíleli se:
      Chuck Homic <chuck@vvisions.com>
         Konverze snímků RAW do RGB
      Dan Fandrich <dan@coneharvesters.com>
         Informace o protokolu, formátu snímků RAW, začlenění do gphoto2

en: Problem reading image from flash
cs: Vyskytl se problém s načítáním obrázků z paměťové karty

en: Out of memory
cs: Nedostatek paměti

en: Downloading image...
cs: Probíhá stažení obrázku…

en: Problem downloading image
cs: Vyskytl se problém při stahování obrázků

en: User canceled download
cs: Stahování obrázku bylo přerušeno uživatelem

en: Problem taking live image
cs: Vyskytl se problém se zobrazováním živého náhledu

en: Exposure
cs: Expozice

en: Automatic exposure adjustment on preview
cs: Automatická úroveň jasu náhledu

en: Exposure level on preview
cs: Úroveň jasu pro náhledy

en: Automatic flash on capture
cs: Při pořízení snímku dle potřeby odpálen blesk

en: Problem opening port
cs: Vyskytl se problém při otevírání portu

en: Problem resetting camera
cs: Vyskytl se problém při restartování přístroje

en: Problem setting camera communication speed
cs: Vyskytl se problém při nastavení rychlosti komunikace

en: Looks like a modem, not a camera
cs: Zdá se, že přístroj není určen pro pořízování snímků (modem?)

en: Listing files in '%s'...
cs: Výpis souborů v „%s“…

en: Listing folders in '%s'...
cs: Výpis složek v „%s“…

en: Could not get information about '%s' (%s).
cs: Nebylo možné získat informace o „%s“ (%s).

en: Could not get information about '%s' in '%s' (%s).
cs: Nebylo možné získat informace o „%s“ v „%s“ (%s).

en: Could not change time of file '%s' in '%s' (%s).
cs: Nebylo možné změnit datum a čas souboru „%s“ v „%s“ (%s).

en: Could not open '%s'.
cs: Nelze otevřít „%s“.

en: The Directory Browse "camera" lets you index photos on your hard drive.
cs: Režim procházení „Fotoaparát“ slouží pro indexování snímků uložených na počítači.

en: Directory Browse Mode - written by Scott Fritzinger <scottf@unr.edu>.
cs: Režim procházení složek – vytvořil Scott Fritzinger <scottf@unr.edu>.

en: Could not delete file '%s' in folder '%s' (error code %i: %s).
cs: Soubor „%s“ ve složce „%s“ nelze smazat (číslo chyby: %i: %s).

en: Download program for Digital Dream Enigma 1.3. by <olivier@aixmarseille.com>, and adapted from spca50x driver.Thanks you, spca50x team, it was easy to port your driver on this cam!
cs: Stahovací progroam pro přístroj Digital Dream Enigma 1.3. Na základě ovladače pro spca50x vytvořil <olivier@aixmarseille.com>. Poděkování tvůrcům  spca50x – upravit ovladač pro tento přístroj bylo snadné!

en: The camera sent only %i byte(s), but we need at least %i.
cs: Přístroj poslal pouze %i bajtů, ale potřeba je přinejmenším %i.

en: Could not contact camera.
cs: Spojení s přístrojem se nezdařilo.

en: Received unexpected data (0x%02x, 0x%02x).
cs: Obdržena neočekávaná data (0x%02x, 0x%02x).

en: Wrong escape sequence: expected 0x%02x, got 0x%02x.
cs: Chybná řídící sekvence: očekáváno 0x%02x, obdrženo 0x%02x.

en: Bad data - got 0x%02x, expected 0x%02x.
cs: Špatná data – obdrženo 0x%02x, očekáváno 0x%02x.

en: Bad data - got 0x%02x, expected 0x%02x or 0x%02x.
cs: Špatná data – obdrženo 0x%02x, očekáváno 0x%02x nebo 0x%02x.

en: Bad checksum - got 0x%02x, expected 0x%02x.
cs: Špatný kontrolní součet – obdrženo 0x%02x, očekáváno 0x%02x.

en: Camera rejected the command.
cs: Přístroj tento povel odmítl.

en: Camera reset itself.
cs: Přístroj se sám restartoval.

en: Camera sent unexpected byte 0x%02x.
cs: Přístroj poslal neočekávaný bajt 0x%02x.

en: Downloading...
cs: Probíhá stahování…

en: Could not allocate %i byte(s) for downloading the thumbnail.
cs: Nezdařila se rezervace %i bajtů pro stažení náhledu.

en: Could not allocate %i byte(s) for downloading the picture.
cs: Nezdařila se rezervace %i bajtů pro stažení snímku.

en: The camera does not accept '%s' as filename.
cs: Přístroj odmítá soubor pojmenovaný „%s“.

en: Could not initialize upload (camera responded with 0x%02x).
cs: Nepodařilo se zahájit nahrávání (přístroj odpověděl s 0x%02x).

en: The camera does not support speed %i.
cs: Přístroj neumí komunikovat rychlostí %i.

en: Could not set speed to %i (camera responded with %i).
cs: Nepodařilo se nastavit rychlost komunikace na %i (přístroj odpověděl s %i).

en: Matthew G. Martin
    Based on fujiplay by Thierry Bousch <bousch@topo.math.u-psud.fr>
cs: Matthew G. Martin
    Odvozeno od programu fujiplay, jehož tvůrcem je
    Thierry Bousch <bousch@topo.math.u-psud.fr>

en: Bit rate %ld is not supported.
cs: Rychlost přenosu dat %ld není podporována.

en: Configuration for your FUJI camera
cs: Nastavení přístroje FUJI

en: Date & Time
cs: Datum a čas

en: ID
cs: Identifikátor

en: Version:
cs: Verze:

en: Available memory:
cs: Množství­ paměti k dispozici:

en: gsmart300 library 
    Till Adam <till@adam-lilienthal.de>
    Jerome Lodewyck <jerome.lodewyck@ens.fr>
    Support for Mustek gSmart 300 digital cameras
    based on several other gphoto2 camlib modules and the specifications kindly provided by Mustek.
cs: Knihovna pro gsmart300
    Till Adam <till@adam-lilienthal.de>
    Jerome Lodewyck <jerome.lodewyck@ens.fr>
    Podpora pro zařízení Mustek gSmart 300, odvozeno od několika dalších
    modulů (knihoven) v gphoto2 a dokumentace ochotně poskytnuté společností Mustek.

en: Unsupported port type: %d. This driver only works with USB cameras.
cs: Nepodporovaný typ portu: %d. Tento ovladač podporuje pouze USB zařízení.

en: Could not reset camera.
cs: Přístroj nebylo možné restartovat.

en: Your camera only supports deleting the last file on the camera. In this case, this is file '%s'.
cs: Tento přístroj umožňuje smazat vždy pouze poslední z uložených snímků. Což je momentálně soubor „%s“.

en: Current camera time:  %04d-%02d-%02d  %02d:%02d
    Free card memory: %d
    Images on card: %d
    Free space (Images): %d
    Battery level: %d %%.
cs: Datum a čas na přístroji: %04d-%02d-%02d  %02d:%02d
    Volná kapacita paměť. karty: %d
    Snímků na paměťové kartě: %d
    Počet snímků, které je ještě možné pořídit: %d
    Stav akumulátoru: %d %%

en: hp215
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Driver to access the HP Photosmart 215 camera.
    Merged from the standalone hp215 program.
    This driver allows download of images and previews, and deletion of images.
cs: hp215
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Ovladač pro komunikaci s přístrojem HP Photosmart 215.
    Vzniklo začleněním samostatného programu hp215.
    Ovladač umožňuje stahovat snímky a náhledy a také je z přístroje mazat.

en: Your USB camera is an iClick 5X.
    The total number of pictures taken is %i
cs: Přístroj, připojený přes USB, je iClick 5X.
    Celkový počet pořízených snímků je %i

en: Information regarding cameras with ID 0x2770:0x9153.
    
    We do not recommend the use of a GUI program to access
    this camera, unless you are just having fun or trying to
    see if you can blow a fuse.
    For production use, try
    gphoto2 -P
    from the command line.
    Note: it is not possible to download video clips.
cs: Informace týkající se přístrojů s identifikací 0x2770:0x9153.
    
    Pro práci s tímto přístrojem nedoporučujeme používat grafické uživatelské rozhraní.
    Namísto toho používejte příkaz „gphoto2 -P“.
    Stahování videozáznamu není možné.

en: iClick 5X driver
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>
cs: Ovladač pro iClick 5X
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>

en: Frames Taken     : %4d
cs: Pořízeno snímků: %4d

en: jamcam library v
cs: knihovna jamcam v

en: Downloading data...
cs: Probíhá stahování dat…

en: Downloading thumbnail...
cs: Probíhá stahování náhledu…

en: The JD11 camera works rather well with this driver.
    An RS232 interface @ 115 kbit is required for image transfer.
    The driver allows you to get
    
       - thumbnails (64x48 PGM format)
       - full images (640x480 PPM format)
cs: Přístroj JD11 s tímto ovladačem funguje dosti dobře.
    Pro přenos snímků je třeba rozhraní RS232 (sériové) s rychlostí 115kbit.
    Ovladač umožňuje získávat
    
       - náhledy (64×48 pixelů ve formátu PGM)
       - snímky (640×480 pixelů ve formátu PPM)

en: JD11
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Driver for the Jenoptik JD11 camera.
    Protocol reverse engineered using WINE and IDA.
cs: JD11
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Ovladač pro přístroj Jenoptik JD11.
    Komunikační protokol byl prozkoumán s použitím aplikací WINE a IDA.

en: JD11 Configuration
cs: Nastavení JD11

en: Other Settings
cs: Ostatní­ nastavení

en: Bulb Exposure Time
cs: Exponování po dobu stisku spouště

en: Color Settings
cs: Nastavení barev

en: Red
cs: Červená

en: Green
cs: Zelená

en: Blue
cs: Modrá

en: This camera contains a Jeilin JL2005A chipset.
    The number of photos in it is %i.
cs: Vaše USB zařízení je postaveno na
    čipu Jeilin JL2005A Chipsatz.
    Aktuální počet obrázků na něm je %i.

en: This driver supports cameras with Jeilin jl2005a chip 
    These cameras do not support deletion of photos, nor uploading
    of data. 
    Decoding of compressed photos may or may not work well
    and does not work equally well for all supported cameras.
    If present on the camera, video clip frames are downloaded 
    as consecutive still photos.
    For further details please consult libgphoto2/camlibs/README.jl2005a
cs: Tento ovladač je určen pro přístroje s čipem Jeilin jl2005a.
    Tyto přístroje neumožňují mazání snímků ani nahrávání dat.
    Načítání komprimovaných snímků může a nemusí fungovat – dle konkrétního přístroje.
    Videozáznamy jsou stahovány jako posloupnost snímků.
    Více podrobností je uvedeno v souboru libgphoto2/camlibs/jl2005c/README.jl2005a

en: jl2005a camera library
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>
cs: Ovladač pro zařízení jl2005a
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>

en: This camera contains a Jeilin JL2005%c chipset.
    The number of photos in it is %i.
cs: Tento přístroj obsahje čip JL2005%c.
    Počet uložených snímků je %i.

en: This driver supports cameras with Jeilin JL2005B or C or D  chip 
    These cameras do not support deletion of photos, nor uploading
    of data. 
    If present on the camera, video clip frames are downloaded 
    as consecutive still photos.
    For more details please consult libgphoto2/camlibs/README.jl2005c
cs: Tento ovladač je určen pro přístroje s čipem Jeilin jl2005B/C/D.
    Tyto přístroje neumožňují mazání snímků ani nahrávání dat.
    Videozáznamy jsou stahovány jako posloupnost snímků.
    Více podrobností je uvedeno v souboru libgphoto2/camlibs/jl2005c/README.jl2005c

en: jl2005bcd camera library
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>
cs: Ovladač pro přístroj jl2005bcd
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>

en: CompactFlash Card
cs: Karta CompactFlash

en: The Kodak DC120 camera uses the KDC file format for storing images. If you want to view the images you download from your camera, you will need to download the "kdc2tiff" program. It is available from http://kdc2tiff.sourceforge.net
cs: Přístroj Kodak DC120 používá pro ukládání snímků formát KDC. Pro další práci se snímky staženými z přístroje budete potřebovat převodní program „kdc2tiff“ (http://kdc2tiff.sourceforge.net).

en: Kodak DC120 Camera Library
    Scott Fritzinger <scottf@gphoto.net>
    Camera Library for the Kodak DC120 camera.
    (by popular demand).
cs: Knihovna pro přístroj Kodak DC120
    Scott Fritzinger <scottf@gphoto.net>
    (na popud četných přání).

en: Getting data...
cs: Získávají se data…

en: Waiting for completion...
cs: Čeká se na dokončení…

en: File
cs: Soubor

en: File type
cs: Typ souboru

en: FlashPix
cs: FlashPix (.fpx)

en: File resolution
cs: Rozlišení obrázku

en: 640 x 480
cs: 640 × 480

en: 1152 x 864
cs: 1152 × 864

en: File compression
cs: Komprimace dat

en: Low (best quality)
cs: mírná (nejlepší obrazová kvalita)

en: Medium (better quality)
cs: střední (lepší obrazová kvalita)

en: High (good quality)
cs: vysoká (dobrá obrazová kvalita)

en: Capture
cs: Pořídit snímek

en: Exposure compensation
cs: Kompenzace hodnot z expozimetru

en: Auto
cs: Automatické

en: Force
cs: Vynucené

en: None
cs: Žádné

en: Red eye flash
cs: Blesk – omezení jevu červených očí

en: On
cs: Zapnuto

en: Off
cs: Vypnuto

en: Other
cs: Jiné

en: Set clock in camera
cs: Nastavení času na přístroji

en: Port speed
cs: Rychlost rozhraní

en: Album name
cs: Název alba

en: Name to set on card when formatting.
cs: Název, který se má přiřadit paměťové kartě po naformátování

en: Format compact flash
cs: Formátovat paměťovou kartu (CompactFlash) pro data

en: Format card and set album name.
cs: Formátovat paměťovou kartu pro data a nastavit název alba.

en: Debug
cs: Režim ladění

en: Execute predefined command
    with parameter values.
cs: Vykonat předefinované povely
    s hodnotami parametrů.

en: Pictures in camera: %d
cs: Obrázků v přístroji: %d

en: There is space for another
       %d low compressed
       %d medium compressed or
       %d high compressed pictures
cs: Zbývá ještě prostor pro dalších:
       %d mírně,
       %d středně nebo
       %d vysoce komprimovaných obrázků

en: Total pictures taken: %d
cs: Celkově pořízeno snímků: %d

en: Total flashes fired: %d
cs: Celkově vysláno záblesků: %d

en: Filetype: JPEG (
cs: typ souboru: JPEG (

en: Filetype: FlashPix (
cs: typ souboru: FlashPix (

en: low compression,
cs: mírná komprimace,

en: medium compression,
cs: střední komprimace,

en: high compression,
cs: vysoká komprimace,

en: unknown compression %d,
cs: neznámé rozlišení %d,

en: unknown resolution %d)
cs: neznámé rozlišení %d)

en: AC adapter is connected.
cs: Síťový napájecí zdroj je připojen.

en: AC adapter is not connected.
cs: Síťový napájecí zdroj není připojen.

en: Time: %a, %d %b %Y %T
cs: Čas: %a, %d. %b %Y %T

en: Zoom: 58 mm
cs: Přiblížení: 58 mm

en: Zoom: 51 mm
cs: Přiblížení: 51 mm

en: Zoom: 41 mm
cs: Přiblížení: 41 mm

en: Zoom: 34 mm
cs: Přiblížení: 34 mm

en: Zoom: 29 mm
cs: Přiblížení: 29 mm

en: Zoom: macro
cs: Přiblížení: makro

en: Unknown zoom mode %d
cs: Neznámý režim přiblížení %d

en: Exposure compensation: %s
cs: Kompenzace expozice: %s

en: Exposure compensation: %d
cs: Kompenzace expozice: %d

en: Flash mode: auto,
cs: Režim blesku: odpálit dle potřeby,

en: Flash mode: force,
cs: Režim blesku: odpálit vždy,

en: Flash mode: off
cs: Režim blesku: vypnuto

en: Unknown flash mode %d,
cs: Neznámý režim blesku %d,

en: red eye flash on.
cs: zmírnění jevu červených očí zapnuto.

en: red eye flash off.
cs: zmírnění jevu červených očí vypnuto.

en: No card in camera.
cs: V přístroji není vložena paměťová karta.

en: Card name: %s
    Free space on card: %d kB
cs: Název paměťové karty: %s
    Volné místo na kartě: %d kB

en: This library has been tested with a Kodak DC 215 Zoom camera. It might work also with DC 200 and DC 210 cameras. If you happen to have such a camera, please send a message to koltan@gmx.de to let me know, if you have any troubles with this driver library or if everything is okay.
cs: Tato knihovna byla testována na přístroji Kodak DC 215 Zoom. Mohla by též fungovat s přístroji DC 200 a DC 210. Pokud takový přístroj máte k dispozici, zašlete prosím zprávu na <koltan@gmx.de>, zda jste narazili na nějaké problémy s tímto ovladačem či zda vše funguje jak má.

en: Camera Library for the Kodak DC215 Zoom camera.
    Michael Koltan <koltan@gmx.de>
cs: Knihovna pro přístroj Kodak DC215 Zoom.
    Michael Koltan <koltan@gmx.de>

en: Waiting...
cs: Čeká se…

en: Parameter 1
cs: Parametr 1

en: Parameter 2
cs: Parametr 2

en: Parameter 3
cs: Parametr 3

en: Firmware version: %d.%02d
cs: Verze firmware: %d.%02d

en: Battery status: %s, AC Adapter: %s
cs: Stav akumulátoru: %s, síťový napájecí zdroj: %s

en: Number of pictures: %d
cs: Počet snímků: %d

en: Space remaining: High: %d, Medium: %d, Low: %d
cs: Zbývající místo (dle kvality): vysoká: %d, střední: %d, nízká: %d

en: Memory card status (%d): %s
cs: Stav paměťové karty (%d): %s

en: Total pictures captured: %d, Flashes fired: %d
cs: Celkově pořízeno obrázků: %d; odpáleno záblesků: %d

en: Kodak DC240 Camera Library
    Scott Fritzinger <scottf@gphoto.net> and Hubert Figuiere <hfiguiere@teaser.fr>
    Camera Library for the Kodak DC240, DC280, DC3400 and DC5000 cameras.
    Rewritten and updated for gPhoto2.
cs: Knihovna pro přístroje Kodak DC240, DC280, DC3400 a DC5000
    Scott Fritzinger <scottf@gphoto.net> a Hubert Figuiere <hfiguiere@teaser.fr>
    Předěláno a upraveno pro gPhoto2.

en: Weak
cs: Slabé

en: Empty
cs: Prázdné

en: Invalid
cs: Neplatné

en: Not used
cs: Nepoužito

en: In use
cs: Používá se

en: Card is open
cs: Paměťová karta je otevřena

en: Card is not open
cs: Paměťová karta není otevřena

en: Card is not formatted
cs: Paměťová karta není naformátována

en: No card
cs: Není vložena paměťová karta

en: There is currently an operation in progress. This camera only supports one operation at a time. Please wait until the current operation has finished.
cs: V současnosti v přístroji již probíhá operace. Protože umí zpracovávat jen jeden povel naráz, vyčkejte prosím, než bude tato operace dokončena.

en: camera inactive for > 9 seconds, re-initing.
cs: Přístroj byl neaktivní po více než 9 vteřin – zahajuje se opětovná inicializace

en: Known problems:
    
    1. If the Kodak DC3200 does not receive a command at least every 10 seconds, it will time out, and will have to be re-initialized. If you notice the camera does not respond, simply re-select the camera. This will cause it to reinitialize.
cs: Známé problémy:
    
    1. Když Kodak DC3200 neobdrží alespoň každých 10 vteřin žádný povel, přestane komunikovat a je třeba jej inicializovat znovu. Pokud zjistíte, že přístroj neodpovídá, jednoduše přístroj znovu vyberte. To spustí jeho opětovnou inicializaci.

en: Kodak DC3200 Driver
    Donn Morrison <dmorriso@gulf.uvic.ca>
    
    Questions and comments appreciated.
cs: Ovladač pro Kodak DC3200
    Donn Morrison <dmorriso@gulf.uvic.ca>
    
    Dotazy a komentáře jsou vítány.

en: Your USB camera is a Kodak EZ200.
    Number of PICs = %i
cs: Vaše USB zařízení je Kodak EZ200.
    Počet obrázků = %i

en: Kodak EZ200 driver
    Bucas Jean-Francois <jfbucas@tuxfamily.org>
cs: Ovladač pro Kodak EZ200
    Bucas Jean Francois <jfbucas@tuxfamily.org>

en: Focusing error.
cs: Chyba zaostřování.

en: Iris error.
cs: Chyba závěrky.

en: Strobe error.
cs: Chyba stroboskopu.

en: EEPROM checksum error.
cs: Chyba v kontrolním součtu firmware.

en: Internal error (1).
cs: Vnitřní chyba (1).

en: Internal error (2).
cs: Vnitřní chyba (2).

en: No card present.
cs: Není přítomna žádná paměťová karta.

en: Card not supported.
cs: Paměťová karta není podporována.

en: Card removed during access.
cs: Pamětová karta byla vyjmuta v průběhu operací s ní.

en: Image number not valid.
cs: Neplatné číslo snímku.

en: Card can not be written.
cs: Na paměťovou kartu není možné zapisovat.

en: Card is write protected.
cs: Paměťová karta je uzamčena proti zápisu.

en: No space left on card.
cs: Na paměťové kartě došlo místo.

en: Image protected.
cs: Snímek je chráněn proti smazání.

en: Light too dark.
cs: Nedostatek světla.

en: Autofocus error.
cs: Chyba automatického ostření.

en: System error.
cs: Systémová chyba.

en: Illegal parameter.
cs: Neplatný parametr.

en: Command can not be cancelled.
cs: Příkaz nelze zrušit.

en: Localization data too long.
cs: Data národního prostředí jsou příliš objemná.

en: Localization data corrupt.
cs: Data národního prostředí jsou poškozena.

en: Unsupported command.
cs: Nepodporovaný příkaz.

en: Other command executing.
cs: Právě probíhá vykonávání jiného povelu.

en: Command order error.
cs: Chyba pořadí příkazů.

en: Unknown error.
cs: Neznámá chyba.

en: The camera has just sent an error that has not yet been discovered. Please report the following to %s with additional information how you got this error: (0x%x,0x%x). Thank you very much!
cs: Tento přístroj právě ohlásil chybu, která doposud nebyla známa. Prosím ohlaste to na %s s podrobnostmi, jak k tomu došlo (0x%x, 0x%x). Vřelé díky!

en: Getting file list...
cs: Probíhá získávání seznamu souborů…

en: Testing different speeds...
cs: Probíhá testování různých rychlostí…

en: The camera could not be contacted. Please make sure it is connected to the computer and turned on.
cs: S přístrojem se nebylo možné spojit. Prosím zkontrolujte, zda je propojen s počítačem a zapnutý.

en: %i pictures could not be deleted because they are protected
cs: %i snímků nemohlo být smazáno, protože jsou proti smazání chráněny.

en: Model: %s
    Serial Number: %s,
    Hardware Version: %i.%i
    Software Version: %i.%i
    Testing Software Version: %i.%i
    Name: %s,
    Manufacturer: %s
cs: Model: %s
    Sériové číslo: %s,
    Verze hardware: %i.%i
    Verze firmware: %i.%i
    Verze testovacího softwaru: %i.%i
    Název: %s,
    Výrobce: %s

en: Konica library
    Lutz Mueller <lutz@users.sourceforge.net>
    Support for all Konica and several HP cameras.
cs: Knihovna pro Konica
    Lutz Müller <lutz@users.sourceforge.net>
    Určeno pro všechny přístroje od Konica a také některé od HP.

en: Getting configuration...
cs: Probíhá zjišťování současného nastavení přístroje…

en: Konica Configuration
cs: Konica – nastavení

en: Persistent Settings
cs: Trvalá nastavení

en: Shall the camera beep when taking a picture?
cs: Má přístroj při pořízení snímku vydat zvukové upozornění?

en: Self Timer Time
cs: Prodleva samospouště

en: Auto Off Time
cs: Prodleva před automatickým vypnutím

en: Slide Show Interval
cs: Prodleva střídání snímků

en: Resolution
cs: Rozlišení

en: Low (576 x 436)
cs: Nízké (576 × 436)

en: Medium (1152 x 872)
cs: Střední (1152 × 872)

en: High (1152 x 872)
cs: Vysoké (1152 × 872)

en: Localization
cs: Národní prostředí

en: Language
cs: Jazyk

en: None selected
cs: Nezvoleno žádné

en: TV Output Format
cs: Formát výstupu na televizor

en: Do not display TV menu
cs: Nezobrazovat nabídku televizoru

en: Date Format
cs: Formát data

en: Month/Day/Year
cs: Měsíc/Den/Rok

en: Day/Month/Year
cs: Den/Měsíc/Rok

en: Year/Month/Day
cs: Rok/Měsíc/Den

en: Session-persistent Settings
cs: Nastavení platná pouze pro tuto relaci

en: On, red-eye reduction
cs: Odpálen vždy, omezení jevu červených očí

en: Auto, red-eye reduction
cs: Odpálen dle potřeby, omezení jevu červených očí

en: Focus
cs: Ohnisko

en: Fixed
cs: Pevné

en: Volatile Settings
cs: Dočasná nastavení

en: Self Timer
cs: Samospoušť

en: Self Timer (next picture only)
cs: Samospoušť (pouze pro příští snímek)

en: Normal
cs: Běžné

en: Could not find localization data at '%s'
cs: Nezdařilo se nalézt data národního prostředí na „%s“

en: Localization file too long!
cs: Soubor s národním prostředím je příliš dlouhý!

en: This preview doesn't exist.
cs: Tento náhled neexistuje.

en: Data has been corrupted.
cs: Data byla poškozena.

en: Image type %d is not supported by this camera !
cs: Obrázek typu %d není tímto přístrojem podporován!

en: Can't delete image %s.
cs: Snímek %s nelze smazat.

en: Can't delete all images.
cs: Nelze smazat všechny snímky naráz.

en: Uploading image...
cs: Probíhá odesílání snímku…

en: Can't upload this image to the camera. An error has occurred.
cs: Tento snímek se nepodařilo odeslat do přístroje. Vyskytla se chyba.

en: You must be in record mode to capture images.
cs: Pro pořízování snímků musí být přístroj přepnutý do příslušného režimu.

en: No space available to capture new images. You must delete some images.
cs: Pro pořizování dalších snímků již není místo. Je třeba smazat nějaké předchozí.

en: Can't capture new images. Unknown error
cs: Nelze pořízovat další snímky. Neznámá chyba.

en: No answer from the camera.
cs: Žádná odezva od zařízení.

en: Low
cs: nízké

en: Medium
cs: střední

en: High
cs: vysoké

en: LCD
cs: LCD displej

en: Icons
cs: Ikony

en: 2.0 m
cs: 2,0 m

en: 0.5 m
cs: 0,5 m

en: 0.1 m
cs: 0,1 m

en: White balance
cs: Vyvážení bílé

en: Office
cs: Kancelář

en: Daylight
cs: Denní světlo

en: Sharpness
cs: Ostrost

en: Sharp
cs: Ostré

en: Soft
cs: Měkké

en: Color
cs: Barva

en: Light
cs: Světlo

en: Deep
cs: Hloubka

en: Black and White
cs: Černá a bílá

en: Single
cs: Jednotlivé

en: Sequence 9
cs: dávka po 9

en: Date display
cs: Zobrazení data

en: Anywhere
cs: Kdekoli

en: Play mode
cs: Režim přehrávání

en: Record mode
cs: Režim nahrávání

en: Everywhere
cs: Kdekoli

en: AC
cs: Elektrická síť

en: Play
cs: Přehrávat

en: Record
cs: Nahrávat

en: DD/MM/YYYY
cs: DD/MM/RRRR

en: YYYY/MM/DD
cs: RRRR/MM/DD

en: MM/DD/YYYY
cs: MM/DD/RRRR

en: Model: %s
    Capacity: %i Mb
    Power: %s
    Auto Off Time: %i min
    Mode: %s
    Images: %i/%i
    Date display: %s
    Date and Time: %s
cs: Model: %s
    Kapacita: %i MB
    Napájení: %s
    Prodleva automat. vypnutí: %i min
    Režim: %s
    Snímků: %i/%i
    Zobrazení data: %s
    Datum a čas: %s

en: Konica Q-M150 Library
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Aurelien Croc (AP2C) <programming@ap2c.com>
    http://www.ap2c.com
    Support for the french Konica Q-M150.
cs: Knihovna pro Konica Q-M150
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Aurelien Croc (AP2C) <programming@ap2c.com>
    http://www.ap2c.com
    Podpora pro francouzskou verzi Konica Q-M150.

en: About Konica Q-M150:
    This camera does not allow any changes
    from the outside. So in the configuration, you can
    only see what it is configured on the camera
    but you can not change anything.
    
    If you have some issues with this driver, please e-mail its authors.
cs: O přístroji Konica Q-M150:
    Žádný z parametrů přístroje nelze nastavovat z počítače. Je možné vidět, jaká
    nastavení jsou, ale nelze je měnit. V případě problémů s ovladačem, pošlete prosím e-mail jeho tvůrcům.

en: Largan driver
    Hubert Figuiere <hfiguiere@teaser.fr>
cs: Ovladač pro Largan
    Hubert Figuiere <hfiguiere@teaser.fr>

en: Your USB camera seems to be a LG GSM.
    Firmware: %s
    Firmware Version: %s
cs: Zdá se, že přístroj je LG GSM.
    Firmware: %s
    Verze firmware: %s

en: LG GSM generic driver
    Guillaume Bedot <littletux@zarb.org>
cs: Obecný ovladač pro LG GSM
    Guillaume Bedot <littletux@zarb.org>

en: Mars MR97310 camera.
    There is %i photo in it.
     | Mars MR97310 camera.
    There are %i photos in it.
cs[0]: Přístroj Mars MR97310.
    Uložen %i snímek.
cs[1]: Přístroj Mars MR97310.
    Uloženy %i snímky.
cs[2]: Přístroj Mars MR97310.
    Uloženo %i snímků.

en: This driver supports cameras with Mars MR97310 chip (and direct
    equivalents ??Pixart PACx07??).
    These cameras do not support deletion of photos, nor uploading
    of data.
    Decoding of compressed photos may or may not work well
    and does not work equally well for all supported cameras.
    Photo data processing for Argus QuickClix is NOT SUPPORTED.
    If present on the camera, video clip frames are downloaded 
    as consecutive still photos.
    For further details please consult libgphoto2/camlibs/README.
cs: Tento ovladač je určen pro přístroje s čipem Mars MR97310 Chip (a odvozené – Pixart PAC0x7 ?).
    Tyto přístroje neumožňují mazání snímků ani nahrávání dat.
    Načítání komprimovaných snímků může a nemusí fungovat – dle konkrétního přístroje.
    Videozáznamy jsou stahovány jako posloupnost snímků.
    Více podrobností je uvedeno v souboru libgphoto2/camlibs/README.

en: Mars MR97310 camera library
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>
cs: Ovladač pro Mars MR97310
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>

en: Model:			Minolta Dimage V (%s)
    Hardware Revision:	%s
    Firmware Revision:	%s
cs: Model:			Minolta Dimage V (%s)
    Verze hardwaru:	%s
    Verze firmwaru:	%s

en: Host Mode:		%s
    Exposure Correction:	%s
    Exposure Data:		%d
    Date Valid:		%s
    Date:			%d/%02d/%02d %02d:%02d:%02d
    Self Timer Set:		%s
    Quality Setting:	%s
    Play/Record Mode:	%s
    Card ID Valid:		%s
    Card ID:		%d
    Flash Mode:
cs: Režim hostitele:		%s
    Korekce expozice:	%s
    Expoziční údaje:	%d
    Platné datum:		%s
    Datum:			%d/%02d/%02d %02d:%02d:%02d
    Nastavení samospouště:	%s
    Nastavení kvality:		%s
    Režim přehrávání/záznamu:	%s
    ID platných paměťových karet:	%s
    ID paměťových karet:		%d
    Režim blesku:

en: Remote
cs: Vzdálené

en: Local
cs: Místní

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Fine
cs: Jemné

en: Standard
cs: Standardní

en: Automatic
cs: Dle potřeby

en: Force Flash
cs: Blesk odpálit vždy

en: Prohibit Flash
cs: Blesk vypnut

en: Invalid Value ( %d )
cs: Neplatná hodnota ( %d )

en: Battery Level:		%s
    Number of Images:	%d
    Minimum Capacity Left:	%d
    Busy:			%s
    Flash Charging:		%s
    Lens Status:
cs: Úroveň nabití akumulátoru:		%s
    Počet snímků:	%d
    Zbývající kapacita je přinejmenším:	%d
    Vytížení:		%s
    Nabíjení blesku:		%s
    Stav objektivu:

en: Not Full
cs: Prázdné

en: Full
cs: Plné

en: Busy
cs: Zaneprázdněno

en: Idle
cs: Nečinné

en: Charging
cs: Probíhá nabíjení

en: Ready
cs: Připraveno

en: Normal
cs: Běžné

en: Lens direction does not match flash light
cs: Nasměrování objektivu se neshoduje s bleskem

en: Lens is not connected
cs: Objektiv není připojen

en: Bad value for lens status %d
cs: Špatná hodnota stavu objektivu %d

en: Card Status:
cs: Stav paměťové karty:

en: Write-protected
cs: Chráněno proti zápisu

en: Unsuitable card
cs: Nepoužitelná paměťová karta

en: Bad value for card status %d
cs: Špatná hodnota pro stav paměťové karty %d

en: Minolta Dimage V Camera Library
    %s
    Gus Hartmann <gphoto@gus-the-cat.org>
    Special thanks to Minolta for the spec.
cs: Knihovna pro Minolta Dimage V
    %s
    Gus Hartmann <gphoto@gus-the-cat.org>
    Poděkování Minoltě za poskytnutí dokumentace.

en: FlashLight : Auto (RedEye Reduction)
cs: Blesk: odpálení dle potřeby (s omezením jevu červených očí)

en: FlashLight : Auto
cs: Blesk: odpálení dle potřeby

en: FlashLight : On (RedEye Reduction)
cs: Blesk: odpálení vždy (s omezením jevu červených očí)

en: FlashLight : On
cs: Blesk: odpálení vždy

en: FlashLight : Off
cs: Blesk: vypnut

en: FlashLight : undefined
cs: Blesk: neurčeno

en: Summary for Mustek MDC800:
cs: Souhrné informace pro zařízení Mustek MDC800:

en: no status reported.
cs: Nebylo obdrženo žádné hlášení o stavu.

en: Compact Flash Card detected
cs: Zjištěna paměťová karta typu Compact Flash

en: No Compact Flash Card detected
cs: Nebyla rozpoznána žádná paměťová karta typu Compact Flash

en: Current Mode: Camera Mode
cs: Současný režim: fotografování

en: Current Mode: Playback Mode
cs: Současný režim: přehrávání

en: Batteries are ok.
cs: Akumulátory jsou nabité.

en: Batteries are low.
cs: Akumulátory jsou vybité.

en: Mustek MDC-800 gPhoto2 Library
    Henning Zabel <henning@uni-paderborn.de>
    Ported to gphoto2 by Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Supports Serial and USB Protocols.
cs: Knihovna gPhoto2 pro přístroj Mustek MDC-800
    Henning Zabel <henning@uni-paderborn.de>
    Do gphoto2 začlenil Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Podporuje komunikaci přes sériové i USB rozhraní.

en: coolshot library v
cs: Ovladač pro coolshot v

en: Disconnecting camera.
cs: Probíhá odpojení přístroje.

en: Downloading image %s.
cs: Probíhá stahování snímku %s

en: Uploading image: %s.
cs: Probíhá odesílání snímku: %s.

en: File size is %ld bytes. The size of the largest file possible to upload is: %i bytes.
cs: Velikost souboru je %ld bajtů. Nahrávat je přitom možné soubory velké nanejvýš %i bajtů.

en: Uploading...
cs: Probíhá odesílání…

en: Deleting image %s.
cs: Probíhá mazání snímku %s.

en: Panasonic DC1000 gPhoto library
    Mariusz Zynel <mariusz@mizar.org>
    
    Based on dc1000 program written by
    Fredrik Roubert <roubert@df.lth.se> and
    Galen Brooks <galen@nine.com>.
cs: Knihovna gPhoto pro Panasonic DC1000
    Mariusz Zynel <mariusz@mizar.org>
    
    Založeno na programu dc1000, který vytvořili:
    Fredrik Roubert <roubert@df.lth.se> a Galen Brooks <galen@nine.com>.

en: Downloading %s.
cs: Probíhá stahování „%s“.

en: Panasonic DC1580 gPhoto2 library
    Mariusz Zynel <mariusz@mizar.org>
    
    Based on dc1000 program written by
    Fredrik Roubert <roubert@df.lth.se> and
    Galen Brooks <galen@nine.com>.
cs: Knihovna gPhoto pro zařízení Panasonic DC1580
    Mariusz Zynel <mariusz@mizar.org>
    
    Založeno na programu dc1000 od
    Fredrik Roubert <roubert@df.lth.se> a
    Galen Brooks <galen@nine.com>.

en: Downloading '%s'...
cs: Probíhá stahování „%s“…

en: Panasonic PV-L859-K/PV-L779-K Palmcorder
    
    Panasonic introduced image capturing technology called PHOTOSHOT for the first time, in this series of Palmcorders.  Images are stored in JPEG format on an internal flashcard and can be transferred to a computer through the built-in serial port.  Images are saved in one of two resolutions; NORMAL is 320x240 and FINE is 640x480.  The CCD device which captures the images from the lens is only 300K and thus produces only low quality pictures.
cs: Panasonic PV-L859-K/PV-L779-K Palmcorder
    
    Panasonic zavádí technologii snímání obrazu nazývanou PHOTOSHOT poprvé v této řadě Palmcoders. Snímky se uchovávají ve formátu JPEG na interní paměťové kartě a lze je přenášet do počítače pomocí vestavěného sériového portu. Snímky jsou ukládány v jednom ze dvou rozlišení: NORMÁLNÍM 320×240 a JEMNÉM 640×480. Snímač CCD, který provádí snímání z optiky má pouze 300K a proto mají výsledné snímky nízkou kvalitu.

en: Known problems:
    
    If communications problems occur, reset the camera and restart the application.  The driver is not robust enough yet to recover from these situations, especially if a problem occurs and the camera is not properly shutdown at speeds faster than 9600.
cs: Známé problémy:
    
    Pokud se vyskytne problém v komunikaci, restartujte kameru i aplikaci. Ovladač se není schopen s takovými situacemi vypořádat, zvláště po nekorektním vypnutí přístroje při komunikaci rychlejší než 9600 b/s.

en: Panasonic PV-L859-K/PV-L779-K Palmcorder Driver
    Andrew Selkirk <aselkirk@mailandnews.com>
cs: Ovladač pro zařízení Panasonic PV-L859-K/PV-L779-K Palmcorder
    Andrew Selkirk <aselkirk@mailandnews.com>

en:  Total memory is %8d bytes.
     Free memory is  %8d bytes.
     Filecount: %d
cs: Celková kapacita: %8d bajtů.
    Volná kapacita: %8d bajtů.
    Počet souborů: %d

en: Creative PC-CAM 300
     Authors: Till Adam
    <till@adam-lilienthal.de>
    and: Miah Gregory
     <mace@darksilence.net>
cs: Creative PC-CAM 300
    Tvůrci: Till Adam <till@adam-lilienthal.de> a Miah Gregory <mace@darksilence.net>

en: Downloading file...
cs: Probíhá stahování souboru…

en: Creative PC-CAM600
    Author: Peter Kajberg <pbk@odense.kollegienet.dk>
cs: Creative PC-CAM600
    Autor: Peter Kajberg <pbk@odense.kollegienet.dk>

en: pccam600_init: Expected > %d blocks got %d
cs: pccam600_init: Očekáváno > %d bloků, obdrženo %d

en: pccam600_get_file:got index %d but expected index > %d
cs: pccam600_get_file: získán index %d, ale očekáván index > %d

en: pccam600_close: return value was %d instead of %d
cs: pccam600_close: byla vrácena hodnota %d namísto %d

en: pccam600_init: Expected %d blocks got %d
cs: pccam600_init: očekáváno %d bloků, obdrženo %d

en: pccam600 init: Unexpected error: gp_port_read returned %d instead of %d
cs: pccam600_init: neočekávaná chyba: funkce gp_port_read vrátila %d namísto %d

en: Download program for several Polaroid cameras. Originally written by Peter Desnoyers <pjd@fred.cambridge.ma.us>, and adapted for gphoto2 by Nathan Stenzel <nathanstenzel@users.sourceforge.net> and Lutz Mueller <lutz@users.sf.net>.
    Polaroid 640SE testing was done by Michael Golden <naugrim@juno.com>.
cs: Knihovna pro vícero přístrojů Polaroid.
    Původně vytvořil Peter Desnoyers <pjd@fred.cambridge.ma.us>, pro gphoto2 přizpůsobili Nathan Stenzel <nathanstenzel@users.sourceforge.net> a Lutz Müller <lutz@users.sf.net>.
    Na přístroji Polaroid 640SE otestoval Michael Golden <naugrim@juno.com>.

en: Download program for GrandTek 98x based cameras. Originally written by Chris Byrne <adapt@ihug.co.nz>, and adapted for gphoto2 by Lutz Mueller <lutz@users.sf.net>.Protocol enhancements and postprocessing for Jenoptik JD350e by Michael Trawny <trawny99@users.sourceforge.net>. Bugfixes by Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>.
cs: Knihovna pro přístroje postavené na čipech řady GrandTek 98x.
    Původní autor: Chris Byrne <adapt@ihug.co.nz>, do gphoto2 převedl
    Lutz Müller <lutz@users.sf.net>.
    Vylepšení protokolu a následné zpracování pořízeného snímku pro Jenoptik JD350e provedl
    Michael Trawny <trawny99@users.sourceforge.net>.
    Chyby opravil Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>.

en: Image Quality
cs: Obrazová kvalita

en: Image Size
cs: Velikost snímku

en: Flash Setting
cs: Nastavení blesku

en: Auto Power Off (minutes)
cs: Automat. vypnutí (v minutách)

en: Information
cs: Informace

en: normal
cs: obyčejné

en: fine
cs: jemné

en: superfine
cs: superjemné

en: auto
cs: automatické

en: on
cs: zapnuto

en: off
cs: vypnuto

en: play
cs: přehrávání

en: record
cs: záznam

en: menu
cs: nabídka

en: battery
cs: akumulátor

en: a/c adaptor
cs: síť. napájecí zdroj

en: Received unexpected header (%i)
cs: Obdržena neočekávaná hlavička (%i)

en: Received unexpected response
cs: Obdržena neočekávaná odpověď

en: Checksum error
cs: Chyba v kontrolním součtu

en: The camera did not accept the command.
cs: Přístroj povel nepřijal.

en: The camera sent more bytes than expected (%i)
cs: Přístroj zaslal více bajtů, než bylo očekáváno (%i)

en: Requested information about picture %i (= 0x%x), but got information about picture %i back
cs: Byly požadovány informace o snímku %i (= 0x%x), namísto toho ale obdrženy informace o jiném snímku (%i)

en: %i bytes of an unknown image format have been received. Please write to %s and ask for assistance.
cs: Bylo přijato %i bajtů neznámých obrazových dat. Napište prosím na %s a požádejte o součinnost.

en: Download program for Polaroid DC700 camera. Originally written by Ryan Lantzer <rlantzer@umr.edu> for gphoto-4.x. Adapted for gphoto2 by Lutz Mueller <lutz@users.sf.net>.
cs: Program pro stahování snímků z přístroje Polaroid DC700. Původní autor Ryan Lantzer <rlantzer@umr.edu>, pro gphoto2 upravil Lutz Müller <lutz@users.sf.net>.

en: Camera
cs: Přístroj

en: How long will it take until the camera powers off?
cs: Jak dlouho potrvá, než se přístroj vypne?

en: Image
cs: Snímek

en: Date: %i/%02i/%02i %02i:%02i:%02i
    Pictures taken: %i
    Free pictures: %i
    Software version: %s
    Baudrate: %s
    Memory: %i megabytes
    Camera mode: %s
    Image quality: %s
    Flash setting: %s
    Information: %s
    Timer: %s
    LCD: %s
    Auto power off: %i minutes
    Power source: %s
cs: Datum: %i/%02i/%02i %02i:%02i:%02i
    Uložených snímků: %i
    Volná kapacita (snímků): %i
    Verze firmware: %s
    Rychlost komunikace: %s
    Paměť: %i MB
    Režim přístroje: %s
    Obrazová kvalita: %s
    Nastavení blesku %s
    Informace: %s
    Prodleva samospouště: %s
    Displej: %s
    Prodleva automat. vypnutí: %i minut
    Napájení: %s

en: The requested port type (%i) is not supported by this driver.
cs: Požadovaný typ portu (%i) není tímto ovladačem podporován.

en: Canon enable viewfinder failed: %d
cs: Canon – zapnutí hledáčku se nezdařilo: %d

en: Sorry, your Canon camera does not support Canon capture
cs: Tento typ přístroje Canon neumožňuje dálkově řízené snímání

en: Canon disable viewfinder failed: %d
cs: Canon – vypnutí hledáčku se nezdařilo: %d

en: Unknown value %04x
cs: Neznámá hodnota %04x

en: Unknown value %04d
cs: Neznámá hodnota %04d

en: unexpected datatype %i
cs: neočekávaný typ dat %i

en: Manual
cs: Ruční

en: Automatic
cs: Automatické

en: One-push Automatic
cs: Jednorázové automatické

en: Fluorescent
cs: Výbojkové

en: Tungsten
cs: Žárovka

en: Cloudy
cs: Zataženo

en: Shade
cs: Ve stínu

en: Color Temperature
cs: Barevná teplota

en: Preset
cs: Přednastavené

en: Fluorescent Lamp 1
cs: Výbojkové svítidlo 1

en: Fluorescent Lamp 2
cs: Výbojkové svítidlo 2

en: Fluorescent Lamp 3
cs: Výbojkové svítidlo 3

en: Fluorescent Lamp 4
cs: Výbojkové svítidlo 4

en: Fluorescent Lamp 5
cs: Výbojkové svítidlo 5

en: Choose Color Temperature
cs: Zvolte barevnou teplotu

en: Preset Custom 1
cs: Přednastavené uživatelem 1

en: Preset Custom 2
cs: Přednastavené uživatelem 2

en: Preset Custom 3
cs: Přednastavené uživatelem 3

en: Preset Custom 4
cs: Přednastavené uživatelem 4

en: Preset Custom 5
cs: Přednastavené uživatelem 5

en: JPEG Fine
cs: jemný JPEG

en: JPEG Normal
cs: obyčejný JPEG

en: RAW + JPEG Fine
cs: RAW + jemný JPEG

en: RAW + JPEG Normal
cs: RAW + obyčejný JPEG

en: Single frame
cs: Jednotlivý snímek

en: Continuous low speed
cs: Nepřetržité snímání s delší prodl. mezi snímky

en: Continuous high speed
cs: Nepřetržité snímání s kratší prodl. mezi snímky

en: Self-timer
cs: Samospoušť

en: Mup Mirror up
cs: Zdvihnutí zrcátka

en: undefined
cs: neurčené

en: economy
cs: ekonomické

en: lossless
cs: bezztrátové

en: Undefined
cs: Nedefinováno

en: CRW
cs: CRW (Canon RAW)

en: TV
cs: Exp. čas ručně, zaclonění automat.

en: AV
cs: Zaclonění ručně, exp. čas automat.

en: A_DEP
cs: Max. světla (min. zaclon.) při dost. hl. ostr. (pro AUTOMAT. zvol. objekty)

en: M_DEP
cs: Max. světla (min. zaclon.) při dost. hl. ostr. (pro RUČNĚ zvol. nejbl. a nejvzd. objekt)

en: DEP
cs: Režim určování hloubky ostrosti

en: Custom
cs: Uživatelské

en: Lock
cs: Zámek

en: Night Portrait
cs: Noční portrét

en: Sports
cs: Sporty

en: Landscape
cs: Krajina

en: Closeup
cs: Zblízka

en: Flash Off
cs: Vypnout blesk

en: red eye suppression
cs: Omezení jevu červených očí

en: fill in
cs: výplňový záblesk

en: auto + red eye suppression
cs: Odpálen dle potřeby + omezení jevu červených očí

en: on + red eye suppression
cs: Odpálen vždy + omezení jevu červených očí

en: iTTL
cs: Intenzita záblesku dle pomoc. při vyklop. zrcátku

en: Commander
cs: Režim řídícího blesku

en: Repeating
cs: Opakované

en: TTL
cs: Měření skrze čočky objektivu

en: Auto Aperture
cs: Automat. nastavení zaclonění

en: Full Manual
cs: Plně ruční

en: AF-S
cs: jednoráz. automat. zaostření při namáčknutí spouště

en: AF-C
cs: průbežné automatické zaostřování

en: AF-A
cs: automat. volba jednorázového či průběžného zaostření

en: MF (fixed)
cs: MF (napevno)

en: MF (selection)
cs: MF (výběr)

en: Center-weighted
cs: S důrazem na střed záběru

en: Average
cs: Zprůměrované

en: Evaluative
cs: Vyhodnocující

en: Partial
cs: Částečné

en: Center-weighted average
cs: Zprůměrované s důrazem na střed záběru

en: Spot metering interlocked with AF frame
cs: Bodové měření propojené s oblastí automatického zaostřování

en: Multi spot
cs: Vícebodové

en: Faithful
cs: Věrné

en: Monochrome
cs: Monochromatické

en: User defined 1
cs: Určené uživatelem 1

en: User defined 2
cs: Určené uživatelem 2

en: User defined 3
cs: Určené uživatelem 3

en: Focusing Point on Center Only, Manual
cs: Zaostření pouze na střed – ruční

en: Focusing Point on Center Only, Auto
cs: Zaostření pouze na střed – automat.

en: Multiple Focusing Points (No Specification), Manual
cs: Zaostření na více bodů (neurčeno), ruční

en: Multiple Focusing Points, Auto
cs: Zaostření na více bodů – automat.

en: Multiple Focusing Points (Right)
cs: Zostření na více bodů (vpravo)

en: Multiple Focusing Points (Center)
cs: Zostření na více bodů (střed)

en: Multiple Focusing Points (Left)
cs: Zostření na více bodů (vlevo)

en: Large
cs: Velké

en: Medium 1
cs: Střední 1

en: Medium 2
cs: Střední 2

en: Medium 3
cs: Střední 3

en: Small
cs: Malé

en: 10 seconds
cs: 10 vteřin

en: 2 seconds
cs: 2 vteřiny

en: TFT
cs: displej přístroje

en: PC
cs: monitor počítače

en: TFT + PC
cs: displej přístroje i monitor počítač

en: Card
cs: paměťová karta

en: Unknown %d
cs: Neznámé %d

en: Video OUT
cs: Videovýstup

en: Factory Default
cs: Tovární nastavení

en: Smaller JPEG
cs: Menší JPEG

en: Tiny JPEG
cs: Drobný JPEG

en: mRAW + Large Fine JPEG
cs: mRAW + JPEG s vysokým rozliš. a ztrátový

en: sRAW + Large Fine JPEG
cs: sRAW + JPEG s vysokým rozliš. a ztrátový

en: mRAW + Medium Fine JPEG
cs: mRAW + JPEG se středním rozliš. a ztrátový

en: sRAW + Medium Fine JPEG
cs: sRAW + JPEG se středním rozliš. a ztrátový

en: mRAW + Small Fine JPEG
cs: mRAW + JPEG s nízkým rozliš. a ztrátový

en: sRAW + Small Fine JPEG
cs: sRAW + JPEG s nízkým rozliš. a ztrátový

en: mRAW + Large Normal JPEG
cs: mRAW + JPEG s vys. rozliš. a ztrátovější

en: sRAW + Large Normal JPEG
cs: sRAW + JPEG s vys. rozliš. a ztrátovější

en: mRAW + Medium Normal JPEG
cs: mRAW + JPEG se střed. rozliš. a ztrátovější

en: sRAW + Medium Normal JPEG
cs: sRAW + JPEG se střed. rozliš. a ztrátovější

en: mRAW + Small Normal JPEG
cs: sRAW + JPEG s nízkým rozliš. a ztrátovější

en: sRAW + Small Normal JPEG
cs: sRAW + JPEG s nízkým rozliš. a ztrátovější

en: Continuous
cs: Průběžné

en: Timer 10 sec
cs: Samospoušť 10 vteřin

en: Timer 2 sec
cs: Samospoušť 2 vteřiny

en: Single silent
cs: Jednotlivě tiše

en: Continuous silent
cs: Nepřerušovaně tiše

en: %0.4fs
cs: %0.4f s

en: Creative
cs: Kreativní

en: Action
cs: Akční

en: Night Landscape
cs: Noční krajina

en: Children
cs: Děti

en: Automatic (No Flash)
cs: Automat (bez blesku)

en: Night landscape
cs: Noční krajina

en: Party/Indoor
cs: Párty/interiér

en: Beach/Snow
cs: Pláž/sníh

en: Sunset
cs: Západ Slunce

en: Dusk/Dawn
cs: Stmívání/rozednění

en: Pet Portrait
cs: Portrét domác. mazlíčků

en: Candlelight
cs: Svit svíček

en: Blossom
cs: Květy

en: Autumn colors
cs: Podzimní barvy

en: Food
cs: Jídlo

en: Scene
cs: Scéna

en: Effects
cs: Efekty

en: Single Shot
cs: Jednotlivé snímky

en: Burst
cs: Dávka

en: Timelapse
cs: Časosběrné snímání

en: Continuous Low Speed
cs: Kontinuální snímání s delší prodlevou mezi snímky

en: Timer
cs: Samospoušť

en: Mirror Up
cs: Zdvihnutí zrcátka

en: Quick Response Remote
cs: Dálk. ovl. poříz. dalšího snímku bez opětovného ostření

en: Delayed Remote
cs: Pozdržené vzdálené

en: Quiet Release
cs: Režim tiché závěrky

en: Centre-spot
cs: Středový bod

en: Multi-spot
cs: Vícebodové

en: Single Area
cs: Jediná oblast

en: Closest Subject
cs: Nejbližší objekt

en: Group Dynamic
cs: Kterýmkoli ze senzorů

en: Single-area AF
cs: Automat. zaostření na jedinou oblast

en: Dynamic-area AF
cs: Automatické zaostření kterýmkoli ze senzorů

en: Group-dyamic AF
cs: Automatické zaostření kterýmkoli ze skupiny vybraných senzorů

en: Dynamic-area AF with closest subject priority
cs: Automat. zaostření kterýmkoli ze senzorů s upřednostněním nejbližšího objektu

en: sRGB (portrait)
cs: sRGB (optimální pro portréty)

en: sRGB (nature)
cs: sRGB (optimální pro přírodu)

en: Unknown value 0x%04x
cs: Neznámá hodnota 0x%04x

en: Centre
cs: Uprostřed

en: Top
cs: Nahoře

en: Bottom
cs: Dole

en: Left
cs: Vlevo

en: Right
cs: Vpravo

en: Center Weighted
cs: S prioritou středu záběru

en: Multi Spot
cs: Vícebodové

en: Center Spot
cs: Bod ve středu

en: Automatic Flash
cs: Blesk dle potřeby

en: Fill flash
cs: Vyplňující blesk

en: Red-eye automatic
cs: Odpálen dle potřeby s omezením jevu červených očí

en: Red-eye fill
cs: Vyplňující blesk s omezením jevu červených očí

en: External sync
cs: Vnější synchronizace

en: Auto Slow Sync
cs: Automatická pomalá synchronizace

en: Rear Curtain Sync + Slow Sync
cs: Synchronizace s koncem exp. + pomalá synchronizace

en: Red-eye Reduction + Slow Sync
cs: Omezení jevu červenách očí + pomalá synchronizace

en: Front-curtain sync
cs: Synchronizace se začátkem expozice

en: Red-eye reduction
cs: Omezení jevu červených očí

en: Red-eye reduction with slow sync
cs: Omezení jevu červenách očí + pomalá synchronizace

en: Slow sync
cs: Pomalá synchronizace

en: Rear-curtain with slow sync
cs: Pomalá synchronizace s koncem exp.

en: Rear-curtain sync
cs: Synchronizace s koncem exp.

en: Black & White
cs: Černá a bílá

en: Night Vision
cs: Noční vidění

en: Color sketch
cs: Barevný náčrtek

en: Miniature effect
cs: Efekt miniatury

en: Selective color
cs: Zvolená barva

en: Silhouette
cs: Obrys

en: High key
cs: Světlé tóny, nízký kontrast

en: Low key
cs: Tmavé tóny, vysoký kontrast

en: infinite
cs: nekonečno

en: Face-priority AF
cs: Automat. zaostření s důrazem na obličeje

en: Wide-area AF
cs: Automat. zaostření pro širokoúhlé záběry

en: Normal-area AF
cs: Automat. zaostření pro běžný úhel záběru

en: Subject-tracking AF
cs: Automat. zaostření na pohybující se objekt

en: Single-servo AF
cs: Jednoráz. automat. zaostření při namáčknutí spouště

en: Full-time-servo AF
cs: Průběžné autom. zaostřování

en: Manual Focus
cs: Ruční zaostření

en: AE/AF Lock
cs: Zablok. zaostření i expozice

en: AE Lock only
cs: Zablok. expozice

en: AF Lock Only
cs: Zablok. automatického zaostření

en: AF Lock Hold
cs: Zablok. automat. zaostření bez držení tlačítka

en: AF On
cs: Automat. zaostření zapnuto

en: Flash Level Lock
cs: Zablok. intenzity záblesku

en: 20 seconds
cs: 20 vteřin

en: 1 minute
cs: 1 minuta

en: 5 minutes
cs: 5 minut

en: 10 minutes
cs: 10 minut

en: 5 seconds
cs: 5 vteřin

en: SDRAM
cs: operační paměť

en: bulb
cs: po dobu stisku spouště

en: 30s
cs: 30 s

en: 25s
cs: 25 s

en: 20s
cs: 20 s

en: 15s
cs: 15 s

en: 13s
cs: 13 s

en: 10s
cs: 10 s

en: 8s
cs: 8 s

en: 6s
cs: 6 s

en: 5s
cs: 5 s

en: 4s
cs: 4 s

en: 3s
cs: 3 s

en: 2.5s
cs: 2,5 s

en: 2s
cs: 2 s

en: 1.6s
cs: 1,6 s

en: 1.3s
cs: 1,3 s

en: 1s
cs: 1 s

en: 1/1.3s
cs: 1/1,3 s

en: 1/1.6s
cs: 1/1,6 s

en: 1/2s
cs: 1/2 s

en: 1/2.5s
cs: 1/2,5 s

en: 1/3s
cs: 1/3 s

en: 1/4s
cs: 1/4 s

en: 1/5s
cs: 1/5 s

en: 1/6s
cs: 1/6 s

en: 1/8s
cs: 1/8 s

en: 1/10s
cs: 1/10 s

en: 1/13s
cs: 1/13 s

en: 1/15s
cs: 1/15 s

en: 1/20s
cs: 1/20 s

en: 1/25s
cs: 1/25 s

en: 1/30s
cs: 1/30 s

en: 1/40s
cs: 1/40 s

en: 1/50s
cs: 1/50 s

en: 1/60s
cs: 1/60 s

en: 1/80s
cs: 1/80 s

en: 1/100s
cs: 1/100 s

en: 1/125s
cs: 1/125 s

en: 1/160s
cs: 1/160 s

en: 1/200s
cs: 1/200 s

en: 1/250s
cs: 1/250 s

en: 1/320s
cs: 1/320 s

en: 1/400s
cs: 1/400 s

en: 1/500s
cs: 1/500 s

en: 1/640s
cs: 1/640 s

en: 1/800s
cs: 1/800 s

en: 1/1000s
cs: 1/1000 s

en: 1/1250s
cs: 1/1250 s

en: 1/1600s
cs: 1/1600 s

en: 1/2000s
cs: 1/2000 s

en: 1/2500s
cs: 1/2500 s

en: 1/3200s
cs: 1/3200 s

en: 1/4000s
cs: 1/4000 s

en: 1/5000s
cs: 1/5000 s

en: 1/6400s
cs: 1/6400 s

en: 1/8000s
cs: 1/8000 s

en: 15 minutes
cs: 15 minut

en: Sharper
cs: Ostřejší

en: Softer
cs: Měkčí

en: Direct Print
cs: Přímý tisk

en: Medium Low
cs: Střední nízké

en: Medium high
cs: Střední vysoké

en: Low contrast
cs: Nízký kontrast

en: Medium High
cs: Střední vysoké

en: High control
cs: Řízení výšky

en: Zone Focus (Close-up)
cs: Zónové zaostřování (detail)

en: Zone Focus (Very Close)
cs: Zónové zaostřování (velmi blízko)

en: Zone Focus (Close)
cs: Zónové zaostřování (blízko)

en: Zone Focus (Medium)
cs: Zónové zaostřování (střední)

en: Zone Focus (Far)
cs: Zónové zaostřování (daleké)

en: Zone Focus (Reserved 1)
cs: Zónové zaostřování (vyhrazeno 1)

en: Zone Focus (Reserved 2)
cs: Zónové zaostřování (vyhrazeno 2)

en: Zone Focus (Reserved 3)
cs: Zónové zaostřování (vyhrazeno 3)

en: Zone Focus (Reserved 4)
cs: Zónové zaostřování (vyhrazeno 4)

en: Automatic Macro
cs: Automatický makrorežim

en: Single-Servo AF
cs: Jednoráz. automat. zaostření při namáčknutí spouště

en: Continuous-Servo AF
cs: Průběžné automat. zaostřování

en: One Shot
cs: Jednoráz. automat. zaostření při namáčknutí spouště

en: AI Servo
cs: Nepřetržité průběžné zaostřování

en: AI Focus
cs: Jednoráz. / průběžné zaostřování – automat.

en: 4 seconds
cs: 4 vteřiny

en: 8 seconds
cs: 8 vteřin

en: Hold
cs: Držet

en: Fluorescent H
cs: Výbojkové H

en: Custom Whitebalance PC-1
cs: Uživatelské nastavení vyvážení bílé PC-1

en: Custom Whitebalance PC-2
cs: Uživatelské nastavení vyvážení bílé PC-2

en: Custom Whitebalance PC-3
cs: Uživatelské nastavení vyvážení bílé PC-3

en: Missing Number
cs: Chybějící číslo

en: Shadow
cs: Stín

en: Low sharpening
cs: Mírné doostřování

en: Black & white
cs: Černá a bílá

en: AE & Flash
cs: expozimetr a blesk

en: AE only
cs: pouze expozimetr

en: Flash only
cs: Pouze blesk

en: WB bracketing
cs: Více snímků s odstupňovaným vyvážením bílé

en: ADL bracketing
cs: Více snímků s odstupňovaným projasněním stínů

en: Startup
cs: Spouštění

en: Shutdown
cs: Vypínání

en: Startup and Shutdown
cs: Spouštění a vypínání

en: Quick Response
cs: Rychlá odezva

en: Remote Mirror Up
cs: Vzdálené zdvihnutí zrcátka

en: Moderate
cs: Střední

en: Enhanced
cs: Vylepšené

en: MTR > Under
cs: MTR > pod

en: Under > MTR
cs: nad > MTR

en: Auto sensitivity
cs: Automatická citlivost

en: High sensitivity
cs: Vysoká citlivost

en: Medium sensitivity
cs: Střední citlivost

en: Low sensitivity
cs: Nízká citlivost

en: Microphone off
cs: Vypnout mikrofon

en: Hi 1
cs: Vysoké 1

en: Hi 2
cs: Vysoké 2

en: Flash/speed
cs: Blesk/expoziční čas

en: Flash/speed/aperture
cs: Blesk/expoziční čas/zaclonění

en: Flash/aperture
cs: Blesk/zaclonění

en: Extra high
cs: Extra vysoké

en: JPEG Basic
cs: JPEG – základní kvalita

en: NEF+Basic
cs: NEF + základní kvalita

en: NEF+Normal
cs: NEF + normální kvalita

en: NEF+Fine
cs: NEF + vysoká kvalita

en: 6 seconds
cs: 6 vteřin

en: 16 seconds
cs: 16 vteřin

en: 30 seconds
cs: 30 vteřin

en: 30 minutes
cs: 30 minut

en: Lossless
cs: Bezeztrátová

en: Lossy
cs: Ztrátová

en: Size Priority
cs: Priority velikosti

en: Optimal quality
cs: Optimální kvalita

en: 1/250s (Auto FP)
cs: 1/250 s (Auto FP)

en: Release
cs: Uvolnit

en: Release + Focus
cs: Uvolnit + zaostřit

en: 9 points
cs: 9 bodů

en: 21 points
cs: 21 bodů

en: 51 points
cs: 51 bodů

en: 51 points (3D)
cs: 51 bodů (třírozměrné)

en: 5 (Long)
cs: 5 (dlouhé)

en: 3 (Normal)
cs: 3 (normální)

en: 1 (Short)
cs: 1 (krátké)

en: Shutter/AF-ON
cs: Závěrka / zap. automat. zaostření

en: AF-ON
cs: automat. zaostření zapnuto

en: AE/AF lock
cs: Uzamčení expozice i ostření

en: AE lock only
cs: Uzamčení pouze expozice

en: AE lock (Reset on release)
cs: Uzamčení automatického ostření (resetovat při uvolnění)

en: AE lock (Hold)
cs: Uzamčení automatického ostření (držet)

en: AF lock only
cs: Uzamčení pouze ostření

en: 4 fps
cs: 4 snímky/s

en: 3 fps
cs: 3 snímky/s

en: 2 fps
cs: 2 snímky/s

en: 1 fps
cs: 1 snímek/s

en: 9 fps
cs: 9 snímků/s

en: 8 fps
cs: 8 snímků/s

en: 7 fps
cs: 7 snímků/s

en: 6 fps
cs: 6 snímků/s

en: 5 fps
cs: 5 snímků/s

en: 11 fps
cs: 11 snímků/s

en: 10 fps
cs: 10 snímků/s

en: Active D-Lighting
cs: Projasnění stínů

en: 50%
cs: 50 %

en: 100%
cs: 100 %

en: 75%
cs: 75 %

en: 25%
cs: 25 %

en: Unknown value
cs: Neznámá hodnota

en: Press Half
cs: Namáčknutí spouště

en: Press Full
cs: Úplné stisknutí spouště

en: Release Half
cs: Částečné uvolnění spouště

en: Release Full
cs: Úplné uvolnění spouště

en: Immediate
cs: Okamžité

en: Near 1
cs: Blízko 1

en: Near 2
cs: Blízko 2

en: Near 3
cs: Blízko 3

en: Far 1
cs: Daleko 1

en: Far 2
cs: Daleko 2

en: Far 3
cs: Daleko 3

en: Near %d
cs: Blízko %d

en: Far %d
cs: Daleko %d

en: Nikon enable liveview failed: %x
cs: Nikon – zapnutí živého náhledu se nezdařilo: %x

en: For bulb capture to work, make sure the mode dial is switched to 'M' and set 'shutterspeed' to 'bulb'.
cs: Pro režim řízení expozičního času délkou stisku spouště (bulp), je třeba, aby otočný volič režimů byl přepnut do polohy „M“ (plně ruční režim) a „expoziční čas“ nastaven na „bulb“.

en: Internal RAM
cs: Interní paměť

en: Memory card
cs: Paměťová karta

en: ESSID
cs: Název bezdrátové sítě

en: Display
cs: Zobrazit

en: Creation date: %s, Last usage date: %s
cs: Datum pořízení: %s, naposledy použito: %s

en: Delete
cs: Smazat

en: WEP 64-bit
cs: šifrování WEP – 64-bit

en: WEP 128-bit
cs: šifrování WEP – 128-bit

en: Managed
cs: přístupový bod ‒ klient

en: Ad-hoc
cs: přímá komunikace

en: Profile name
cs: Název profilu

en: WIFI ESSID
cs: Název bezdrátové sítě (ESSID)

en: IP address (empty for DHCP)
cs: IP adresa (pro DHCP prázdné)

en: Network mask
cs: Síťová maska

en: Default gateway
cs: Výchozí brána

en: Access mode
cs: Režim přístupu

en: WIFI channel
cs: Kanál WiFi

en: Encryption
cs: Šifrování

en: Encryption key (hex)
cs: Šifrovací klíč (v hex. zápisu)

en: Write
cs: Zapsat

en: List Wifi profiles
cs: Vypsat profily pro WiFi

en: Create Wifi profile
cs: Vytvořit profil pro WiFi

en: Focus Lock
cs: Uzamčení zaostření

en: Bulb Mode
cs: Režim exp. po dobu stisku spouště

en: UI Lock
cs: Uzamčení uživatelského rozhraní

en: Drive Nikon DSLR Autofocus
cs: dig. zrcadl. Nikon – ovl. automat. zaostření

en: Drive Canon DSLR Autofocus
cs: dig. zrcadl. Canon – ovl. automat. zaostření

en: Drive Nikon DSLR Manual focus
cs: dig. zrcadl. Nikon – ovl. ručn. zaostření

en: Drive Canon DSLR Manual focus
cs: dig. zrcadl. Canon  – ovl. ručn. zaostření

en: Canon EOS Zoom
cs: dig. zrcadl. Canon – přiblížení

en: Canon EOS Zoom Position
cs: dig. zrcadl. Canon – míra přiblížení

en: Canon EOS Viewfinder
cs: dig. zrcadl. Canon – hledáček

en: Nikon Viewfinder
cs: Nikon – hledáček

en: Canon EOS Remote Release
cs: dig. zrcadl. Canon – dálkové ovl. spouště

en: CHDK Reboot
cs: Restart rozšiřujícího softwaru (CHDK)

en: CHDK Script
cs: Skript rozšiřujícího softwaru (CHDK)

en: Serial Number
cs: Sériové číslo

en: Camera Manufacturer
cs: Výrobce přístroje

en: Device Version
cs: Verze přístroje

en: Vendor Extension
cs: Nadstavba přidaná výrobcem

en: PTP Version
cs: Verze protokolu pro přenos snímků (PTP)

en: DPOF Version
cs: Verze formátu přímé objednávky tisku

en: AC Power
cs: Napájení z elektrické sítě

en: External Flash
cs: Externí blesk

en: Battery Level
cs: Stav nabití akumulátoru

en: Camera Orientation
cs: Poloha přístroje

en: Flash Open
cs: Vyklopení blesku

en: Flash Charged
cs: Blesk je nabit

en: Lens Name
cs: Označení objektivu

en: Shutter Counter
cs: Počet proběhlých cyklů závěrky

en: Available Shots
cs: Zbývá cyklů

en: Focal Length Minimum
cs: Min. ohnisková vzdálenost

en: Focal Length Maximum
cs: Max. ohnisková vzdálenost

en: Maximum Aperture at Focal Length Minimum
cs: Max. zaclonění, možné při nejkratším ohnisku

en: Maximum Aperture at Focal Length Maximum
cs: Max. zaclonění, možné při nejdelším ohnisku

en: Low Light
cs: Málo světla

en: Light Meter
cs: Expozimetr

en: AF Locked
cs: Autom. zaostření uzamčeno

en: AE Locked
cs: Expozimetr uzamčen

en: FV Locked
cs: Nevysílat měřící záblesky před každým snímkem

en: Camera Date and Time
cs: Datum a čas na přístroji

en: Beep Mode
cs: Režim zvukového upozorňování

en: Image Comment
cs: Komentář k obrázku

en: Enable Image Comment
cs: Povolit komentář k obrázku

en: LCD Off Time
cs: Prodl. před vypnutím displeje

en: Recording Media
cs: Záznamové médium

en: Quick Review Time
cs: Doba zobrazení snímku po vyfotografování

en: CSM Menu
cs: Nabídka uživatelských nastavení

en: Reverse Command Dial
cs: Změna smyslu otáčení kruh. voliče

en: Camera Output
cs: Výstup z přístroje

en: Movie Recording
cs: Pořizování videonahrávky

en: EVF Mode
cs: Režim elektronického hledáčku

en: Artist
cs: Umělec

en: CCD Number
cs: Sériové číslo obrazového snímače

en: Copyright
cs: Autorská práva

en: Clean Sensor
cs: Čištění snímače obrazu

en: Flicker Reduction
cs: Omez. vlivu blikání výbojkového osvětlení

en: Custom Functions Ex
cs: „Ex“ uživatelských funkcí

en: Menus and Playback
cs: Nabídky a přehrávání

en: Fast Filesystem
cs: Rychlý souborový systém

en: Capture Target
cs: Kam zaznamenávat pořízené snímky

en: Image Format SD
cs: Obraz. formát pro paměťovou kartu SD

en: Image Format CF
cs: Obraz. formát pro paměťovou kartu CF

en: Image Format Ext HD
cs: Obraz. formát pro externí pevný disk

en: ISO Auto
cs: Citlivost (ISO) automaticky

en: WhiteBalance
cs: Vyvážení bílé

en: WhiteBalance Adjust A
cs: Vyvážení bílé – přizpůsobení A

en: WhiteBalance Adjust B
cs: Vyvážení bílé – přizpůsobení B

en: WhiteBalance X A
cs: Vyvážení bílé X A

en: WhiteBalance X B
cs: Vyvážení bílé X B

en: Photo Effect
cs: Efekty

en: Color Model
cs: Model barev

en: Color Space
cs: Prostor barev

en: Auto ISO
cs: Automat. nastavení citlivosti (ISO)

en: Long Exp Noise Reduction
cs: Redukce šumu při dlouhých exp. časech

en: Auto Focus Mode 2
cs: Automat. zaostření – „režim 2“

en: Assist Light
cs: Pomocné přisvětlení pro automat. zaostření

en: Rotation Flag
cs: Označovat k otočení

en: Flash Compensation
cs: Kompenzace blesku

en: AEB Exposure Compensation
cs: Krok odstupňování více snímků s různou exp.

en: Nikon Flash Mode
cs: Nikon – režim blesku

en: Flash Commander Mode
cs: Ovládání podřízených záblesk. jednotek

en: Flash Commander Power
cs: Řídící blesk – intenzita záblesku

en: Flash Command Channel
cs: Řídící blesk – kanál pro ovl. podřízených jedn.

en: Flash Command Self Mode
cs: Řídící blesk – režim pro řídící jednotku

en: Flash Command Self Compensation
cs: Řídící blesk – kompenzace pro řídící jednotku

en: Flash Command Self Value
cs: Řídící blesk – hodnota pro řídící jednotku

en: Flash Command A Mode
cs: Řídící blesk – režim pro skupinu A podřízených jedn.

en: Flash Command A Compensation
cs: Řídící blesk – kompenz. pro skup. A podřízených jedn.

en: Flash Command A Value
cs: Řídící blesk – hodnota pro skup. A podřízených jedn.

en: Flash Command B Mode
cs: Řídící blesk – režim pro skup. B podřízených jedn.

en: Flash Command B Compensation
cs: Řídící blesk – kompenz. pro skup. B podřízených jedn.

en: Flash Command B Value
cs: Řídící blesk – hodnota pro skup. A podřízených jedn.

en: AF Area Illumination
cs: Přisvícení pro automatické ostření

en: AF Beep Mode
cs: Zvuk. upozorňování automat. zaostř.

en: F-Number
cs: Clonové číslo

en: Flexible Program
cs: Přizpůsobivý program

en: Focus Distance
cs: Ohnisková vzdálenost

en: Focal Length
cs: Hloubka ostrosti

en: Focus Mode 2
cs: Režim zaostřování „2“

en: Effect Mode
cs: Efektový režim

en: Exposure Program
cs: Expoziční program

en: Scene Mode
cs: Scénický řežim

en: HDR Mode
cs: Režim vysokého dyn. rozsahu (HDR)

en: HDR High Dynamic
cs: HDR – vysoká dynamika

en: HDR Smoothing
cs: HDR – vyhlazování

en: Still Capture Mode
cs: Režim pořizování statických snímků

en: Canon Shooting Mode
cs: Canon – režim pořizování snímků

en: Canon Auto Exposure Mode
cs: Canon – režim automat. expozice

en: Drive Mode
cs: Dávkový režim

en: Picture Style
cs: Styl snímku

en: Focus Metering Mode
cs: Režim měření zaostření

en: Exposure Metering Mode
cs: Režim měření nasvětlení scény

en: AV Max
cs: Nast. horní hranice automat. nast. zaclonění

en: Focusing Point
cs: Ostřící bod

en: Capture Delay
cs: Prodleva snímání

en: Shutter Speed 2
cs: Expoziční čas „2“

en: Metering Mode
cs: Režim měření

en: AF Distance
cs: Vzdálenost automat. zaostření

en: Focus Area Wrap
cs: Obal oblasti zaostření

en: Exposure Delay Mode
cs: Režim prodlevy expozice

en: Exposure Lock
cs: Uzamčení expozičních hodnot

en: AE-L/AF-L Mode
cs: Zda tlačítko AE-L/AF-L blokuje exp. či zaostření

en: Live View AF Mode
cs: Režim autom. zaostření v živém náhledu

en: Live View AF Focus
cs: Automat. zaostření v živém náhledu

en: File Number Sequencing
cs: Číselná posloupnost souborů

en: Flash Sign
cs: Výkon (směrné číslo) blesku

en: Modelling Flash
cs: Náhled vrhaných stínů sérií záblesků

en: Viewfinder Grid
cs: Zobr. pomocné kompoz. mřížky v hledáčku

en: Image Review
cs: Zobrazení snímku po pořízení

en: Image Rotation Flag
cs: Označení snímku k otočení

en: Release without CF card
cs: Pořizování snímků i bez paměťové karty

en: Flash Mode Manual Power
cs: Ruční režim nastavení intenzity záblesku

en: Auto Focus Area
cs: Oblast pro automatické zaostřování

en: Flash Exposure Compensation
cs: Kompenzace vlivu blesku na exp.

en: Bracketing
cs: Více snímků s odstupňováním daného nastavení

en: Bracket Mode
cs: Režim více snímků s odstupňováním daného nastavení

en: EV Step
cs: Velikost kroku změny expozice

en: Bracket Set
cs: Nastavit pořízení několika snímků s různými úrovněmi daného nastavení

en: Bracket Order
cs: Pořadí při pořizování několika snímků s různými úrovněmi daného nastavení

en: Burst Number
cs: Počet snímků v dávce

en: Burst Interval
cs: Prodlevy mezi jednotlivými snímky dávky

en: Maximum Shots
cs: Kolik snímků nejvýše pořídit

en: Auto White Balance Bias
cs: Jemné doladění automatického vyvážení bílé

en: Tungsten White Balance Bias
cs: Jemné doladění vyvážení bílé pro žárovkové osvětlení

en: Fluorescent White Balance Bias
cs: Jemné doladění vyvážení bílé pro výbojkové osvětlení

en: Daylight White Balance Bias
cs: Jemné doladění vyvážení bílé pro denní světlo

en: Flash White Balance Bias
cs: Jemné doladění vyvážení bílé pro osvětlení bleskem

en: Cloudy White Balance Bias
cs: Jemné doladění vyvážení bílé pro zataženou oblohu

en: Shady White Balance Bias
cs: Jemné doladění vyvážení bílé pro světlo v polostínu

en: White Balance Bias Preset Nr
cs: Jemná úprava vyvážení bílé – přednastavená hodnota č:

en: White Balance Bias Preset 0
cs: Jemná úprava vyvážení bílé – přednastavená hodnota 0

en: White Balance Bias Preset 1
cs: Jemná úprava vyvážení bílé – přednastavená hodnota 1

en: White Balance Bias Preset 2
cs: Jemná úprava vyvážení bílé – přednastavená hodnota 2

en: White Balance Bias Preset 3
cs: Jemná úprava vyvážení bílé – přednastavená hodnota 3

en: White Balance Bias Preset 4
cs: Jemná úprava vyvážení bílé – přednastavená hodnota 4

en: Selftimer Delay
cs: Prodleva samospouště

en: Center Weight Area
cs: S důrazem na střed

en: Flash Shutter Speed
cs: Exp. čas blesku

en: Remote Timeout
cs: Vzdálené vypršení časové prodlevy

en: Remote Mode
cs: Režim dálkového ovládání

en: Optimize Image
cs: Optimalizace snímku

en: Sharpening
cs: Doostření

en: Tone Compensation
cs: Kompenzace barevného nádechu

en: Saturation
cs: Sytost barev

en: Hue Adjustment
cs: Úprava barevného tónu

en: Auto Exposure Bracketing
cs: Více snímků s odstupňovanou expozicí

en: Movie Sound
cs: Zvukový stopa k videu

en: Manual Movie Setting
cs: Ruční nastavení videa

en: Microphone
cs: Mikrofon

en: Reverse Indicators
cs: Otočené indikátory

en: Auto Distortion Control
cs: Automatická kompenzace deformací

en: Video Mode
cs: Videorežim

en: Meter Off Time
cs: Časoměr

en: Movie Quality
cs: Kvalita videonahrávky

en: Minimum Shutter Speed
cs: Nejnižší expoziční čas

en: ISO Auto Hi Limit
cs: Maximum pro ISO v automatickém režimu

en: High ISO Noise Reduction
cs: Potlačení šumu při vysoké citlivosti (ISO)

en: Continuous Shooting Speed Slow
cs: Kontinuální snímání s delší prodlevou mezi snímky

en: Continuous Shooting Speed High
cs: Kontinuální snímání s kratší prodlevou mezi snímky

en: Flash Sync. Speed
cs: Synchronizace záblesku a exponování

en: JPEG Compression Policy
cs: Strategie komprimace JPEG

en: AF-C Mode Priority
cs: Upřednostňovat průběžné autom. zaostřování

en: AF-S Mode Priority
cs: Upřednostňovat jednorázové autom. zaostření při namáčknutí spouště

en: AF Activation
cs: Zapnutí automatického ostření

en: Dynamic AF Area
cs: Proměnlivá oblast automatického ostření

en: AF Lock On
cs: Uzamčení automat. zaostření

en: AF Area Point
cs: Bod pro automat. zaostření

en: AF On Button
cs: Tlačítko zapnutí automat. zostření

en: Maximum continuous release
cs: Nejvyšší počet po sobě jdoucích snímků

en: Raw Compression
cs: Komprimace dat RAW

en: Image Settings
cs: Nastavení obrazu

en: Capture Settings
cs: Nastavení snímání

en: WIFI profiles
cs: Profily pro sítě WiFi

en: Other PTP Device Properties
cs: Ostatní vlastnosti zařízení ohledně PTP

en: PTP Property 0x%04x
cs: PTP vlastnost 0x%04x

en: Sorry, the property '%s' / 0x%04x is currently ready-only.
cs: Vlastnost „%s“ / 0x%04x lze nyní pouze číst.

en: The property '%s' / 0x%04x was not set, PTP errorcode 0x%04x.
cs: Vlastnost „%s“ / 0x%04x nebyla nastavena – číslo chyby PTP protokolu 0x%04x.

en: Parsing the value of widget '%s' / 0x%04x failed with %d!
cs: Rozbor hodnoty widgetu „%s“ / 0x%04x selhal s %d!

en: You need to specify a folder starting with /store_xxxxxxxxx/
cs: Je třeba zadat složku s názvem v podobě /store_xxxxxxxx/.

en: PTP Undefined Error
cs: Neznámá chyba protokolu pro přenos snímků (PTP)

en: PTP OK!
cs: PTP – v pořádku

en: PTP General Error
cs: PTP – obecná chyba

en: PTP Session Not Open
cs: PTP – relace není otevřena

en: PTP Invalid Transaction ID
cs: PTP – neplatný identifikátor transakce

en: PTP Operation Not Supported
cs: PTP – operace není podporována

en: PTP Parameter Not Supported
cs: PTP – parametr není podporován

en: PTP Incomplete Transfer
cs: PTP – přenos nebyl dokončen

en: PTP Invalid Storage ID
cs: PTP – neplatný identifikátor datového úložiště

en: PTP Invalid Object Handle
cs: PTP – neplatný způsob zacházení s objektem

en: PTP Device Prop Not Supported
cs: PTP – vlastnost přístroje není podporována

en: PTP Invalid Object Format Code
cs: PTP – neplatný zápis formátu objektu

en: PTP Store Full
cs: PTP – datové úložiště je plné

en: PTP Object Write Protected
cs: PTP – objekt je chráněn proti zápisu

en: PTP Store Read Only
cs: PTP – datové úložiště je pouze pro čtení

en: PTP Access Denied
cs: PTP – přístup odepřen

en: PTP No Thumbnail Present
cs: PTP – nejsou k dispozici žádné náhledy

en: PTP Self Test Failed
cs: PTP – samotestování nedopadlo úspěšně

en: PTP Partial Deletion
cs: PTP – částečné smazání

en: PTP Store Not Available
cs: PTP – datové úložiště není k dispozici

en: PTP Specification By Format Unsupported
cs: PTP – určení dle formátu není podporováno

en: PTP No Valid Object Info
cs: PTP – informace o objektu nejsou platné

en: PTP Invalid Code Format
cs: PTP – neplatný formát instrukcí

en: PTP Unknown Vendor Code
cs: PTP – neznámé instrukce výrobce

en: PTP Capture Already Terminated
cs: PTP – pořizování snímku již byl zrušeno

en: PTP Device Busy
cs: PTP – zařízení je zaneprázdněné

en: PTP Invalid Parent Object
cs: PTP – neplatný nadřazený objekt

en: PTP Invalid Device Prop Format
cs: PTP – neplatný formát vlastnosti zařízení

en: PTP Invalid Device Prop Value
cs: PTP – neplatná hodnota vlastnosti zařízení

en: PTP Invalid Parameter
cs: PTP – neplatný parametr

en: PTP Session Already Opened
cs: PTP – relace je již otevřena

en: PTP Transaction Canceled
cs: PTP – transakce zrušena

en: PTP Specification Of Destination Unsupported
cs: PTP – zadání cíle není podporováno

en: PTP EK Filename Required
cs: PTP s rozšířením firmy Kodak – je vyžadován název souboru

en: PTP EK Filename Conflicts
cs: PTP s rozšířením firmy Kodak – soubor takového názvu již existuje

en: PTP EK Filename Invalid
cs: PTP s rozšířením firmy Kodak – neplatný název souboru

en: Hardware Error
cs: Hardwarová chyba

en: Out of Focus
cs: Mimo ohnisko

en: Change Camera Mode Failed
cs: Změna režimu přístroje se nezdařila

en: Invalid Status
cs: Neplatný stav

en: Set Property Not Supported
cs: Nastavování vlastnosti není podporováno

en: Whitebalance Reset Error
cs: Chyba resetu vyvážení bílé

en: Dust Reference Error
cs: Chyba při pořizování referen. snímku pro odstraňování následků prachu na snímači.

en: Shutter Speed Bulb
cs: Expozice po dobu stisku spouště

en: Mirror Up Sequence
cs: Posloupnost zdvihnutí zrcátka

en: Camera Mode Not Adjust FNumber
cs: Volba režimu neupraví zaclonění

en: Not in Liveview
cs: Není možné v režimu živého náhledu

en: Mf Drive Step End
cs: Konec kroku ručního zaostření

en: Mf Drive Step Insufficiency
cs: Příliš malý krok ručního zaostření

en: Advanced Transfer Cancel
cs: Přerušit pokročilý přenos

en: Unknown command
cs: Neznámý povel

en: Operation refused
cs: Operace zamítnuta

en: Lens cover present
cs: Sejměte z objektivu krytku

en: Battery low
cs: Akumulátor je vybitý

en: Camera not ready
cs: Přístroj není připraven

en: PTP I/O error
cs: Vstupně/výstupní chyba PTP

en: PTP Cancel request
cs: Zrušit požadavek PTP

en: PTP Error: bad parameter
cs: Chyba protokolu pro přenos obrázků (PTP): špatný parametr

en: PTP Protocol error, data expected
cs: Chyba protokolu pro přenos obrázků (PTP): očekávána data

en: PTP Protocol error, response expected
cs: Chyba protokolu pro přenos obrázků (PTP): očekávána odpověď

en: PTP Timeout
cs: Vypršel časový limit PTP

en: PTP2 driver
    (c) 2001-2005 by Mariusz Woloszyn <emsi@ipartners.pl>.
    (c) 2003-%d by Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>.
    This driver supports cameras that support PTP or PictBridge(tm), and
    Media Players that support the Media Transfer Protocol (MTP).
    
    Enjoy!
cs: Ovladač pro protokol PTP2
    (c)2001-2005 Mariusz Woloszyn <emsi@ipartners.pl>.
    (c)2003-%d Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>.
    Tento ovladač podporuje přístroje, které komunikují pomocí
    protokolů PTP, PictBridge™ či MTP (multimediální přehrávače).
    
    Užijte si to!

en: Canon get viewfinder image failed: %d
cs: Canon – nepodařilo se získat obraz z hledáčku: %d

en: Sorry, your Canon camera does not support Canon Viewfinder mode
cs: U tohoto typu přístroje Canon není režim hledáčku k dispozici

en: Sorry, your Nikon camera does not support LiveView mode
cs: U tohoto typu přístroje Nikon není režim živého náhledu k dispozici

en: Sorry, your Nikon camera does not seem to return a JPEG image in LiveView mode
cs: Tento přístroj Nikon neposkytuje snímky JPEG v režimu živého náhledu.

en: Nikon disable liveview failed: %x
cs: Nikon – vypnutí živého náhledu se nezdařilo: %x

en: Sorry, your camera does not support Nikon capture
cs: Spoušť tohoto přístroje Nikon nelze ovládat z počítače

en: Sorry, your Canon camera does not support Canon EOS Capture
cs: Spoušť tohoto přístroje Canon nelze ovládat z počítače

en: Canon EOS Capture failed: %x
cs: Canon, řada EOS – pořízení snímku se nezdařilo: %x

en: Canon EOS Capture failed to release: Perhaps no focus?
cs: Canon, řada EOS – pořízení snímku se nezdařilo: Nejspíš není zaostřeno?

en: Canon EOS Capture failed to release: Perhaps no more memory on card?
cs: Canon, řada EOS – pořízení snímku se nezdařilo: Nejspíš není volné místo na paměťové kartě?

en: Canon EOS Capture failed to release: Unknown error %d, please report.
cs: Canon, řada EOS – pořízení snímku se nezdařilo: Neznámá chyba %d, prosíme ohlaste ji.

en: Canon EOS Get Changes failed: 0x%04x
cs: Canon, řada EOS – načtení změn se nezdařilo: 0x%04x

en: Sorry, your Canon camera does not support Canon Capture initiation
cs: Spoušť tohoto přístroje Canon nelze ovládat z počítače.

en: Canon Capture failed: 0x%04x
cs: Canon – pořízení snímku se nezdařilo: 0x%04x

en: Sorry, your camera does not support generic capture
cs: Spoušť tohoto přístroje nelze ovládat z počítače.

en: No event received, error %x.
cs: Nebyla zaznamenána žádná událost, chyba %x.

en: Canon EOS Trigger Capture failed: 0x%x (result 0x%x)
cs: Canon, řada EOS – pořízení snímku vyvolané pohybem v záběru se nezdařilo: 0x%x (výsledek 0x%x)

en: Canon EOS Trigger Capture failed: 0x%x
cs: Canon, řada EOS – pořízení snímku vyvolané pohybem v záběru se nezdařilo: 0x%x

en: Canon EOS Trigger Capture failed to release: Perhaps no focus?
cs: Canon, řada EOS – pořízení snímku vyvolané pohybem v záběru se nezdařilo: Nejspíš není zaostřeno?

en: Canon EOS Trigger Capture failed to release: Perhaps no more memory on card?
cs: Canon, řada EOS – pořízení snímku vyvolané pohybem v záběru se nezdařilo: Nejspíš není volné místo na paměťové kartě?

en: Canon EOS Trigger Capture failed to release: Unknown error %d, please report.
cs: Canon, řada EOS – pořízení snímku vyvolané pohybem v záběru se nezdařilo: Neznámá chyba %d, prosím nahlaste ji.

en: Sorry, initializing your camera did not work. Please report this.
cs: Inicializace tohoto přístroje nefunguje. Prosím ohlaste to (v angličtině) vývojářům (gPhoto2).

en: Canon Capture failed: %x
cs: Canon – pořízení snímku se nezdařilo: %x

en: read only
cs: pouze pro čtení

en: readwrite
cs: čtení i zápis

en: Manufacturer: %s
cs: Výrobce: %s

en:   Version: %s
cs:   Verze: %s

en:   Serial Number: %s
cs:   Sériové číslo: %s

en: Vendor Extension ID: 0x%x (%d.%d)
cs: Identifikátor rozšíření výrobce: 0x%x (%d.%d)

en: Vendor Extension Description: %s
cs: Popis rozšíření výrobce: %s

en: PTP Standard Version: %d.%d
cs: Verze standardu PTP: %d.%d

en: Functional Mode: 0x%04x
cs: Režim provozu: 0x%04x

en: 
    Capture Formats:
cs: 
    Formát snímků:

en: Display Formats:
cs: Formát displeje:

en: Supported MTP Object Properties:
cs: Podporované vlastnosti protokolu pro přenos médií (MTP):

en:  PTP error %04x on query
cs: Při dotazu došlo k chybě %04x protokolu pro přenos snímků (PTP)

en: 
    Device Capabilities:
cs: 
    Funkce zařízení:

en: 	File Download,
cs: 	Stažení souboru,

en: File Deletion,
cs: Smazání souboru – ano,

en: No File Deletion,
cs: Smazání souboru – ne,

en: File Upload
cs: Odeslání souboru – ano

en: No File Upload
cs: Odeslání souboru – ne

en: 	Generic Image Capture,
cs: 	Obecné zachycení snímku – ano,

en: 	No Image Capture,
cs: 	Obecné zachycení snímku – ne,

en: Open Capture,
cs: Začít pořízovat snímky – ano,

en: No Open Capture,
cs: Začít pořízovat snímky – ne,

en: No vendor specific capture
cs: Žádná metoda pořizování snímků specifická dle výrobce

en: 	Nikon Wifi support
cs: 	Nikon – podpora WiFi

en: 	Canon Wifi support
cs: 	Canon – podpora WiFi

en: 
    Storage Devices Summary:
cs: 
    Informace o datovém úložišti:

en: 	StorageDescription: %s
cs: 	Popis datového úložiště: %s

en: 	VolumeLabel: %s
cs: 	Jmenovka svazku: %s

en: Builtin ROM
cs: Věstavěná ROM

en: Removable ROM
cs: Vyjímatelná ROM

en: Builtin RAM
cs: Vestavěná RAM

en: Removable RAM (memory card)
cs: Vyjímatelné RAM (paměťová karta)

en: Unknown: 0x%04x
cs: Neznámé: 0x%04x

en: 	Storage Type: %s
cs: 	Typ datového úložiště: %s

en: Generic Flat
cs: Obecné ploché

en: Generic Hierarchical
cs: Obecné hierarchické

en: Digital Camera Layout (DCIM)
cs: Standardní rozvržení (DCIM)

en: 	Filesystemtype: %s
cs: 	Typ souborového systému: %s

en: Read-Write
cs: Čtení i zápis

en: Read-Only
cs: Jen pro čtení

en: Read Only with Object deletion
cs: Jen pro čtení s mazáním objektů

en: 	Access Capability: %s
cs: 	Možnosti přístupu: %s

en: 	Maximum Capability: %llu (%lu MB)
cs: 	Nejvyšší možná kapacita: %llu (%lu MB)

en: 	Free Space (Bytes): %llu (%lu MB)
cs: 	Zbývající kapacita (v bajtech): %llu (%lu MB)

en: 	Free Space (Images): %d
cs: 	Zbývající kapacita (snímků): %d

en: 
    Device Property Summary:
cs: 
    Souhrn vlastností zařízení:

en:  not read out.
cs:  nenačteno.

en:  error %x on query.
cs: chyba %x protokolu pro přenos obrázků (PTP) během dotazu.

en: File '%s/%s' does not exist.
cs: Soubor „%s/%s“ neexistuje.

en: Metadata only supported for MTP devices.
cs: Metadata jsou podporována pouze u zařízení komunikujících protokolem MTP.

en: Device does not support setting object protection.
cs: Přístroj nepodporuje nastavování ochrany objektu.

en: Device failed to set object protection to %d, error 0x%04x.
cs: Přístroj nebyl schopen nastavit ochranu objektu na %d, chyba 0x%04x.

en: Initializing Camera
cs: Probíhá inicializace zařízení

en: Currently, PTP is only implemented for USB and PTP/IP cameras currently, port type %x
cs: V současnosti lze pomocí protokolu pro přenos obrázků (PTP) komunikovat pouze s přístroji připojenými přes rozhraní USB či síť TCP/IP – typ portu je %x.

en: PTP: Undefined Error
cs: PTP: Neznámá chyba

en: PTP: OK!
cs: PTP: V pořádku!

en: PTP: General Error
cs: PTP: Obecná chyba

en: PTP: Session Not Open
cs: PTP: Relace není otevřena

en: PTP: Invalid Transaction ID
cs: PTP: Neplatný identifikátor transakce

en: PTP: Operation Not Supported
cs: PTP: Operace není podporována

en: PTP: Parameter Not Supported
cs: PTP: Parametr není podporován

en: PTP: Incomplete Transfer
cs: PTP: Přenos nebyl úplný

en: PTP: Invalid Storage ID
cs: PTP: Neplatný identifikátor úložiště dat

en: PTP: Invalid Object Handle
cs: PTP: Neplatná manipulace s objektem

en: PTP: Device Prop Not Supported
cs: PTP: Vlastnost zařízení není podporována

en: PTP: Invalid Object Format Code
cs: PTP: Neplatné znění formátu objektu

en: PTP: Store Full
cs: PTP: Datové úložiště je zaplněné

en: PTP: Object Write Protected
cs: PTP: Objekt je chráněn proti přepisu

en: PTP: Store Read Only
cs: PTP: Z tohoto datového úložiště je možné pouze číst

en: PTP: Access Denied
cs: PTP: Přístup odepřen

en: PTP: No Thumbnail Present
cs: PTP: Náhled snímku není přítomen

en: PTP: Self Test Failed
cs: PTP: Samotestování nedopadlo úspěšně

en: PTP: Partial Deletion
cs: PTP: Mazání nebylo dokončeno

en: PTP: Store Not Available
cs: PTP: Datové úložiště není k dispozici

en: PTP: Specification By Format Unsupported
cs: PTP: Určení dle formátu není podporováno

en: PTP: No Valid Object Info
cs: PTP: Neexistuje platná informace o objektu

en: PTP: Invalid Code Format
cs: PTP: Neplatný formát kódu

en: PTP: Unknown Vendor Code
cs: PTP: Neznámý kód výrobce

en: PTP: Capture Already Terminated
cs: PTP: Zachycování snímku již bylo přerušeno

en: PTP: Device Busy
cs: PTP: Zařízení je zaneprázdněno

en: PTP: Invalid Parent Object
cs: PTP: Neplatný nadřazený objekt

en: PTP: Invalid Device Prop Format
cs: PTP: Neplatný formát vlastnosti přístroje

en: PTP: Invalid Device Prop Value
cs: PTP: Neplatná hodnota vlastnosti přístroje

en: PTP: Invalid Parameter
cs: PTP: Neplatný parametr

en: PTP: Session Already Opened
cs: PTP: Relace je již otevřena

en: PTP: Transaction Canceled
cs: PTP: Transakce byla zrušena

en: PTP: Specification Of Destination Unsupported
cs: PTP: Určení cíle není podporováno

en: PTP: EK Filename Required
cs: PTP (s rozšířením Kodak): Je nutné určit název souboru

en: PTP: EK Filename Conflicts
cs: PTP (s rozšířením Kodak): Již existuje soubor stejného názvu

en: PTP: EK Filename Invalid
cs: PTP (s rozšířením Kodak): Název souboru je neplatný

en: PTP: I/O error
cs: PTP: Chyba vstupu/výstupu

en: PTP: Error: bad parameter
cs: PTP: Chyba: špatný parametr

en: PTP: Protocol error, data expected
cs: PTP: Chyba protokolu, byla očekávána data

en: PTP: Protocol error, response expected
cs: PTP: Chyba protokolu, byla očekávána odezva

en: Undefined PTP Property
cs: Nedefinovaná vlastnost PTP

en: Functional Mode
cs: Režim provozu

en: Compression Setting
cs: Nastavení komprimace

en: White Balance
cs: Vyvážení bílé

en: RGB Gain
cs: RGB zisk

en: Exposure Time
cs: Expoziční čas

en: Exposure Program Mode
cs: Režim expozičního programu

en: Exposure Index (film speed ISO)
cs: Expoziční index (obdoba ISO u filmových svitků)

en: Exposure Bias Compensation
cs: Kompenzace expozičního upřednostňování

en: Pre-Capture Delay
cs: Prodleva před pořízením snímku

en: Contrast
cs: Kontrast

en: Digital Zoom
cs: Digitální přiblížení

en: Timelapse Number
cs: Počet časosběrných snímků

en: Timelapse Interval
cs: Prodleva mezi časosběrnými snímky

en: Upload URL
cs: URL pro odesílání

en: Copyright Info
cs: Informace o autorských právech

en: Date Time Stamp Format
cs: Formát zápisu data a času do razítka

en: Video Out
cs: Videovýstup

en: Power Saving
cs: Šetření energií

en: UI Language
cs: Jazyk uživatelského rozhraní

en: Battery Type
cs: Typ akumulátoru

en: Battery Mode
cs: Režim akumulátoru

en: UILockType
cs: Typ zámku uživatelského rozhraní

en: Camera Mode
cs: Režim provozu přístroje

en: Full View File Format
cs: Formát souboru s úplným zobrazením

en: Self Time
cs: Samospoušť

en: Shooting Mode
cs: Režim focení

en: Image Mode
cs: Režim obrazu

en: Slow Shutter Setting
cs: Nastavení dlouhého expozičního času

en: AF Mode
cs: Režim automatického ostření

en: Image Stabilization
cs: Stabilizace obrazu

en: Color Gain
cs: Zesílení barev

en: Sensitivity
cs: Citlivost

en: Parameter Set
cs: Nastavení parametru

en: Av Max
cs: Nastavení omezení nejvyš. zaclon.

en: Focal Length Tele
cs: Nejdelší ohnisková vzdálenost

en: Focal Length Wide
cs: Nejkratší ohnisková vzdálenost

en: Focal Length Denominator
cs: Jmenovatel ohniskové vzdálenosti

en: Capture Transfer Mode
cs: Režim přenosu snímání

en: Name Prefix
cs: Předpona názvu

en: Size Quality Mode
cs: Režimy velikosti a kvality

en: Supported Thumb Size
cs: Podporovaná velikost náhledového obrázku

en: Size of Output Data from Camera
cs: Velikost výstupních dat z přístroje

en: Size of Input Data to Camera
cs: Velikost vstupních dat do přístroje

en: Remote API Version
cs: Verze API daného zařízení

en: Camera Owner
cs: Vlastník přístroje

en: UNIX Time
cs: UNIXový čas

en: Camera Body ID
cs: Identifikátor těla přístroje

en: Disp Av
cs: Zobr. Av

en: Digital Zoom Magnification
cs: Zvětšení digitálního přiblížení

en: Ml Spot Position
cs: Pozice Ml bodu

en: Disp Av Max
cs: Zobr. Av Max

en: EZoom Start Position
cs: Přiblížení po skocích (Easy Zoom) – počáteční úroveň přiblížení

en: EZoom Size of Tele
cs: Přiblížení po skocích (Easy Zoom) – nejvyšší úroveň přiblížení

en: Flash Quantity Count
cs: Počet záblesků

en: Rotation Angle
cs: Úhel natočení

en: Rotation Scene
cs: Natočení scény

en: Event Emulate Mode
cs: Režim simulace události

en: Type of Slideshow
cs: Typ prezentace

en: Average Filesizes
cs: Průměrná velikost souborů

en: Model ID
cs: Identifikátor modelu

en: Shooting Bank
cs: Zásobník snímků

en: Shooting Bank Name A
cs: Zásobník snímků A

en: Shooting Bank Name B
cs: Zásobník snímků B

en: Shooting Bank Name C
cs: Zásobník snímků C

en: Shooting Bank Name D
cs: Zásobník snímků D

en: Reset Bank 0
cs: Resetovat zásobník 0

en: White Balance Colour Temperature
cs: Barevná teplota vyvážení bílé

en: White Balance Preset Number
cs: Číslo přednastaveného vyvážení bílé

en: White Balance Preset Name 0
cs: Název přednastaveného vyvážení bílé 0

en: White Balance Preset Name 1
cs: Název přednastaveného vyvážení bílé 1

en: White Balance Preset Name 2
cs: Název přednastaveného vyvážení bílé 2

en: White Balance Preset Name 3
cs: Název přednastaveného vyvážení bílé 3

en: White Balance Preset Name 4
cs: Název přednastaveného vyvážení bílé 4

en: White Balance Preset Value 0
cs: Hodnota přednastaveného vyvážení bílé 0

en: White Balance Preset Value 1
cs: Hodnota přednastaveného vyvážení bílé 1

en: White Balance Preset Value 2
cs: Hodnota přednastaveného vyvážení bílé 2

en: White Balance Preset Value 3
cs: Hodnota přednastaveného vyvážení bílé 3

en: White Balance Preset Value 4
cs: Hodnota přednastaveného vyvážení bílé 4

en: Lens Focal Length (Non CPU)
cs: Ohnisk. vzdálenost (bez čipu)

en: Lens Maximum Aperture (Non CPU)
cs: Max. zaclonění objektivu (bez čipu)

en: Auto DX Crop
cs: Automat. ořezávání na formát „DX“

en: Menu Bank Name A
cs: Zásobník nabídky A

en: Menu Bank Name B
cs: Zásobník nabídky B

en: Menu Bank Name C
cs: Zásobník nabídky C

en: Menu Bank Name D
cs: Zásobník nabídky D

en: Reset Menu Bank
cs: Reset zásobníku nabídky

en: Vertical AF On
cs: Zapnout svislé automat. zaostření

en: Focus Area Zone
cs: Oblast, kam automaticky zaostřovat

en: Enable Copyright
cs: Zapnout informace o autorských právech

en: Exposure ISO Step
cs: míra změny hodnoty ISO

en: Exposure Step
cs: míra změny expoziční hodnoty

en: Exposure Compensation (EV)
cs: Kompenzace expoziční hodnoty (EV)

en: Centre Weight Area
cs: S důrazem na střed

en: Exposure Base Matrix
cs: Měření expoziční hodnoty z mřížky

en: Exposure Base Center
cs: Měření expoziční hodnoty ze středu

en: Exposure Base Spot
cs: Měření expoziční hodnoty z jediného bodu

en: Live View AF Area
cs: Oblast zaostřování v režimu živého náhledu

en: Auto Meter Off Time
cs: Prodleva automatického vypnutí senzoru

en: Self Timer Delay
cs: Prodleva samospouště

en: Auto Off Timers
cs: Prodlevy automatického vypnutí

en: Angle Level
cs: Úhel náklonu

en: Shooting Speed
cs: Prodleva mezi snímky v dávce

en: Exposure delay mode
cs: Režim prodlevy exponování

en: Long Exposure Noise Reduction
cs: Omezení úrovně šumu při dlouhých expozičních časech

en: LCD Illumination
cs: Podsvětlení LCD displeje

en: High ISO noise reduction
cs: Redukce šumu při vysokých hodnotách citlivosti (ISO)

en: On screen tips
cs: Zobrazovat rady

en: Artist Name
cs: Jméno umělce

en: Copyright Information
cs: Informace o autorských právech

en: Modeling Flash
cs: Náhledové záblesky pro zjištění, kam budou vrhány stíny (Modeling Flash)

en: Manual Mode Bracketing
cs: Více snímků s různými hodnotami v ručním režimu

en: Auto Bracket Selection
cs: Výběr automatického pořízení více snímků s různými hodnotami

en: NIKON Auto Bracketing Set
cs: NIKON – nastavení automatického pořízení více snímků s různými hodnotami

en: Center Button Shooting Mode
cs: Režim středového tlačítka pro focení

en: Center Button Playback Mode
cs: Režim středového tlačítka pro přehrávání

en: Multiselector
cs: Vícenásobný výběr

en: Photo Info. Playback
cs: Přehrávání informací o snímku

en: Assign Func. Button
cs: Přiřazení funkčního tlačítka

en: Customise Command Dials
cs: Upravit příkazové voliče

en: Aperture Setting
cs: Nastavení clony

en: Buttons and Dials
cs: Tlačítka a kruhové voliče

en: No CF Card Release
cs: Bez paměťové karty CF nelze pořídit snímek

en: Center Button Zoom Ratio
cs: Poměr přiblížení středového tlačítka

en: Function Button 2
cs: Funkční tlačítko 2

en: Normal AF On
cs: Zapnout obyčené automatické ostření

en: Clean Image Sensor
cs: Čištění snímače obrazu

en: Image Comment String
cs: Text komentáře k obrázku

en: Image Comment Enable
cs: Zapnout komentáře k obrázku

en: Image Rotation
cs: Otočení obrázku

en: Manual Set Lens Number
cs: Ruční nastavení čísla objektivu

en: Movie Screen Size
cs: Rozlišení videonahrávky

en: Movie Voice
cs: Hlas videonahrávky

en: Movie Microphone
cs: Mikrofon pro videonahrávku

en: Movie Card Slot
cs: Slot paměťové karty pro videonahrávku

en: Monitor Off Delay
cs: Prodleva automatického vypnutí displeje

en: Bracketing Enable
cs: Zapnout pořizování více snímků s různými hodnotami daného nastavení

en: Exposure Bracketing Step
cs: Velikost rozdílu mezi expozicemi jednotlivých snímků dávky

en: Exposure Bracketing Program
cs: Režim pořízení více snímků s různým stupněm expozice

en: Auto Exposure Bracket Count
cs: Počet snímků, pořízených s různým stupněm expozice

en: White Balance Bracket Step
cs: Velikost rozdílu ve vyvážení bílé mezi jednotlivými snímky dávky

en: White Balance Bracket Program
cs: Režim pořízení více snímků s různým vyvážením bílé

en: Lens ID
cs: Identifikátor objektivu

en: Lens Sort
cs: Druh objektivu

en: Lens Type
cs: Typ objektivu

en: Min. Focal Length
cs: Nejnižší ohnisková vzdálenost

en: Max. Focal Length
cs: Nejvyšší ohnisková vzdálenost

en: Max. Aperture at Min. Focal Length
cs: Nejvyšší možné zaclonění při nejkratší možné ohniskové vzdálenosti

en: Max. Aperture at Max. Focal Length
cs: Nejvyšší možné zaclonění při nejdelší možné ohniskové vzdálenosti

en: Finder ISO Display
cs: Zobrazovat hodnotu citlivosti (ISO) v hledáčku

en: Auto Off Photo
cs: Doba zobrazení pořízeného snímku

en: Auto Off Menu
cs: Doba zobrazení nabídky

en: Auto Off Info
cs: Doba zobrazení informací

en: Self Timer Shot Number
cs: Počet snímků při použití samospouště

en: Vignette Control
cs: Omezení jevu vinětace

en: Nikon Exposure Time
cs: NIKON – Expoziční čas

en: Warning Status
cs: Stav varování

en: Active AF Sensor
cs: Aktivní senzor automatického ostření

en: Exposure Meter
cs: Expozimetr

en: USB Speed
cs: Rychlost USB rozhraní

en: CCD Serial Number
cs: Sériové číslo obrazového snímače

en: Group PTN Type
cs: Typ skupiny PTN

en: FNumber Lock
cs: Uzamčení hodnoty nastavení clony

en: Exposure Aperture Lock
cs: Uzamčení expozice a clony

en: TV Lock Setting
cs: Nastavení uzamykání expozičního času

en: AV Lock Setting
cs: Nastavení uzamykání zaclonění

en: Illum Setting
cs: Nastavení přisvětlení

en: Focus Point Bright
cs: Jas zaostřovacího bodu

en: External Flash Attached
cs: Externí blesk připojen

en: External Flash Status
cs: Stav externího blesku

en: External Flash Sort
cs: Druh externího blesku

en: External Flash Mode
cs: Režim externího blesku

en: External Flash Compensation
cs: Kompenzace externího blesku

en: BW Filler Effect
cs: Efekty pro ČB snímky

en: BW Sharpness
cs: ČB ostrost

en: BW Contrast
cs: ČB kontrast

en: BW Setting Type
cs: Typ ČB nastavení

en: Slot 2 Save Mode
cs: Režim uložení pro slot 2

en: Raw Bit Mode
cs: Režim RAW

en: Flourescent Type
cs: Typ výbojkového osvětlení

en: Tune Colour Temperature
cs: Nastavení barevné teploty

en: Tune Preset 0
cs: Přednastavené 0

en: Tune Preset 1
cs: Přednastavené 1

en: Tune Preset 2
cs: Přednastavené 2

en: Tune Preset 3
cs: Přednastavené 3

en: Tune Preset 4
cs: Přednastavené 4

en: Autofocus Mode
cs: Režim automatického ostření

en: AF Assist Lamp
cs: Pomocné přisvícení automatického ostření

en: Auto ISO P/A/DVP Setting
cs: Nastavení automat. ISO v režimech P/A/DVP

en: Viewfinder Grid Display
cs: Zobrazení kompoziční mřížky v hledáčku

en: Flash Mode Commander Power
cs: Režim ovládajícího blesku – intenzita

en: Warning Display
cs: Zobrazení varování

en: Battery Cell Kind
cs: Druh článků akumulátoru

en: ISO Auto High Limit
cs: Nastavení horní hranice automat. ISO

en: Continuous Speed High
cs: Průběžné s vysokou rychlostí

en: Info Disp Setting
cs: Nastavení informačního displeje

en: Preview Button
cs: Tlačítko náhledu

en: Preview Button 2
cs: Tlačítko č. 2 náhledu

en: AEAF Lock Button 2
cs: Tlačítko č. 2 uzamčení expozice/zaostření

en: Indicator Display
cs: Stavový displej

en: Cell Kind Priority
cs: Priorita typu akumulátoru

en: Bracketing Frames and Steps
cs: Více snímků s odstupňovanými hodnotami – počet snímků a velikosti kroků

en: Live View Mode
cs: Režim živého náhledu

en: Live View Drive Mode
cs: Dávkové snímání v režimu živého náhledu

en: Live View Status
cs: Stav živého náhledu

en: Live View Image Zoom Ratio
cs: Přiblížení v živém náhledu

en: Live View Prohibit Condition
cs: Důvod nedostupnosti živého náhledu

en: Exposure Display Status
cs: Stav zobrazení expozice

en: Exposure Indicate Status
cs: Stav indikátoru expozice

en: Info Display Error Status
cs: Chybový stav informačního displeje

en: Exposure Indicate Lightup
cs: Rozsvícení indikátoru expozice

en: Flash MRepeat Value
cs: Hodnota „M-opakováním“ blesku

en: Flash MRepeat Count
cs: Počet „M-opakování“ blesku

en: Flash MRepeat Interval
cs: Prodleva mezi „M-opakováním“ blesku

en: Active Pic Ctrl Item
cs: Aktivní položka nastavování obrazu

en: Change Pic Ctrl Item
cs: Změnit položku nastavování obrazu

en: Secure Time
cs: Zabezpečený čas

en: Device Certificate
cs: Certifikát zařízení

en: Revocation Info
cs: Informace o zneplatněných certifikátech

en: Synchronization Partner
cs: Protějšek pro synchronizaci

en: Friendly Device Name
cs: Snadno zapamatovatelný název zařízení

en: Volume Level
cs: Hlasitost

en: Device Icon
cs: Ikona zařízení

en: Session Initiator Info
cs: Informace o iniciátoru relace

en: Perceived Device Type
cs: Typ zjištěného přístroje

en: Playback Rate
cs: Rychlost přehrávání

en: Playback Object
cs: Přehrávání objektu

en: Playback Container Index
cs: Index přehrávacího kontejneru

en: Playback Position
cs: Pozice přehrávání

en: PlaysForSure ID
cs: ID ochrany „autorských“ práv (DRM) (MS PlaysForSure)

en: Quality
cs: Kvalita

en: Release Mode
cs: Oblast pro zaostření

en: Focus Areas
cs: Fokus Bereich

en: AE Lock
cs: Uzamčení expozice

en: %.1f stops
cs: krok po %.1f

en: JPEG Norm
cs: JPEG běžné kvality

en: RAW + JPEG Basic
cs: RAW + JPEG základní kvality

en: Incandescent
cs: Zataženo

en: Automatic Macro (close-up)
cs: Automat. makrorežim (blízké)

en: Center Weighted Average
cs: Průměr. s důrazem na střed záběru

en: Center-spot
cs: Bod ve středu záběru

en: Automatic flash
cs: Blesk odpálen dle potřeby

en: Automatic Red-eye Reduction
cs: Automat. omezení jevu červených očí

en: Red-eye fill flash
cs: Vyplňující blesk s omezením jevu červených očí

en: Power Wind
cs: Dávkové snímání

en: Timer + Remote
cs: Samospoušť + dálkové

en: AF Lock only
cs: Uzamknout pouze automat. zaostření

en: Flash Lock
cs: Uzamčení nastavení blesku

en: Reset focus point to center
cs: Vrátit zaostřovací bod zpět na střed

en: Highlight active focus point
cs: Zvýrazňovat aktivní zaostřovací bod

en: Unused
cs: Nepoužito

en: SDRam
cs: Operační paměť

en: LCD Backlight
cs: Podsvícení displeje

en: LCD Backlight and Info Display
cs: Podsvícení displeje a stavového řádku

en: 1 min
cs: 1 minuta

en: 5 mins
cs: 5 minut

en: 10 mins
cs: 10 minut

en: 15 mins
cs: 15 minut

en: Dark on light
cs: Tmavé na světlém pozadí

en: Light on dark
cs: Světlé na tmavém pozadí

en: Lithium Ion
cs: Lithium-iontové

en: Nickel hydride
cs: Nikl-hydridové

en: Nickel cadmium
cs: Nikl-kadmiové

en: Alkalium manganese
cs: Alkalické manganové

en: Warning Level 1
cs: Varování úrovně 1

en: Emergency
cs: Nouzové

en: Warning Level 0
cs: Varování úrovně 0

en: Economy
cs: Ekonomické

en: SuperFine
cs: Superjemné

en: Red Eye Suppression
cs: Omezení jevu červených očí

en: Low Speed Synchronization
cs: Pomalá synchronizace

en: Auto + Red Eye Suppression
cs: Odpálen dle potřeby + omezení jevu červených očí

en: On + Red Eye Suppression
cs: Odpálen vždy + omezení jevu červených očí

en: Distant View
cs: Vzdálený pohled

en: High-Speed Shutter
cs: Krátký expoziční čas

en: Low-Speed Shutter
cs: Dlouhý expoziční čas

en: Night View
cs: Noční vidění

en: Grayscale
cs: Stupně šedé

en: Pan Focus
cs: Pevné ohnisko

en: Single-Frame Shooting
cs: Jednotlivé snímky

en: Continuous Shooting
cs: Dávkové snímání

en: Timer (Single) Shooting
cs: Časované pořízení jedn. snímku

en: Continuous Low-speed Shooting
cs: Nepřerušované snímání s delší prodlevou mezi jedn. snímky

en: Continuous High-speed Shooting
cs: Nepřerušované snímání s kratší prodl. mezi jedn. snímky

en: 2x
cs: 2×

en: 4x
cs: 4×

en: Smooth
cs: Hladké

en: Center-weighted Metering
cs: Měření s důrazem na střed

en: Spot Metering
cs: Bodové měření

en: Average Metering
cs: Průměrující měření

en: Evaluative Metering
cs: Vyhodnocující měření

en: Partial Metering
cs: Částečné měření

en: Center-weighted Average Metering
cs: Průměr. měření s důrazem na střed záběru

en: Spot Metering Interlocked with AF Frame
cs: Bod. měření provázané s oblastí pro automat. zaostření

en: Multi-Spot Metering
cs: Vícebodové měření

en: Low-speed shutter function not available
cs: Funkce pomalé závěrky není k dispozici

en: Low 2
cs: Nízké 2

en: High 2
cs: Vysoké 2

en: Upper 1
cs: Vyšší 1

en: Upper 2
cs: Vyšší 2

en: Standard Development Parameters
cs: Běžné parametry pro vývojáře

en: Development Parameters 1
cs: Parametry pro vývojáře 1

en: Development Parameters 2
cs: Parametry pro vývojáře 2

en: Development Parameters 3
cs: Parametry pro vývojáře 3

en: MlSpotPosCenter
cs: Střed umístění Ml bodu

en: MlSpotPosAfLink
cs: Spojení pozice Ml bodu a automat. ostření

en: Media Card
cs: Paměťová karta

en: Media Card Group
cs: Skupina paměťových karet

en: Windows Image Format
cs: Obrazový formát Microsoft Windows

en: Undefined Audio
cs: Neurčený zvukový záznam

en: Audible.com Codec
cs: Kodek Audible.com

en: Samsung Playlist
cs: Seznam audiostop Samsung

en: Undefined Video
cs: Neurčený videozáznam

en: Undefined Collection
cs: Neurčená sbírka

en: Abstract Multimedia Album
cs: Abstraktní multimediální album

en: Abstract Image Album
cs: Abstraktní album snímků

en: Abstract Audio Album
cs: Abstraktní hudební album

en: Abstract Video Album
cs: Abstraktní video album

en: Abstract Audio Video Playlist
cs: Abstraktní seznam audiostop a vidonahrávek

en: Abstract Contact Group
cs: Abstraktní skupina kontaktů

en: Abstract Message Folder
cs: Abstraktní složka zpráv

en: Abstract Chaptered Production
cs: Abstraktní produkce po kapitolách

en: Abstract Audio Playlist
cs: Astraktní seznam audiostop

en: Abstract Video Playlist
cs: Astraktní seznam videonahrávek

en: Abstract Mediacast
cs: Abstraktní Mediacast

en: WPL Playlist
cs: Seznam audiostop (formát WPL)

en: M3U Playlist
cs: Seznam audiostop (formát M3U)

en: MPL Playlist
cs: Seznam audiostop (formám MPL)

en: ASX Playlist
cs: Seznam audiostop (formát ASX)

en: PLS Playlist
cs: Seznam audiostop (formát PLS)

en: Undefined Document
cs: Neurčený dokument

en: Abstract Document
cs: Abstraktní dokument

en: XMLDocument
cs: Dokument ve formátu XML

en: Microsoft Word Document
cs: Dokument Microsoft Word

en: MHT Compiled HTML Document
cs: Dokument MHT (zkompilované HTML)

en: Microsoft Excel Spreadsheet (.xls)
cs: Tabulka Microsoft Excel (.xls)

en: Microsoft Powerpoint (.ppt)
cs: Prezentace Microsoft PowerPoint (.ppt)

en: Undefined Message
cs: Neurčená zpráva

en: Abstract Message
cs: Abstraktní zpráva

en: Undefined Contact
cs: Neurčený kontakt

en: Abstract Contact
cs: Abstraktní kontakt

en: Undefined Calendar Item
cs: Neurčená kalendářová položka

en: Abstract Calendar Item
cs: Abstraktní kalendářová položka

en: Undefined Windows Executable
cs: Neurčený spustitelný soubor pro Microsoft Windows

en: Media Cast
cs: Mediacast

en: Section
cs: Oddíl

en: Unknown(%04x)
cs: Neznámé (%04x)

en: get device info
cs: Načíst informace o zařízení

en: Open session
cs: Otevřít relaci

en: Close session
cs: Ukončit relaci

en: Get storage IDs
cs: Načíst identifikátory datového úložiště

en: Get storage info
cs: Načíst informace o datovém úložišti

en: Get number of objects
cs: Získat počet objektů

en: Get object handles
cs: Načíst manipulaci s objektem

en: Get object info
cs: Načíst informace o objektu

en: Get object
cs: Získat objekt

en: Get thumbnail
cs: Získat náhled

en: Delete object
cs: Smazat objekt

en: Send object info
cs: Odeslat informace o objektu

en: Send object
cs: Odeslat objekt

en: Initiate capture
cs: Zahájit snímání

en: Format storage
cs: Formátovat úložiště dat

en: Reset device
cs: Restartovat zaří­zení­

en: Self test device
cs: Samotestování zařízení

en: Set object protection
cs: Nastavit ochranu objektu

en: Power down device
cs: Vypnutí zařízení

en: Get device property description
cs: Načíst popis vlastnosti zařízení

en: Get device property value
cs: Načíst hodnotu vlastnosti zařízení

en: Set device property value
cs: Nastavit hodnotu vlastnosti zařízení

en: Reset device property value
cs: Resetovat hodnotu vlastnosti zařízení

en: Terminate open capture
cs: Ukončit zahájení snímání

en: Move object
cs: Přesunout objekt

en: Copy object
cs: Zkopírovat objekt

en: Get partial object
cs: Získat neúplný objekt

en: Initiate open capture
cs: Inicializovat zahájení snímání

en: Get object properties supported
cs: Načíst podporované vlastnosti objektu

en: Get object property description
cs: Načíst popis vlastnosti objektu

en: Get object property value
cs: Načíst hodnotu vlastnosti objektu

en: Set object property value
cs: Nastavit hodnotu vlastnosti objektu

en: Get object property list
cs: Načíst seznam vlastností objektu

en: Set object property list
cs: Nastavit seznam vlastností objektu

en: Get interdependent property description
cs: Získat popis vzájemně závislých vlastností

en: Send object property list
cs: Odeslat seznam vlastností objektu

en: Get object references
cs: Načíst reference objektu

en: Set object references
cs: Nastavit reference objektu

en: Update device firmware
cs: Aktualizovat firmware zařízení

en: Skip to next position in playlist
cs: Přejít na další položku v seznamu audiostop

en: Get secure time challenge
cs: Získat výzvu zabezpečeného času

en: Get secure time response
cs: Získat odpověď zabezpečeného času

en: Set license response
cs: Nastavit odpověď na licenci

en: Get sync list
cs: Získat synchronizační seznam

en: Send meter challenge query
cs: Odeslat výzvu dotazu počítadla

en: Get meter challenge
cs: Odeslat výzvu počítadla

en: Get meter response
cs: Získat odezvu počítadla

en: Clean data store
cs: Vymazat datové úložiště

en: Get license state
cs: Získat stav licence

en: Send WMDRM-PD Command
cs: Odeslat příkaz WMDRM-PD

en: Send WMDRM-PD Request
cs: Odeslat žádost WMDRM-PD

en: Report Added/Deleted Items
cs: Hlášení přidaných/smazaných položek

en: Report Acquired Items
cs: Hlášení získaných položek

en: Get transferable playlist types
cs: Získat typy přenositelných seznamů stop

en: Send WMDRM-PD Application Request
cs: Odeslat požadavek aplikace WMDRM-PD

en: Get WMDRM-PD Application Response
cs: Získat odpověď aplikace WMDRM-PD

en: Enable trusted file operations
cs: Zapnout důvěryhodné souborové operace

en: Disable trusted file operations
cs: Vypnout důvěryhodné souborové operace

en: End trusted application session
cs: Ukončit relaci důvěryhodné aplikace

en: Open Media Session
cs: Otevřít mediální relaci

en: Close Media Session
cs: Ukončit mediální relaci

en: Get Next Data Block
cs: Získat následující datový blok

en: Set Current Time Position
cs: Nastavit současnou pozici na časové ose

en: Send Registration Request
cs: Odeslat registrační požadavek

en: Get Registration Response
cs: Získat registrační odpověď

en: Get Proximity Challenge
cs: Získat výzvu na přiblížení

en: Send Proximity Response
cs: Odeslat odezvu na přiblížení

en: Send WMDRM-ND License Request
cs: Odeslat licenční žádost WMDRM-ND

en: Get WMDRM-ND License Response
cs: Získat licenční odpověď WMDRM-ND

en: Process WFC Object
cs: Zpracovat WFC objekt

en: Unknown (%04x)
cs: Neznámé (%04x)

en: Downloading movie...
cs: Probíhá stahování videonahrávky…

en: Downloading audio...
cs: Probíhá stahování zvukového nahrávky…

en: Downloading EXIF data...
cs: Probíhá stahování EXIF informací…

en: No EXIF data available for %s.
cs: Pro %s nejsou k dispozici žádné EXIF informace.

en: Could not delete file.
cs: Soubor nelze smazat.

en: Could not remove directory.
cs: Složku nelze smazat.

en: Could not create directory.
cs: Složku nelze vytvořit.

en: Version: %s
cs: Verze: %s

en: RTC Status: %d
cs: Stav hodin reálného času (RTC): %d

en: Camera time: %s %s
cs: Čas na přístroji: %s %s

en: Camera ID: %s
cs: Identifikátor přístroje: %s

en: No SD Card inserted.
cs: Paměťová karta typu SD není vložena.

en: SD Card ID: %s
cs: Identifikátor paměťové karty SD: %s

en: Photos on camera: %d
cs: Snímků v přístroji: %d

en: SD memory: %d MB total, %d MB free.
cs: Paměťová karta SD: %d MB kapacity celkem, z toho %d MB volných.

en: Internal memory: %d MB total, %d MB free.
cs: Vestavěné datové úložiště: %d MB celkem, %d MB volných.

en: Ricoh Caplio G3.
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Reverse engineered using USB Snoopy, looking
    at the firmware update image and wild guessing.
cs: Ricoh Caplio G3.
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Prozkoumáno s využítím USB Snoopy, analýzy souboru s aktualizací firmware a kvalifikovaného
    odhadu.

en: Ricoh / Philips driver by
    Lutz Mueller <lutz@users.sourceforge.net>,
    Martin Fischer <martin.fischer@inka.de>,
    based on Bob Paauwe's driver
cs: Ovladač pro Ricoh / Philips od
    Lutz Müller <lutz@users.sourceforge.net>,
    Martin Fischer <martin.fischer@inka.de>,
    založeno na ovladači od Boba Paauwese

en: unknown (0x%02x)
cs: neznámé (0x%02x)

en: Model: %s
    Memory: %d byte(s) of %d available
cs: Model: %s
    Datové úložiště: %d bajtů z %d volných

en: -2.0
cs: -2,0

en: -1.5
cs: -1,5

en: -1.0
cs: -1,0

en: -0.5
cs: -0,5

en: 0.0
cs: 0,0

en: 0.5
cs: 0,5

en: 1.0
cs: 1,0

en: 1.5
cs: 1,5

en: 2.0
cs: 2,0

en: 1280 x 960
cs: 1280 × 960

en: Outdoor
cs: Exteriér

en: Maximal
cs: Nejvýše

en: Minimal
cs: Nejméně

en: Character
cs: Text

en: Sound
cs: Zvuk

en: Image & Sound
cs: Zvuk a obraz

en: Character & Sound
cs: Text a zvuk

en: 3x
cs: 3×

en: 5x
cs: 5×

en: 6x
cs: 6×

en: 7x
cs: 7×

en: 8x
cs: 8×

en: 9x
cs: 9×

en: Configuration
cs: Nastavení

en: General
cs: Obecné

en: Copyright (max. 20 characters)
cs: Informace o autorských právech (nejvýš 20 znaků)

en: Pictures
cs: Snímky

en: White level
cs: Vyvážení bílé

en: Record Mode
cs: Režim nahrávání

en: Compression
cs: Komprimace

en: Speed %i is not supported!
cs: Rychlost %i není podporována!

en: Expected %i, got %i. Please report this error to %s.
cs: Očekáváno %i, %i obdrženo. Tuto chybu prosím ohlaste na %s (v angličtině).

en: Expected %i bytes, got %i. Please report this error to %s.
cs: Očekáváno %i bajtů, namísto toho obdrženo %i. Nahlaste prosím tuto chybu na %s (v angličtině).

en: We expected 0x%x but received 0x%x. Please contact %s.
cs: Očekáváno 0x%x, namísto toho obdrženo 0x%x. Kontaktujte prosím %s (v angličtině).

en: Bad characters (0x%x, 0x%x). Please contact %s.
cs: Chybné znaky (0x%x, 0x%x). Kontaktujte prosím %s (v angličtině).

en: Camera busy. If the problem persists, please contact %s.
cs: Přístroj je zaneprázdněný. Pokud problém přetrvává, kontaktujte prosím %s (v angličtině).

en: Timeout even after 2 retries. Please contact %s.
cs: I po dvou pokusech vypršel časový limit. Kontaktujte prosím %s (v angličtině).

en: Communication error even after 2 retries. Please contact %s.
cs: I po dvou pokusech se komunikace stále nedaří. Kontaktujte prosím %s (v angličtině).

en: Camera is in wrong mode. Please contact %s.
cs: Přístroj se nachází ve špatném režimu. Kontaktujte prosím %s (v angličtině).

en: Camera did not accept the parameters. Please contact %s.
cs: Přístroj tento parametr nepřijímá. Kontaktujte prosím %s (v angličtině).

en: An unknown error occurred. Please contact %s.
cs: Vyskytla se neznámá chyba. Kontaktujte prosím %s (v angličtině).

en: The filename's length must not exceed 12 characters ('%s' has %i characters).
cs: Délka názvu souboru nesmí překročit 12 znaků („%s“ jich obsahuje %i).

en: The Samsung digimax 800k driver has been written by James McKenzie <james@fishsoup.dhs.org> for gphoto. Lutz Mueller <lutz@users.sourceforge.net> ported it to gphoto2. Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de> fixed and enhanced the port.
cs: Ovladač přístroje Samsung digimax 800k pro gphoto, vytvořil James McKenzie
    <james@fishsoup.dhs.org>.Pro gphoto2 upravil  Lutz Müller <lutz@users.sourceforge.net>. Další úpravy a vylepšení provedl Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>.

en: Resolution plus Size
cs: Rozlišení a velikost

en: Date and time (GMT)
cs: Datum a čas (v GMT)

en: Aperture Settings
cs: Nastavení zaclonění

en: Color Mode
cs: Režim barev

en: Red-eye Reduction
cs: Omezení jevu červených očí

en: Slow Sync
cs: Pomalá synchronizace

en: Flash Settings
cs: Nastavení blesku

en: Host power save (seconds)
cs: Prodl. přechodu počítače do úspor. režimu (ve vteřinách)

en: Camera power save (seconds)
cs: Prodl. přechodu přístroje do úspor. režimu (ve vteřinách)

en: Lens Mode
cs: Režim objektivu

en: Korean
cs: Korejština (한국어)

en: English
cs: Angličtina (English)

en: French
cs: Francouzština (Français)

en: German
cs: Němčina (Deutsch)

en: Italian
cs: Italština (Italiano)

en: Japanese
cs: Japonština (日本語)

en: Spanish
cs: Španělština (Español)

en: Portugese
cs: Portugalština (Português)

en: Picture Settings
cs: Nastavení obrazu

en: Some notes about Epson cameras:
    - Some parameters are not controllable remotely:
      * zoom
      * focus
      * custom white balance setup
    - Configuration has been reverse-engineered with
      a PhotoPC 3000z, if your camera acts differently
      please send a mail to the gphoto developer mailing list (in English)
cs: Několik poznámek k přístrojům Epson:
    - Některé z parametrů se nedají ovládat z počítače:
      * přiblížení
      * ostření
      * uživatelské nastavení vyvážení bílé
    - Nastavení byla prozkoumána na přístroji PhotoPC 3000z, pokud se váš přístroj chová jinak,
    zašlete prosím zprávu do e-mailové konference vývojářů gphoto (v angličtině)

en: No memory card present
cs: Paměťová karta není­ přítomna

en: Cannot retrieve the battery capacity
cs: Nelze načí­st informace o kapacitě akumulátoru

en: The battery level of the camera is too low (%d%%). The operation is aborted.
cs: Úroveň nabití akumulátoru je příliš nízká (%d%%). Operace proto byla zrušena.

en: Cannot retrieve the available memory left
cs: Nelze získat informaci o zbývající volné kapacitě datového úložiště

en: Camera refused 3 times to keep a connection open.
cs: Přístroj 3× po sobě odmítl ponechat spojení navázané.

en: The first byte received (0x%x) is not valid.
cs: První obdržený bajt (0x%x) není platný.

en: Transmission of packet timed out even after %i retries. Please contact %s.
cs: Přenos paketů se nezdařil ani po %i pokusech. Kontaktujte prosím %s (v angličtině).

en: Could not transmit packet even after several retries.
cs: Ani po několika pokusech se nepodařilo přenést paket.

en: Packet was rejected by camera. Please contact %s.
cs: Paket byl přístrojem odmítnut. Kontaktujte prosím %s (v angličtině).

en: Could not transmit packet (error code %i). Please contact %s.
cs: Nebylo možné přenést paket (kód chyby %i). Kontaktujte prosím %s (v angličtině).

en: Transmission timed out even after 2 retries. Giving up...
cs: I na druhý pokus vypršel časový limit. Upouští se od dalších pokusů…

en: Got unexpected result 0x%x. Please contact %s.
cs: Získán neočekávaný výsledek (kód chyby 0x%x). Kontaktujte prosím %s (v angličtině).

en: Received unexpected answer (%i). Please contact %s.
cs: Obdržena neočekávaná odpověď (kód chyby %i). Kontaktujte prosím %s (v angličtině).

en: Could not get register %i. Please contact %s.
cs: Nezdařilo se získat registr %i. Kontaktujte prosím %s (v angličtině).

en: Too many retries failed.
cs: Selhalo příliš mnoho pokusů.

en: Sending data...
cs: Probíhá odesílání dat…

en: recursive calls are not supported by the sierra driver! Please contact %s.
cs: Rekurzivní volání nejsou s ovladačem sierra možná! Kontaktujte prosím %s (v angličtině).

en: Could not get string register %i. Please contact %s.
cs: Nezdařilo se získat řetězcový registr %i. Kontaktujte prosím %s (v angličtině).

en: Expected 32 bytes, got %i. Please contact %s.
cs: Očekáváno 32 bajtů, obdrženo %i. Kontaktujte prosím %s (v angličtině).

en: Shutter Speed microseconds (0 auto)
cs: Exp. čas v mikrosekundách (0 = automat. nastavení)

en: Shutter Speed (in seconds)
cs: Exp. čas (ve vteřinách)

en: B/W
cs: Č/B

en: Anti-redeye
cs: Omezení jevu červených očí

en: Slow-sync
cs: Pomalá synchronizace

en: Contrast+
cs: Přidat kontrast

en: Contrast-
cs: Ubrat kontrast

en: Brightness+
cs: Ubrat jas

en: Brightness-
cs: Přidat jas

en: Image Adjustment
cs: Seřízení obrazu

en: Blink
cs: Bliknutí

en: LED Mode
cs: Režim přisvětlující LED

en: Infinity
cs: Nekonečno

en: Preview Thumbnail
cs: Náhledový obrázek

en: Next
cs: Následující

en: Previous
cs: Předchozí

en: Operation Mode
cs: Režim provozu přístroje

en: LCD Brightness
cs: Jas displeje

en: LCD Auto Shut Off (seconds)
cs: Prodleva automatického vypnutí displeje (vteřiny)

en: Center-Weighted
cs: S důrazem na střed

en: Matrix
cs: Mřížka

en: Spot-AF
cs: Automat. zaostření na jediný bod

en: Exposure Metering
cs: Měření expozičních hodnot

en: Zoom (in millimeters)
cs: Přiblížení­ (v milimetrech)

en: none
cs: žádné

en: AE-lock
cs: Uzamčení měření exp. hodnot

en: Fisheye
cs: Rybí oko

en: Wide
cs: Širokoúhlé

en: Misc exposure/lens settings
cs: Různá nastavení pro exp. a objektiv

en: Auto exposure lock
cs: Automat. uzamčení exp. času

en: Nikon Coolpix 880:
        Camera configuration (or preferences):
    
            The optical zoom does not properly
            function.
    
            Not all configuration settings
            can be properly read or written, for
            example, the fine tuned setting of
            white balance, and the language settings.
    
            Put the camera in 'M' mode in order to
            to set the shutter speed.
cs: Nikon Coolpix 880:
        Funkce přístroje:
    
            Nastavování optického přiblížení nefunguje správně
    
            Ne všechna nastavení je možné načítat či měnit, například jemné dolaďování vyvážení
            bílé a nastavení jazyka nabídek přístroje.
    
           Aby bylo možné nastavovat expoziční čas, musí být přístroj přepnutý do režimu „M“ (ruční).

en: Nikon Coolpix 995:
        Camera configuration (preferences) for this
        camera are incomplete, contact the gphoto
        developer mailing list
        if you would like to contribute to this
        driver.
    
        The download should function correctly.
cs: Nikon Coolpix 995:
       Ne všechny položky nastavení tohoto zařízení jsou 
       k dispozici, pokud chcete pomoci s jejich doplněním, 
       obraťte na e-mailovou konferenci vývojářů gphoto.
    
       Stahování snímků by mělo fungovat v pořádku.

en: White board
cs: Světlé pozadí

en: Black board
cs: Tmavé pozadí

en: Color or Function Mode
cs: Režim barev či fungování

en: Slow
cs: Pomalé

en: Anti-redeye Fill
cs: Výplň. záblesk s omezením jevu červených očí

en: Fluorescent-1-home-6700K
cs: výbojkové-1-domov-6700K

en: Fluorescent-2-desk-5000K
cs: výbokové-2-stůl-5000K

en: Fluorescent-3-office-4200K
cs: výbojkové-3-kancelář-4200K

en: Flourescent-1-home-6700K
cs: výbojkové-1-domov-6700K

en: Flourescent-2-desk-5000K
cs: výbojkové-2-stůl-5000K

en: Flourescent-3-office-4200K
cs: výbojkové-3-kancelář-4200K

en: Dusk
cs: Soumrak

en: LCD Mode
cs: Režim displeje

en: ESP
cs: ESP – měření osvětl. scény z celé plochy záběru

en: Digital zoom
cs: Digitální přiblížení

en: Focus position
cs: Pozice ohniska

en: Time format
cs: Formát zápisu času

en: Some notes about Olympus cameras:
    (1) Camera Configuration:
        A zero value will take the default one (auto).
    (2) Olympus C-3040Z (and possibly also the C-2040Z
        and others) have a USB PC Control mode. To switch
        into 'USB PC control mode', turn on the camera, open
        the memory card access door and then press and
        hold both of the menu and LCD buttons until the
        camera control menu appears. Set it to ON.
    (3) If you switch the 'LCD mode' to 'Monitor' or
        'Normal', don't forget to switch it back to 'Off'
        before disconnecting. Otherwise you can't use
        the camera buttons. If you end up in this
        state, you should reconnect the camera to the
        PC, then switch LCD to 'Off'.
cs: Několik poznámek k přístrojům Olympus:
    
    1) Místo nezadaných hodnot nastavení budou použity ty výchozí (automatika).
    
    2) Typ C-3040Z (a pravděpodobně též C-2040Z a další) je pro ovládání z počítače přes USB třeba
    nejprve přepnout do příslušného režimu. Postup pro toto je následující: - zapnout přístroj
     - otevřít krytku slotu pro paměťovou kartu
     - podržet současně tlačítka „nabídka“ a „displej“, dokud se na displeji přístroje neobjeví
    nabídka pro zapnutí příslušného režimu.
    
    3) Pokud během ovládání z počítače přepnete displej do režimu „monitor“ či „normální“,
    nezapomeňte jej před odpojením od počítače přepnout zpět do režimu „vypnuto“. Pokud tak
    neučiníte, přístroj pak nebude reagovat na stisk žádného z tlačítek na něm. Pro nápravu stačí
    připojit jej zpět k počítači a provést zmíněné vypnutí displeje.

en: Olympus 750 Ultra Zoom:
    (1) Olympus 750UZ has a USB PC Control mode. To switch
        into 'USB PC control mode', turn on the camera, open
        the memory card access door and then press and
        hold both the 'OK' and 'quickview' buttons until the
        camera control menu appears. Set it to control mode.
    (2) If you switch the 'LCD mode' to 'Monitor' or
        'Normal', don't forget to switch it back to 'Off'
        before disconnecting. Otherwise you can't use
        the camera buttons. If you end up in this
        state, you should reconnect the camera to the
        PC, then switch LCD to 'Off'.
cs: Olympus 750 Ultra Zoom:
    
    1) tento typ je pro ovládání z počítače přes USB třeba nejprve přepnout do příslušného režimu.
    Postup pro toto je následující:
     - zapnout přístroj
     - otevřít krytku slotu pro paměťovou kartu
     - podržet současně tlačítka „nabídka“ a „rychlé zobrazení“ (quickview), dokud se na displeji
    přístroje neobjeví nabídka pro zapnutí příslušného režimu.
    
    2) Pokud během ovládání z počítače přepnete displej do režimu „monitor“ či „normální“,
    nezapomeňte jej před odpojením od počítače přepnout zpět do režimu „vypnuto“. Pokud tak
    neučiníte, přístroj pak nebude reagovat na stisk žádného z tlačítek na něm. Pro nápravu stačí
    připojit jej zpět k počítači a provést zmíněné vypnutí displeje.

en: Default sierra driver:
    
        This is the default sierra driver, it
        should be capable of supporting the download
        and browsing of pictures on your camera.
    
        Camera configuration (or preferences)
        settings are based on the Olympus 3040,
        and are likely incomplete. If you verify
        that the configuration settings are
        complete for your camera, or can contribute
        code to support complete configuration,
        please contact the developer mailing list.
cs: Výchozí ovladač pro Sierra:
    
     Tento výchozí ovladač by měl umožňovat stahování a procházení snímků v přístroji.
    
     Položky nastavení přístroje jsou odvozeny z Olympus 3040 a pravděpodobně nekompletní.
     Pokud pro váš přístroj nic nechybí či dovedete chybějící doprogramovat, dejte o tom
     vědět na e-mailové konferenci vývojářů gPhoto2 (v angličtině).

en: The file to be uploaded has a null length
cs: Soubor, který má být nahrán, neobsahuje žádná data (nulová velikost).

en: Not enough memory available on the memory card
cs: Na paměťové kartě již není dostatek volného místa

en: Cannot retrieve the name of the folder containing the pictures
cs: Nelze získat název složky s obrázky

en: Upload is supported into the '%s' folder only
cs: Nahrávání souborů do přístroje je možné pouze do složky „%s“

en: Best
cs: Nejlepší

en: %i (unknown)
cs: %i (neznámé)

en: Shutter Speed (microseconds, 0 auto)
cs: Expoziční čas v mikrosekundách (0 = nastavit automaticky)

en: Black/White
cs: Černá/bílá

en: White Board
cs: Světlé pozadí

en: Black Board
cs: Tmavé pozadí

en: Brightness/Contrast
cs: Jas/Kontrast

en: Bright+
cs: Přidat jas

en: Bright-
cs: Ubrat jas

en: Skylight
cs: Denní světlo

en: Infinity/Fish-eye
cs: Nekonečno/rybí oko

en: Spot Metering Mode
cs: Bodové měření

en: 1x
cs: 1×

en: 1.6x
cs: 1,6×

en: 2.5x
cs: 2,5×

en: Auto Off (host) (in seconds)
cs: Čas automat. vypnutí (s počítačem) (ve vteřinách)

en: How long will it take until the camera powers off when connected to the computer?
cs: Po jak dlouhé době nečinnosti během připojení k počítači se má přístroj vypnout?

en: Auto Off (field) (in seconds)
cs: Čas automat. vypnutí přístroje (mimo poč.) (ve vteřinách)?

en: How long will it take until the camera powers off when not connected to the computer?
cs: Po jak dlouhé době nečinnosti se má přístroj sám vypnout, když není připojen k počítači?

en: LCD Auto Off (in seconds)
cs: Čas automat. vypnutí displeje (ve vteřinách)

en: Shot Settings
cs: Nastavení snímání

en: F2.3
cs: F2,3

en: F2.8
cs: F2,8

en: F5.6
cs: F5,6

en: standard
cs: standardní

en: HyPict
cs: Přepočítat na vyšší rozlišení (v přístroji)

en: color
cs: barevné

en: black & white
cs: černá a bílá

en: Note: no memory card present, some values may be invalid
cs: Poznámka: není vložena žádná paměťová karta, některé hodnoty proto nemusí odpovídat skutečnosti

en: Camera Model: %s
cs: Model přístroje: %s

en: Serial Number: %s
cs: Sériové číslo: %s

en: Software Rev.: %s
cs: Verze firmware: %s

en: Frames Taken: %i
cs: Pořízeno snímků: %i

en: Frames Left: %i
cs: Ještě je možné pořídit snímků: %i

en: Battery Life: %i
cs: Zbývající čas provozu na akumulátor: %i

en: Memory Left: %i bytes
cs: Volné místo na paměťové kartě: %i bytes

en: Date: %s
cs: Datum: %s

en: No camera manual available.
cs: Pro tento přístroj není k dispozici příručka o jeho používání z počítače.

en: Some notes about Epson cameras:
    - Some parameters are not controllable remotely:
      * zoom
      * focus
      * custom white balance setup
    - Configuration has been reverse-engineered with
      a PhotoPC 3000z, if your camera acts differently
      please send a mail to %s (in English)
cs: Několik poznámek ohledně přístrojů Epson:
    - Některé z parametrů není možné ovládat z počítače:
      * Přiblížení
      * Zaostřování
      * Uživatelské nastavení vyvážení bílé
    - Způsob nastavování byl prozkoumán s přístrojem PhotoPC 3000z.
    Pokud se váš přístroj chová odlišně, prosím podejte o tom zprávu na %s (v angličtině).

en: Some notes about Olympus cameras (and others?):
    (1) Camera Configuration:
        A value of 0 will take the default one (auto).
    (2) Olympus C-3040Z (and possibly also the C-2040Z
        and others) have a USB PC Control mode. To switch
        to this mode, turn on the camera, open
        the memory card access door and then press and
        hold both of the menu and LCD buttons until the
        camera control menu appears. Set it to ON.
    (3) If you switch the 'LCD mode' to 'Monitor' or
        'Normal', don't forget to switch it back to 'Off'
        before disconnecting. Otherwise you cannot use
        the camera's buttons. If you end up in this
        state, you should reconnect the camera to the
        PC and switch LCD to 'Off'.
cs: Několik poznámek k přístrojům Olympus (a možná i dalších):
    
    1) Místo nezadaných hodnot nastavení budou použity ty výchozí (automatika).
    
    2) Typ C-3040Z (a pravděpodobně též C-2040Z a další) je pro ovládání z počítače přes USB třeba
    nejprve přepnout do příslušného režimu. Postup je následující:
     - zapnout přístroj
     - otevřít krytku slotu pro paměťovou kartu
     - podržet současně tlačítka „nabídka“ a „displej“, dokud se na displeji přístroje neobjeví
    nabídka pro zapnutí příslušného režimu.
    
    3) Pokud během ovládání z počítače přepnete displej do režimu „monitor“ či „normální“,
    nezapomeňte jej před odpojením od počítače přepnout zpět do režimu „vypnuto“. Pokud tak
    neučiníte, přístroj pak nebude reagovat na stisk žádného z tlačítek na něm. Pro nápravu stačí
    připojit jej zpět k počítači a provést zmíněné vypnutí displeje.

en: sierra SPARClite library
    Scott Fritzinger <scottf@unr.edu>
    Support for sierra-based digital cameras
    including Olympus, Nikon, Epson, and Pentax.
    
    Thanks to Data Engines (www.dataengines.com)
    for the use of their Olympus C-3030Z for USB
    support implementation.
cs: Ovladač pro čipy sierra SPARClite
    Scott Fritzinger <scottf@unr.edu>
    Podpora pro přístroje obsahující čip Sierra
    od Olympus, Nikon, Epson, Pentax, a dalších.
    
    Poděkování společnosti Data Engines
    (www.dataengines.com) za poskytnutí jejich
    přístroje Olympus C-3030Z pro účely implementace
    podpory USB.

en: %lld (unknown)
cs: %lld (neznámé)

en: Sipix StyleCam Blink Driver
    Vincent Sanders <vince@kyllikki.org>
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>.
cs: Ovladač pro přístroj Sipix StyleCam Blink
    Vincent Sanders <vince@kyllikki.org>
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>.

en: Could not apply USB settings
cs: Nastavení USB se nepodařilo použít.

en: SiPix Web2
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Driver for accessing the SiPix Web2 camera.
cs: Ovladač pro zařízení SiPix Web2
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>

en: Smal Ultrapocket
    Lee Benfield <lee@benf.org>
    Driver for accessing the Smal Ultrapocket camera, and OEM versions (slimshot)
cs: Smal Ultrapocket
    Lee Benfiel <lee@benf.org>
    Ovladač pro přístroje Smal Ultrapocket a jejich OEM verze (slimshot).

en: Sonix camera.
    There is %i photo in it.
     | Sonix camera.
    There are %i photos in it.
cs[0]: Přístroj Sonix.
    Nyní obsahuje %i snímek.
cs[1]: Přístroj Sonix.
    Nyní obsahuje %i snímky.
cs[2]: Přístroj Sonix.
    Nyní obsahuje %i snímků.

en: This driver supports some cameras that use the Sonix sn9c2028 chip.
    The following operations are supported:
       - thumbnails for a GUI frontend
       - full images in PPM format
       - delete all images
       - delete last image (not all of the Sonix cameras can do this)
       - image capture to camera (		ditto		)
    If present on the camera, video clip frames are downloaded 
    as consecutive still photos or as AVI files, depending on the model.
    Thumbnails for AVIs are still photos made from the first frame.
    A single image cannot be deleted unless it is the last one.
cs: Sonix sn9c2025.
    Podporovány jsou následující operace:
    
     - stahování náhledů pro ovládání z grafického uživatelského rozhraní
     - stahování snímků ve formátu PPM
     - mazání všech snímků naráz
     - mazání posledního snímku (ne všechny přístroje to umožňují)
     - uložení pořízeného snímku na datové úložiště přístroje
    
    Videozáznamy jsou staženy jako posloupnost snímku či ve formátu AVI – dle konkrétního typu.
    Náhledy videozáznamů v AVI jsou statickými snímky prvního políčka videozáznamu.
    Snímky není možné mazat jednotlivě – s vyjímkou posledního uloženého.

en: Sonix camera library
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>
cs: Ovladač pro přístroje Sonix
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>

en: Sony DSC-F1 Digital Camera Support
    M. Adam Kendall <joker@penguinpub.com>
    Based on the chotplay CLI interface from
    Ken-ichi Hayashi
    Gphoto2 port by Bart van Leeuwen <bart@netage.nl>
cs: Ovladač pro přístroj Sony DSC-F1
    M. Adam Kendall <joker@penguinpub.com>
    Vychází z rozhraní pro příkazovou řádku chotplay od Ken-ichi Hayashi
    Pro Gphoto2 upravil Bart van Leeuwen <bart@netage.nl>

en: Sony DSC-F55/505 gPhoto library
    Supports Sony MSAC-SR1 and Memory Stick used by DCR-PC100
    Originally written by Mark Davies <mdavies@dial.pipex.com>
    gPhoto2 port by Raymond Penners <raymond@dotsphinx.com>
cs: Ovladač v gPhoto pro přístroj Sony DSC-F55/505
    Podporuje paměťové karty Sony MSAC-SR1 a Memory Stick z DCR-PC100
    Původně vytvořil Mark Davies <mdavies@dial.pipex.com>
    pro gPhoto2 upravil Raymond Penners <raymond@dotsphinx.com>

en: Firmware Revision: %8s
    Pictures:     %i
    Memory Total: %ikB
    Memory Free:  %ikB
cs: Verze firmwaru: %8s
    Počet snímků: %i
    Velikost datového úložiště: %i kB
    Volné místo: %i kB

en: Firmware Revision: %8s
cs: Verze firmwaru: %8s

en: Soundvision Driver
    Vince Weaver <vince@deater.net>
cs: Ovladač pro Soundvision
    Vince Weaver <vince@deater.net>

en: FLASH:
     Files: %d
cs: Datové úložiště:
     Souborů: %d

en: SDRAM:
     Files: %d
      Images: %4d
      Movies: %4d
    Space used: %8d
    Space free: %8d
cs: Datové úložiště:
     Souborů: %d
      Snímků: %4d
      Videonahrávek: %4d
    Využitá kapacita: %8d
    Volná kapacita: %8d

en: spca50x library v
cs: ovladač spca50x v

en: Your USB camera has a S&Q chipset.
    The total number of pictures taken is %i
    Some of these could be clips containing
    several frames
cs: Váš USB přístroj je založen na čipu S&Q.
    Celkové množství pořízených snímků je %i.
    Některé z nich mohou být krátkými
    videonahrávkami o několika snímcích

en: For cameras with S&Q Technologies chip.
    Should work with gtkam. Photos will be saved in PPM format.
    
    All known S&Q cameras have two resolution settings. What
    those are, will depend on your particular camera.
    A few of these cameras allow deletion of all photos. Most do not.
    Uploading of data to the camera is not supported.
    The photo compression mode found on many of the S&Q
    cameras is supported, to some extent.
    If present on the camera, video clips are seen as subfolders.
    Gtkam will download these separately. When clips are present
    on the camera, there is a little triangle before the name of
    the camera. If no folders are listed, click on the little 
    triangle to make them appear. Click on a folder to enter it
    and see the frames in it, or to download them. The frames will
    be downloaded as separate photos, with special names which
    specify from which clip they came. Thus, you may freely 
    choose to save clip frames in separate directories. or not.
cs: Pro přístroje s čipy od S&Q Technologies.
    Mělo by fungovat s gtkam. Snímky jsou ukládány ve formátu PPM.
    
    Všechny známé přístroje od S&Q umí dvě rozlišení. Jaké, to záleží na konkrétním přístroji.
    Pouze malá část z nich umožňuje smazat všechny snímky naráz.
    Nahrávání dat do přístroje není možné. Režim komprese obrazových dat, které mnohé tyto
    přístroje umí, je podporován jen částečně.
    Videozáznamy jsou v přístroji ukládány jako podsložky, Gtkam je stahuje odděleně.
    Pokud se na přístroji nachází pořízený videozáznam, před názvem přístroje je zobrazen malý
    trojúhelník. K záznamu se lze dostat kliknutím na složku, čímž se zobrazí jednotlivé snímky a je
    možné je stáhnout.
    Záznam bude stažen jako jednotlivé snímky s názvy odvozenými od videozáznamu, ke kterému
    náleží. Díky tomu je není nutné uchovávat v oddělených složkách.

en: sq905 generic driver
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>
cs: Obecný ovladač pro sq905
    Theodore Kilgore <kilgota@auburn.edu>

en: Your USB picture frame has a ST2205 chipset
cs: Tento fotorámeček obsahuje čip ST2205.

en: ST2205 based picture frames come with a variety of resolutions.
    The gphoto driver for these devices allows you to download,
    upload and delete pictures from the picture frame.
cs: Displeje fotorámečků, obsahujících čip ST2205 mívají různá rozlišení.
    Ovladač v gPhoto umí z takových zařízení stahovat snímky, odesílat je do nich a mazat je v nich.

en: ST2205 USB picture frame driver
    Hans de Goede <hdegoede@redhat.com>
    This driver allows you to download, upload and delete pictures
    from the picture frame.
cs: Ovladač pro USB fotorámečky obsahující čip ST2205
    Hans de Goede <hdegoede@redhat.com>
    Ovladač v umí z takových zařízení stahovat snímky, odesílat je do nich a mazat je vnich.

en: Orientation
cs: Natočení

en: STV0674
    Vincent Sanders <vince@kyllikki.org>
    Driver for cameras using the STV0674 processor ASIC.
    Protocol reverse engineered using SnoopyPro
cs: STV0674
    Vincent Sanders <vince@kyllikki.org>
    Ovladač pro zařízení obsahující čip STV0674.
    Komunikační protokol byl prozkoumán s použitím SnoopyPro.

en: Bad exposure (not enough light probably)
cs: Špatná expozice (nejspíš nedostatečné osvětlení)

en: Information on STV0680-based camera:
cs: Informace o přístroji s čipem STV0680:

en: Firmware Revision: %d.%d
cs: Verze firmwaru: %d.%d

en: ASIC Revision: %d.%d
cs: Verze čipu: %d.%d

en: Sensor ID: %d.%d
cs: Identifikátor snímače: %d.%d

en: Camera is configured for lights flickering by %dHz.
cs: Přístroj je nastaven na světla blikající na frekvenci %d Hz.

en: Memory in camera: %d Mbit.
cs: Kapacita datového úložiště přístroje: %d Mb

en: Camera supports Thumbnails.
cs: Přístroj poskytuje náhledové snímky.

en: Camera supports Video.
cs: Přístroj umí pořizovat videonahrávky.

en: Camera pictures are monochrome.
cs: Přístroj pořizuje monochromatické snímky.

en: Camera has memory.
cs: Přístroj má datové úložiště.

en: Camera supports videoformats:
cs: Přístroj umí tyto formáty videonahrávek:

en: Vendor ID: %02x%02x
cs: Identifikátor výrobce: %02x%02x

en: Product ID: %02x%02x
cs: Identifikátor výrobku: %02x%02x

en: Number of Images: %d
cs: Počet uložených snímků: %d

en: Maximum number of Images: %d
cs: Nanejvýš je možné pořídit snímků: %d

en: Image width: %d
cs: Šírka snímku v pixelech: %d

en: Image height: %d
cs: Výška snímku v pixelech: %d

en: Image size: %d
cs: Rozlišení snímku: %d

en: Thumbnail width: %d
cs: Šířka náhledu v pixelech: %d

en: Thumbnail height: %d
cs: Výška náhledu v pixelech: %d

en: Thumbnail size: %d
cs: Rozlišení náhledu: %d

en: STV0680
    Adam Harrison <adam@antispin.org>
    Driver for cameras using the STV0680 processor ASIC.
    Protocol reverse engineered using CommLite Beta 5
    Carsten Weinholz <c.weinholz@netcologne.de>
    Extended for Aiptek PenCam and other STM USB Dual-mode cameras.
cs: STV0680
    Adam Harrison <adam@antispin.org>
    Ovladač pro přístroje s čipem STV0680.
    Protokol byl prozkoumán s použitím CommLite Beta 5.
    Carsten Weinholz <c.weinholz@netcologne.de>
    Rozšířeno pro Aiptek PenCam a další USB přístroje STM s duálním režimem.

en: Getting information on %i files...
cs: Probíhá získávání informací o %i souborech…

en: (Traveler) SX330z Library (And other Aldi-cams).
    Even other Vendors like Jenoptik, Skanhex, Maginon should work.
    Please send bugreports and comments.
    Dominik Kuhlen <kinimod@users.sourceforge.net>
cs: Ovladač pro (Traveler) SX330z (a další přístroje Aldi).
    Přístroje od firem Jenoptik, SkanHex a Maginon by měly fungovat také.
    Prosím posílejte hlášení o chybách a podněty (v angličtině).
    Dominik Kuhlen <kinimod@users.sourceforge.net>

en: sx330z is USB only
cs: sx330z umí pouze rozhraní USB

en: Driver Settings
cs: Nastavení ovladače

en: Turbo mode
cs: Turbo režim

en: Topfield TF5000PVR
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Library to download / upload files from a Topfield PVR.
    Ported from puppy (c) Peter Urbanec <toppy at urbanec.net>
cs: Topfield TF5000PVR
    Marcus Meissner <marcus@jet.franken.de>
    Ovladač pro stahování a nahrávání souborů pro videorekordér Topfield.
    Z puppy © předělal Peter Urbanec <toppy at urbanec.net>

en: Downloading %s...
cs: Probíhá stahování %s…

en: Toshiba
    David Hogue <david@jawa.gotdns.org>
    Toshiba pdr-m11 driver.
cs: Toshiba
    David Hogue <david@jawa.gotdns.org>
    Ovladač pro Toshiba pdr-m11.

en: Internal error looking for camlibs. (path names too long?)
cs: Vyskytla se vnitřní chyba při hledání ovladačů pro zařízení.
    Nejsou (souborové) cesty příliš dlouhé?

en: Loading camera drivers from '%s'...
cs: Probíhá nahrávání ovladačů přístrojů z „%s“…

en: Could not find any driver for '%s'
cs: Pro „%s“ není k dispozici ovladač

en: An error occurred in the io-library ('%s'): %s
cs: Vyskytla se chyba ve vstupně/výstupní knihovně („%s“): %s

en: No additional information available.
cs: Nejsou k dispozici žádné další doplňující informace.

en: Could not detect any camera
cs: Nebyl nalezen žádný přístroj

en: Could not detect any camera at port %s
cs: Na portu %s nebyl nalezen žádný přístroj

en: You have to set the port prior to initialization of the camera.
cs: Nejdříve je třeba nastavit port, až poté je možné zahájit komunikaci s přístrojem.

en: Could not load required camera driver '%s' (%s).
cs: Pro přístroj nelze načíst potřebný ovladač „%s“ (%s).

en: Camera driver '%s' is missing the 'camera_init' function.
cs: Ovladač pro přístroj „%s“ postrádá funkci „camera_init“.

en: This camera does not provide any configuration options.
cs: Tento přístroj neposkytuje počítači přístup ke svým nastavením.

en: This camera does not support setting configuration options.
cs: Nastavení tohoto přístroje nelze měnit z počítače.

en: This camera does not support summaries.
cs: Pro tento přístroj nejsou k dispozici souhrnné informace.

en: This camera does not provide a manual.
cs: Pro tento přístroj není k dispozici popis podrobností o jeho používání z počítače.

en: This camera does not provide information about the driver.
cs: K ovladači pro tento přístroj nejsou k dispozici žádné informace.

en: This camera can not capture.
cs: Tento přístroj neumí pořizovat snímky (při ovládání z počítače).

en: This camera can not trigger capture.
cs: Tento přístroj neumí spouštěné pořízení snímku.

en: This camera can not capture previews.
cs: Tento přístroj neumí pořizovat náhledy.

en: The path '%s' is not absolute.
cs: (souborová) cesta „%s“ není úplná (absolutní).

en: You have been trying to delete '%s' from folder '%s', but the filesystem does not support deletion of files.
cs: Má být vymazáno „%s“ ze složky  „%s“, ale tento souborový systém mazání souborů neumožňuje.

en: Deleting '%s' from folder '%s'...
cs: Probíhá mazání „%s“ ze složky „%s“…

en: There are still subfolders in folder '%s/%s' that you are trying to remove.
cs: Složku „%s/%s“ nelze smazat, neb není prázdná (vymažte z ní podsložky).

en: There are still files in folder '%s/%s' that you are trying to remove.
cs: Složku „%s/%s“ nelze smazat, neb není prázdná (vymažte z ní soubory).

en: The filesystem does not support upload of files.
cs: Tento souborový systém neumožňuje nahrávat soubory.

en: Folder '%s' only contains %i files, but you requested a file with number %i.
cs: Složka „%s“ obsahuje pouze %i souborů, což je méně, než pořadové číslo %i souboru, který je vyžadován.

en: File '%s' could not be found in folder '%s'.
cs: Soubor „%s“ nebyl ve složce „%s“ nalezen.

en: Could not find file '%s'.
cs: Soubor „%s“ nelze nalézt.

en: The filesystem doesn't support getting files
cs: Souborový systém neposkytuje seznam přítomných souborů

en: Unknown file type %i.
cs: Neznámý typ souboru %i.

en: Downloading '%s' from folder '%s'...
cs: Probíhá stahování „%s“ ze složky „%s“…

en: The filesystem doesn't support getting file information
cs: Tento souborový systém neposkytuje informace o souborech

en: The filesystem doesn't support setting file information
cs: Tento souborový systém neumožňuje nastavovat informace o souboru

en: Read-only file attributes like width and height can not be changed.
cs: Údaje o datech, jako např. vodorovné a svislé rozlišení slouží 
    pouze pro informaci a proto je nelze měnit.

en: The filesystem doesn't support getting storage information
cs: Tento souborový systém o sobě neposkytuje žádné informace

en: Corrupted data
cs: Data jsou poškozená

en: File exists
cs: Soubor existuje

en: Unknown model
cs: Neznámý typ přístroje

en: Directory not found
cs: Složka nebyla nenalezena

en: File not found
cs: Soubor nebyl nenalezen

en: Directory exists
cs: Složka existuje

en: I/O in progress
cs: Probíhá vstupně/výstupní operace

en: Path not absolute
cs: Souborová cesta není absolutní

en: Operation cancelled
cs: Operace byla zrušena

en: Camera could not complete operation
cs: Přístroj nebyl schopen dokončit operaci

en: OS error in camera communication
cs: Nastala chyba při komunikaci s přístrojem

en: Not enough free space
cs: Na datovém úložišti není dostatek volného místa

en: Unknown camera library error
cs: Neznámá chyba ovladače pro přístroj

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba
