cpplib 5.1-b20150208 - en to eo translation catalogue (211 entries)

en: conversion from %s to %s not supported by iconv
eo: konverto de %s al %s ne estas subtenata de iconv

en: no iconv implementation, cannot convert from %s to %s
eo: neniu realigo de iconv, ne eblas konverti de %s al %s

en: character 0x%lx is not in the basic source character set
eo: la signo 0x%lx ne estas en la baza fonta signaro

en: converting to execution character set
eo: konverto al plenumiga signaro

en: character 0x%lx is not unibyte in execution character set
eo: la signo 0x%lx ne estas unubajta en plenumiga signaro

en: universal character names are only valid in C++ and C99
eo: universalaj signo-nomoj nur validas en C++ kaj C99

en: C99's universal character names are incompatible with C90
eo: Universalaj signo-nomoj de C99 ne interakordas kun C90

en: the meaning of '\%c' is different in traditional C
eo: la signifo de '\%c' estas malsama en tradicia C

en: In _cpp_valid_ucn but not a UCN
eo: En _cpp_valid_ucn sed ne estas UCN

en: incomplete universal character name %.*s
eo: nekompleta universala signo-nomo %.*s

en: %.*s is not a valid universal character
eo: %.*s ne estas valida universala signo

en: '$' in identifier or number
eo: '$' en identiganto aŭ numero

en: universal character %.*s is not valid in an identifier
eo: la universala signo %.*s ne estas valida en identiganto

en: universal character %.*s is not valid at the start of an identifier
eo: la universala signo %.*s ne estas valida en komenco de identiganto

en: converting UCN to source character set
eo: konverto de UCN al la fonta signaro

en: converting UCN to execution character set
eo: konverto de UCN al la plenumiga signaro

en: the meaning of '\x' is different in traditional C
eo: la signifo de '\x' estas malsama en tradicia C

en: \x used with no following hex digits
eo: \x estis uzata kun la jenaj deksesumaj ciferoj

en: hex escape sequence out of range
eo: deksesuma eskapa sekvo estas for de intervalo

en: octal escape sequence out of range
eo: okuma eskapa sekvo estas for de intervalo

en: the meaning of '\a' is different in traditional C
eo: la signifo de '\a' estas malsama en tradicia C

en: non-ISO-standard escape sequence, '\%c'
eo: ne-ISO-norma eskapa sekvo, '\%c'

en: unknown escape sequence: '\%c'
eo: nekonata eskapa sekvo: '\%c'

en: unknown escape sequence: '\%s'
eo: nekonata eskapa sekvo: '\%s'

en: converting escape sequence to execution character set
eo: konverto de eskapa sekvo al plenumiga signaro

en: character constant too long for its type
eo: signa konstanto tro longas por ties tipo

en: multi-character character constant
eo: plursigna signa konstanto

en: empty character constant
eo: malplena signa konstanto

en: failure to convert %s to %s
eo: problemo por konverti %s al %s

en: extra tokens at end of #%s directive
eo: kromaj ĵetonoj ĉe la fino de la instrukcio #%s

en: #%s is a GCC extension
eo: #%s estas aldono de GCC

en: #%s is a deprecated GCC extension
eo: #%s estas evitinda aldono de GCC

en: suggest not using #elif in traditional C
eo: sugesti ne uzi #elif en tradicia C

en: traditional C ignores #%s with the # indented
eo: tradicia C preteratentas #%s kun la # krommarĝenita

en: suggest hiding #%s from traditional C with an indented #
eo: sugesti kaŝi #%s el tradicia C per krommarĝenigo de #

en: embedding a directive within macro arguments is not portable
eo: enkorpigi instrukcion ene de makroaj argumentoj ne estas portebla

en: style of line directive is a GCC extension
eo: stilo de lini-instrukcioj estas aldono de GCC

en: invalid preprocessing directive #%s
eo: malvalida antaŭproceza instrukcio #%s

en: "defined" cannot be used as a macro name
eo: "defined" ne povas estis uzata kiel makroa nomo

en: "__has_include__" cannot be used as a macro name
eo: "__has_include__" ne povas estis uzata kiel makroa nomo

en: "%s" cannot be used as a macro name as it is an operator in C++
eo: "%s" ne povas esti uzata kiel makroa nomo ĉar ĝi estas operatoro en C++

en: no macro name given in #%s directive
eo: neniu makroa nomo estas indikita en la instrukcio #%s

en: macro names must be identifiers
eo: makroaj nomoj devas esti identigantoj

en: undefining "%s"
eo: ni maldifinas "%s"

en: missing terminating > character
eo: mankas finiganta signo >

en: #%s expects "FILENAME" or <FILENAME>
eo: #%s atendas "DOSIERNOMO" aŭ <DOSIERNOMO>

en: empty filename in #%s
eo: malplena dosiernomo en #%s

en: #include nested too deeply
eo: #include estas ingita tro profunde

en: #include_next in primary source file
eo: #include_next en ĉefa fonta dosiero

en: invalid flag "%s" in line directive
eo: malvalida flago "%s" en lini-instrukcio

en: unexpected end of file after #line
eo: neatendita dosierfino post #line

en: "%s" after #line is not a positive integer
eo: "%s" post #line ne estas pozitiva entjero

en: line number out of range
eo: lininumero estas for de intervalo

en: "%s" is not a valid filename
eo: "%s" ne estas valida dosiernomo

en: "%s" after # is not a positive integer
eo: "%s" post # ne estas pozitiva entjero

en: invalid #%s directive
eo: malvalida instrukcio #%s

en: registering pragmas in namespace "%s" with mismatched name expansion
eo: registro de pragma en nomspaco "%s" kun nekongrua nom-etendigo

en: registering pragma "%s" with name expansion and no namespace
eo: registro de pragma "%s" kun nom-etendigo kaj sen nomspaco

en: registering "%s" as both a pragma and a pragma namespace
eo: registro de "%s" kaj kiel pragma kaj kiel pragma-nomspaco

en: #pragma %s %s is already registered
eo: #pragma %s %s jam estas registrita

en: #pragma %s is already registered
eo: #pragma %s jam estas registrita

en: registering pragma with NULL handler
eo: registro de pragma kun traktilo de NULL

en: #pragma once in main file
eo: #pragma unufoje en ĉefdosiero

en: invalid #pragma push_macro directive
eo: malvalida instrukcio #pragma push_macro

en: invalid #pragma pop_macro directive
eo: malvalida instrukcio #pragma pop_macro

en: invalid #pragma GCC poison directive
eo: malvalida instrukcio #pragma GCC poison

en: poisoning existing macro "%s"
eo: venenigo de ekzistanta makroo "%s"

en: #pragma system_header ignored outside include file
eo: #pragma system_header estis preteratentata for de inkluziv-dosiero

en: cannot find source file %s
eo: ne eblas trovi la fontan dosieron %s

en: current file is older than %s
eo: nuna dosiero estas pli malnova ol %s

en: invalid "#pragma GCC %s" directive
eo: malvalida instrukcio "#pragma GCC %s"

en: _Pragma takes a parenthesized string literal
eo: _Pragma prenas kurbkrampitan ĉenan literaĵon

en: #else without #if
eo: #else sen #if

en: #else after #else
eo: #else post #else

en: the conditional began here
eo: la kondiĉo komencis ĉi tie

en: #elif without #if
eo: #elif sen #if

en: #elif after #else
eo: #elif post #else

en: #endif without #if
eo: #endif sen #if

en: missing '(' after predicate
eo: mankas '(' post predikato

en: missing ')' to complete answer
eo: mankas ')' por kompletigi respondon

en: predicate's answer is empty
eo: respondo de predikato estas malplena

en: assertion without predicate
eo: aserto sen predikato

en: predicate must be an identifier
eo: predikato devas esti identiganto

en: "%s" re-asserted
eo: "%s" estas re-asertita

en: unterminated #%s
eo: nefinigita #%s

en: unterminated comment
eo: nefinigita komento

en: stdout
eo: ĉefeligujo

en: fixed-point constants are a GCC extension
eo: fisk-komaj konstantoj estas aldono de GCC

en: invalid prefix "0b" for floating constant
eo: malvalida prefikso "0b" por glitkoma konstanto

en: use of C++11 hexadecimal floating constant
eo: uzo de deksesuma glitkoma konstanto de C++11

en: use of C99 hexadecimal floating constant
eo: uzo de deksesuma glitkoma konstanto de C99

en: invalid suffix "%.*s" on floating constant
eo: malvalida sufikso "%.*s" en glitkoma konstanto

en: traditional C rejects the "%.*s" suffix
eo: tradicia C rifuzas la sufikson "%.*s"

en: suffix for double constant is a GCC extension
eo: sufikso por duobla konstanto estas aldono de GCC

en: invalid suffix "%.*s" with hexadecimal floating constant
eo: malvalida sufikso "%.*s" kun deksesuma glitkoma konstanto

en: decimal float constants are a GCC extension
eo: dekumaj glitkomaj konstantoj estas aldono de GCC

en: invalid suffix "%.*s" on integer constant
eo: malvalida sufikso "%.*s" en entjera konstanto

en: use of C++11 long long integer constant
eo: uzo de konstanto C++11 long long integer

en: use of C99 long long integer constant
eo: uzo de konstanto de C99 long long integer

en: imaginary constants are a GCC extension
eo: imaginaraj konstantoj estas aldono de GCC

en: binary constants are a C++14 feature or GCC extension
eo: duumaj konstantoj estas apartaĵo de C++14 aŭ aldono de GCC

en: binary constants are a GCC extension
eo: duumaj konstantoj estas aldono de GCC

en: integer constant is too large for its type
eo: entjera konstanto tro larĝas pro ties tipo

en: integer constant is so large that it is unsigned
eo: entjera konstanto estas tiom larĝa ke ĝi estas sen-signuma

en: missing ')' after "defined"
eo: mankas ')' post "defined"

en: operator "defined" requires an identifier
eo: la operatoro "defined" postulas identiganton

en: ("%s" is an alternative token for "%s" in C++)
eo: ("%s" estas alternativa ĵetono por "%s" en C++)

en: this use of "defined" may not be portable
eo: tiu ĉi uzo de "defined" eble ne estas portebla

en: user-defined literal in preprocessor expression
eo: uzant-difinita literaĵo en antaŭproceza esprimo

en: floating constant in preprocessor expression
eo: glitkoma konstanto en antaŭproceza esprimo

en: imaginary number in preprocessor expression
eo: imaginara numero en antaŭproceza esprimo

en: "%s" is not defined
eo: "%s" ne estas difinita

en: assertions are a GCC extension
eo: asertoj estas aldono de GCC

en: assertions are a deprecated extension
eo: asertoj estas evitinda aldono

en: unbalanced stack in %s
eo: neekvilibrita stako en %s

en: impossible operator '%u'
eo: neebla operatoro '%u'

en: missing ')' in expression
eo: mankas ')' en esprimo

en: '?' without following ':'
eo: '?' sen sekvanta ':'

en: integer overflow in preprocessor expression
eo: entjera troigo en antaŭproceza esprimo

en: missing '(' in expression
eo: mankas '(' en esprimo

en: the left operand of "%s" changes sign when promoted
eo: la maldekstra operaciato de "%s" ŝanĝas signumon kiam promociita

en: the right operand of "%s" changes sign when promoted
eo: la dekstra operaciato de "%s" ŝanĝas signumon kiam promociita

en: traditional C rejects the unary plus operator
eo: tradicia C rifuzas la unuloka plusan operatoron

en: comma operator in operand of #if
eo: koma operatoro en operaciado de #if

en: division by zero in #if
eo: divido per nulo en #if

en: operator "__has_include__" requires a header string
eo: la operatoro "__has_include__" postulas kapan ĉenon

en: missing ')' after "__has_include__"
eo: mankas ')' post "__has_include__"

en: NULL directory in find_file
eo: NULL-dosierujo en find_file

en: one or more PCH files were found, but they were invalid
eo: unu aŭ pli dosieroj PCH estis trovataj, sed ili estas malvalidaj

en: use -Winvalid-pch for more information
eo: uzu -Winvalid-pch por pli da informo

en: %s is a block device
eo: %s estas blok-aparato

en: %s is too large
eo: %s tro larĝas

en: %s is shorter than expected
eo: %s estas pli mallonga ol atendite

en: no include path in which to search for %s
eo: estas neniu inkluziva vojo por serĉi %s

en: Multiple include guards may be useful for:
eo: Multoblaj inkluzivaj gardnodoj povas esti utilaj por:

en: cppchar_t must be an unsigned type
eo: cppchar_t devas esti sensignuma tipo

en: preprocessor arithmetic has maximum precision of %lu bits; target requires %lu bits
eo: antaŭproceza aritmetiko havas maksimuman precizecon de %lu bitoj; la celo postulas %lu bitojn

en: CPP arithmetic must be at least as precise as a target int
eo: Aritmetiko de CPP devas esti minimue tiel preciza kiel la celata int

en: target char is less than 8 bits wide
eo: la celata char estas pli eta ol 8 bitoj

en: target wchar_t is narrower than target char
eo: la celata wchar_t estas pli mallarĝa ol la celata char

en: target int is narrower than target char
eo: la celata int estas pli mallarĝa ol la celata char

en: CPP half-integer narrower than CPP character
eo: duon-entjero de CPP estas pli mallarĝa ol la signo de CPP

en: CPP on this host cannot handle wide character constants over %lu bits, but the target requires %lu bits
eo: CPP en tiu ĉi komputilo ne povas trakti larĝ-signajn konstantoj plilarĝaj ol %lu bitoj, sed la celato postulas %lu bitojn

en: backslash and newline separated by space
eo: retroklino kaj novlinio apartitaj de spaco

en: backslash-newline at end of file
eo: retroklino-novlinio ĉe dosierfino

en: trigraph ??%c converted to %c
eo: trigrafikaĵo ??%c konvertita al %c

en: trigraph ??%c ignored, use -trigraphs to enable
eo: trigrafikaĵo ??%c preteratentita, uzu -trigraphs por ebligi

en: "/*" within comment
eo: "/*" ene de komento

en: %s in preprocessing directive
eo: %s en antaŭproceza instrukcio

en: null character(s) ignored
eo: nul-signo(j) estas preteratentitaj

en: `%.*s' is not in NFKC
eo: '%.*s' ne estas en NFKC

en: `%.*s' is not in NFC
eo: '%.*s' ne estas en NFC

en: attempt to use poisoned "%s"
eo: provo uzi venenitan "%s"

en: __VA_ARGS__ can only appear in the expansion of a C++11 variadic macro
eo: __VA_ARGS__ nur povas aperi en la etendigo de variebl-argumenta makroo de C++11

en: __VA_ARGS__ can only appear in the expansion of a C99 variadic macro
eo: __VA_ARGS__ nur povas aperi en la etendigo de variebl-argumenta makroo de C99

en: identifier "%s" is a special operator name in C++
eo: la identiganto "%s" estas speciala operator-nomo en C++

en: raw string delimiter longer than 16 characters
eo: kruda ĉen-apartigilo pli longas ol 16 signoj

en: invalid new-line in raw string delimiter
eo: malvalida nov-linio en kruda ĉen-apartigilo

en: invalid character '%c' in raw string delimiter
eo: malvalida signo '%c' en kruda ĉen-apartigilo

en: unterminated raw string
eo: nefinigita kruda ĉeno

en: invalid suffix on literal; C++11 requires a space between literal and string macro
eo: malvalida sufikso en literaĵo; C++11 postulas spacon inter literaĵo kaj ĉena makroo

en: null character(s) preserved in literal
eo: nul-signo(j) tenitaj en literaĵo

en: missing terminating %c character
eo: mankas finigantan signon %c

en: C++ style comments are not allowed in ISO C90
eo: Komentoj laŭ la estilo de C++ ne estas permesataj en ISO C90

en: (this will be reported only once per input file)
eo: (tio ĉi estos raportata nur po unu foje por ĉiu enigdosiero)

en: C++ style comments are incompatible with C90
eo: Komentoj laŭ estilo de C++ ne interakordas kun C90

en: multi-line comment
eo: plurlinia komento

en: unspellable token %s
eo: neliterumebla ĵetono %s

en: macro "%s" is not used
eo: makroo "%s" ne estas uzata

en: invalid built-in macro "%s"
eo: malvalida enkonstruita makroo "%s"

en: macro "%s" might prevent reproducible builds
eo: la makroo "%s" povos malebligi reprodukteblajn konstruojn

en: could not determine file timestamp
eo: ne eblis determini la dosieran tempomarkon

en: could not determine date and time
eo: ne eblis determini la daton kaj horon

en: __COUNTER__ expanded inside directive with -fdirectives-only
eo: __COUNTER__ estas etendigata interne de instrukcio per -fdirectives-only

en: invalid string literal, ignoring final '\'
eo: malvalida ĉena literaĵo, ni preterpasas finan '\'

en: pasting "%s" and "%s" does not give a valid preprocessing token
eo: algluo de "%s" kaj "%s" ne rezultas en valida antaŭproceza ĵetono

en: ISO C++11 requires at least one argument for the "..." in a variadic macro
eo: ISO C++11 postulas minimume unu argumenton por la "..." en variebl-argumenta makroo

en: ISO C99 requires at least one argument for the "..." in a variadic macro
eo: ISO C99 postulas minimume unu argumenton por la "..." en variebl-argumenta makroo

en: macro "%s" requires %u arguments, but only %u given
eo: la makroo "%s" postulas %u argumentojn, sed nur %u estis indikataj

en: macro "%s" passed %u arguments, but takes just %u
eo: la makroo "%s" pasis %u argumentojn, sed ĝi prenas nur %u

en: unterminated argument list invoking macro "%s"
eo: nefinigita argumentlisto alvokanta la makroon "%s"

en: function-like macro "%s" must be used with arguments in traditional C
eo: funkci-simila makroo "%s" devas esti uzata kun argumentoj laŭ tradicia C

en: invoking macro %s argument %d: empty macro arguments are undefined in ISO C++98
eo: alvoko de makroo %s, argumento %d: malplenaj makro-argumentoj estas nedifinitaj en ISO C++98

en: invoking macro %s argument %d: empty macro arguments are undefined in ISO C90
eo: alvoko de makroo %s, argumento %d: malplenaj makro-argumentoj estas nedifinitaj en ISO C90

en: duplicate macro parameter "%s"
eo: duobligata makro-parametro "%s"

en: "%s" may not appear in macro parameter list
eo: "%s" ne povas aperi en makroa parametro-listo

en: macro parameters must be comma-separated
eo: makro-parametroj devas esti apartitaj per komoj

en: parameter name missing
eo: mankas parametra nomo

en: anonymous variadic macros were introduced in C++11
eo: sennomaj variebl-argumentaj makrooj estis enkondukataj en C++11

en: anonymous variadic macros were introduced in C99
eo: sennomaj variebl-argumentaj makrooj estis enkondukataj en C99

en: ISO C++ does not permit named variadic macros
eo: ISO C++ ne permesas nomitajn variebl-argumentajn makroojn

en: ISO C does not permit named variadic macros
eo: ISO C ne permesas nomitajn variebl-argumentajn makroojn

en: missing ')' in macro parameter list
eo: mankas ')' en makroa parametro-listo

en: '##' cannot appear at either end of a macro expansion
eo: '##' ne povas aperi ĉe iu ajn fino de makroa etendigo

en: ISO C++11 requires whitespace after the macro name
eo: ISO C++11 postulas blankspacon post la makroa nomo

en: ISO C99 requires whitespace after the macro name
eo: ISO C99 postulas blankspacon post la makroa nomo

en: missing whitespace after the macro name
eo: mankas blankspacon post la makroa nomo

en: '#' is not followed by a macro parameter
eo: '#' ne estas sekvata de makroa parametro

en: "%s" redefined
eo: "%s" estas redifinita

en: this is the location of the previous definition
eo: tiu ĉi estas la loko de la antaŭa difino

en: macro argument "%s" would be stringified in traditional C
eo: makroa argumento "%s" devus esti ĉenigita laŭ tradicia C

en: invalid hash type %d in cpp_macro_definition
eo: malvalida haketa tipo %d en cpp_macro_definition

en: while writing precompiled header
eo: dum skribo de antaŭkompilita kapo

en: %s: not used because `%.*s' is poisoned
eo: %s: ne uzata ĉar '%.*s' estas venenita

en: %s: not used because `%.*s' not defined
eo: %s: ne uzata ĉar '%.*s' ne estas difinita

en: %s: not used because `%.*s' defined as `%s' not `%.*s'
eo: %s: ne uzata ĉar '%.*s' estas difinita kiel '%s', ne '%.*s'

en: %s: not used because `%s' is defined
eo: %s: ne uzata ĉar '%s' estas difinita

en: %s: not used because `__COUNTER__' is invalid
eo: %s: ne uzata ĉar '__COUNTER__' estas malvalida

en: while reading precompiled header
eo: dum lego de antaŭkompilita kapo

en: detected recursion whilst expanding macro "%s"
eo: estis detektata rekursigo dum etendigo de la makroo "%s"

en: syntax error in macro parameter list
eo: sintaksa eraro en makroa parametro-listo
